Saç Kesim Şekilleri Şekilsiz dalgalı saçlar için öneri

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
bende dalga var ama saçım az
o yuzden jölelesem bi türlü jölelemesem bi türlü

oof off

benim de saçlarım çok fazla ve dalgalı :KK43: bonus gibi oluyorum banyodan sonra..
saç düzleştiriciyle tutam tutam alıp döndürerek biraz sindirmeye çalışıyorum.2. gün güzel oluyor.ilk gün garantisini veremicem

ya bnde saçlarım hafif nemliyken boneyle falan yatıorumm gzel oluor.ama bnm saçlarım düzleştirici tutmuyor.çok dalgalı sanırımm....:1closedeyes:

Benimde saclarim dalgali ve yikadiktan sonra taramiyorum bile havluyu kafama sariyorum biraz kuruduktan sonra bioblas in sac sekillendirici kremini jole surer gibi uclarinda yukariya dogru suruyorum sonra tekrar havluyu sariyorum. Kuruyunca hic elektiriklenmiyo ve herkes masa mi diye soruyor. alkisalkisalkis

ben de yatmadan önce yıkıyorum havluyla biraz kurutuyorum sonra havluyu yastığıma serip yatıyorum.sabahına maşa yapılmış gibi saçlar zemuszemus

benim de saçlarım öyledir dalgalı hatta neredeyse kıvırıcğa dönük uçlara doğru avondan durulanmayan saç bakım kremi aldım beyaz kutu kapagı yeşil yıkyorum kuruduktan sonra dip harici sürüyorumharika kokuyp hc gecmiyo kokusu vede mükemmel şekilleniyor

ben saçlarımı toplayıp döndüre döndüre topuz yapıyorum, bikaç saat bekletiyorum sonra açınca mükemmel bukleler oluyor.

Benim saçlarım da dalgalı ve kabarık. Ben kısa saçı sevmiyorum, senelerce kısa ve katlı saç kesti kuaförler.. Uzayınca şekilsizleşiyodu. Artık uzun saçlarım. Önden katlar attırıyorum, arkaları elletmiyorum..

Ben şöyle yapıyorum saç şekillerini ;

Saçlarımı yıkıyorum, kurutuyorum biraz saç kurutma makinesiyle. Sonra saç köpüğü sürüp başlıyorum uçlarından yukarı doğru avucumun içinde toplayarak sıkmaya.. Bukle bukle oluyo.. Sonra saç bukle olmaya başlayınca saç jölesi ile yapıyorum aynı işlemi..

O kadar güzel oluyoki.. Saçımı her gören bayılıyo.. Sabitlemek için saç spreyi kullanılabilir ama ben gerek duymuyorum..

Yada saç şekillendirme setinde saçı bukle, dalgalı vs. şekillendirici apartalar var. Onlarla şekil veriyor ve sprey sıkıyorum. Tüm gün boyunca çok güzel bozulmadan kalıyo..

Yada en kolayı saçlarımı akşam yıkıyorum, ve örüyorum 3-4 tane olcak şekilde nemliyken. Sabah kalktığımda çok güzel su dalgası oluyo saçlarımda.. Hemen jöle ile sabitliyorum.. Güzel oluyo...

Dalgalı saç çok büyük nimet aslında, her şekle giriyor.. Denemek ve pratik lazım..

Saygılar :)

Son düzenleme:
Benim saçlarım düz iniyor ama uçları hafif dalgalı gibi ama kullanamıyorum hiç ben çok saçım var bide şekle girmiyorum basıyorum düzleştiriciyi o da yakıyor saçlarımı yıpratıyor :KK43:

başka bir formda okumuştum.saçın fazla suyu alındıktan sonra kağıt havluyla iyce nemi alınana kadar kurutunca saç kabarmıyormuş kuruyunca.

off off saçlarımla başım beladaa :KK43: dalgalı ama ne kıvırcık oluyor ne de düz.. bide çok uzun da değil omuzlarımda işte.. önceden uzundu maşa yaptırıp jole ile kullandım ve aşırı döküldü şimdilerde ise düzleştiriyorum.. anlıcanız perişan haldeyim.. saçlarım bi türlü şekle girmiyor sizce nasıl kullansam saçıma en az derecede hasar vermiş olurum ve güzel görünür?

hiçbir saç şekilsiz değildir kullanmasını bilmek gerekir. Hele de dalgalı saçlar çok kullanışlıdır.Benimde saçlarım dalgalı ve belime kadar iki kat var sadece ama onlarıda uzatıp eşitlemeye çalışıyorum.

birde kimse fark etmez ama genelde dalgalı saçlarda oluyor bu saçlarını yıkma şeklinede bağlıdır saç şekli.mesela ben eğer kafamı eğip parmaklarımı saçlarımın her bir telinde hızlı hızlı yıkarsam dalgalı olur.ama tam tersi yapar bir kaç şey daha yaprsam fazla dalgalı olmaz düz olur.Kurutmadan önce ıslak ıslak tararım yukarıdan kurutur nemliyken parfüm sıkarım dibe birde çok hoş kokusu olur.Bir yere gideceksem soğuk suda olsa hemen yıkar jölelerim ve çok hoş olur maşa gibi.bir kısmını düzleştirr bir kısmını dalglaı bırakırsın dalgalı yerleri briyantin ile ( saç kremi secmiyorum) kıvırırım daha parlak ve iri dalga olur....
Eğer kat varsa uzun katları düzleştirip kısaları jöle ile daha kıvır kıvır yapabilirsin.Ama katsızsa yine jöle ile yaparsın.Yada düzleştirirsin ama eğer saçın düzleştrmeyi fönü felan tutmuyorsa diğer günlerde çok hoş olabilir..

perçemlerini öne bırakır iki yandan da bir tutam saç alıp arkada toka ile topalrsın öylede çok hoş olur...ya daha çok şey varda onlar yazılmıyor ama çok kullanışlı bir saç bence 2 güne bir yıkadığında ise dalgalar daha hoş oluyor zamanla :)

ISTE SEKILLENDIRMEK ICIN CÖZÜM.
Benim cok ama cok gür saclarim var, su an uzunlugu omuzlarimi geciyor. Kat kat uclardan, U seklinde diyebilirz.
Saclar uzadikca agirlasir, ve agirlasan saclarin dalgasi daha uzun olur ama kisa saclarda dalga/kivirciklar daha minik olur.
Ayriten benim saclarim boyasizken bile, hic birsey sürmeden banyodan cikinca müthis kabarik ve tiftiklesmis gibi, yün gibi duruyor...

Cok uzunken bele kadar pek problem yok ama, gecenlerde kestirdim ve pisman oldum, omuzlarima kadar gelen siclar (islakken) kuruyunca daha bi kisaliyorr. Ama guzel bir coum buldum:

Banyodan sonra saclarimin nemini aldim, köpük surdum daha sonra jöle, ama baya bi jöle surdum.
Kurutma makinasi ile (normal kurutma makinasi difuzzer basligi olmayan) saclarimi kuruttum, ama saclari kuruturken uclarindan elinizin icinde tutunki, saclar ucusup elektriklenmesin.
Jöle sacta kurudugu icin o ufacik dalgalar gitti, yerin guzel su dalgalari geldi. Arti cok gür scalarimda daha az kibar gørunuyor tavsiye ederim.
Is jöle de bitiyor jöle surerke saclarinizi cekin ki, dalgalar uzasin.. Bir de kuruturken uclarindan tutun ucusmasin canim saclar..

Son düzenleme:
benimde tavsiyem var saçlarım kedi kuruğu gibi ama yalancı yömtemlerle bişeye benziyo:eek: mesela banyodan sonra hafif köpük yada azıcık sıkılmış sprey ile sıkıca topuz yap işemi gidiosun yada dışarımı çıkıcan saçların topuz halindeyken sen makyajını yada üzerini giyene kadar saçında şekil aladursun:jeyyar: herseyin hazır olduğunda eline biraz köpük sıkarak saçını aç ve saçlarını dağıt öle tatlı oluoki hemde kedi kuruğu görünümden çok at yelesine benzio:KK70:
bide banyodayken saçlarını kremden sora tara durularken saçın zaten açılmış oluo çıktıktan sonrada tarama havluda kurut hafi nemliyken ölece yat sabaha hem parlak hem temiz hemde acayip bi dalgası oluohihoyyyt

Benim saçlarım da dalgalı ve kurutsam da kurutmasam da çok elektrikleniyor. :gitme: Jöle, köpük hiçbirini sevmiyorum. Islak yatınca bazen çok güzel oluyor ama nadir. Bir çözemedim onun sırrını :))))) Ben de doğal kullanmak isteyenlerdenim. Olur umarım bir gün :))))

shakiranın saç modelide süper onu nasıl yapabilirim

kızlar benim saçlarım aynen bu şekilde shakiranın ki gibiii bnm saç kurutma makinasının yuvarlak dişli büyük bi ağızı varrr şimdik bakın önce saçlarımı yıkılorum hafifi kuruttktan sonraaa saç köpüğü sürüorum sonraaaaz daha kurutup saçlarımı önüme atıorummm veeee makinanın yuvarlak ağzı ile şekil veriorum inanın shakiranınkinden bile yüz kat güselll ve göz alıcı duruo

ben saclarımı yıkadıktan sonra fön kullanmamaya özen gösteriyorum işğrenç kabarıyor ve zarar veriyor kendi kendinwe kuruyunca cok farklı ..

benmde saçlarım dalgalı kıvırcık gibi ben banyodan sonra hafif ıslak saçımı tarayıp tutam tutam ayırıp elimle bukle yapıorum kuruyunca saçlarımın buklelerini ayırıyorum hoş duruyo

cooco bende seninki gibi yapıyorum. saçlarımı duştan çıktıktan sonra ortadn 2 ye ayırıp ellerimle çeviriyorum. tv izlerken ders çalışırken fln. öle kuruo sonra onları ddağıtıyorum. kışın pek durmuo ama yazın duruo. bide benim saçlarım kulak hizasından dalgalanmaya başlıo üstler düz. o yzden güzel oluo.. 2. gün ince maşa gibi duruo.

X