Dert yaratıyorum kendi kendime

acemiprenses15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2009
42
0
29
slm arkadaşlar.Sorunum çok büyük aslında.Ben biraz içine kapanız utangaç biriyim.Ama çevremdeki insanlar ve arkadaşlarım tarafından sevilirim:1hug:Yani iletişimim iyidir ama insanlarla konuşmaya korkuyorum.Samimi olmadığım insanlara günaydın iyi akşamlar demek zor geliyor bana.SANKİ HER HAREKETİMLE REZİL OLUYORUM gibime geliyor.Toplum içine girmekten korkuyorum arkamdan konuştuklarını ya da bana güldüklerini düşünüyorum.Bİrisiyle bu konu hakkında dertleşsem yok öyle bir şey sana öyle geliyor diyorlar.Haklılar da..Ben bu huyumu nasıl yenebilirim.Nasıl kendime güveni olan sosyal biri olabilirim lütfen yardım edin:gitme::sinifsinif:

Aslında yapıyla alakalı bir durum diye düşünüyorum ben. ılla birileri gibi olmak durumunda değilsin, rahat ol ve kendin gibi ol. Kendin olmaktan da rahatsızlık duyma. Korkulacak birşey de yok ki herkesin eksikleri var, kimse senden daha üstün değil. En büyük sıkıntı şundan dolayı oluyor sanırım.''Neden bende diğer insanlar gibi değilim''. Kimse gibi olmak zorunda değiliz ki.
Kendini sev ve kendine iyi bak. Sen iyi olmazsan ve sen kendini sevmezsen başkasından bekleyemezsin.

X