Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Unutkanlık için hangi Dr'a gitmeliyim?

beterbocekkkkk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2009
339
0
39
Arkadaşlar unutkanlık sorunu yaşıyorum ve bu sene kpss hazırlanıyorum dikkatimi bile toplayamıyor çoğu şeyi unutuyorum yaşamda olan şeyleride unutuyorum halsizlikde var bunun için hangi bölüm doktoruna gitmem gerekiyor acaba.

dahiliye gidin b12 vitamin eksikligi bu sorunu yapıyor ben kendimde yaşadım tedavi sonuç veriyor geçmiş olsun

evet canım b12eksikliği bu sorunu yapıyormuş bendede unutkanlık hat safhada banada dr b12 verdi fakat bisüre sonra bırakmak zorunda kaldım çünkü çok iştah açıyor be anacım napim bende doğal yollardan gidermeye çalışıyorum

saol tatlım bende az kalsın öneriler üzerine beyine gitcektim :kedi:

dahileyemi gitmek gerekiyor yani...bu hafta ilk işim bu olcak ..kendimi halsiz hissediyorum süreklide başım agrıyor

bende de var unutkanlık ve halimden çok memnunum:p sevmiosam siliorum.. hafıza reset:p
bi çikolatayı silemiorm :p

o sorunu çok yaşıyorum özellikle son bir kaç aydır..bir soru okuyorum dört şıklı amaüçüncü şıkka geçmeden iki şıkkı unutuyorum..

herşeyimi düzene soktum her aradığım koyduğum yerdedir başka yere koydummu hatırlayamıyorum.. çalışan biri değilim yoğun beyin gücüde sarf etmiyorum. hatta dizi film bile izlemiyorum beynim dolmasın diye.. çok sıkıntım var bu konuda hani zaten insan okul üniversite arkadaşlarınn isimlerini hatırlayamaz bu çok normal ama iki sn önce düşündüğü şeyi unutabilirmi.. ders çalışmam lazım okuyorum anlamıyorum bildiğim mevzu olduğu halde..hihoyyyt çok fena..mutlaka doktora görüneceğim..

nörolojinin alanına giriyor sanırım.. araştırdığım kadarıyla tiroidlere bakıyorlar..kanda b12, demir vs bide..

ihmale gelmez bir konudur..vereliniortak

Bende de çok var unutkanlık, yaşadığım şeyleri, gittiğim yerleri, okuduğum kitapları, seyrettiğim filmleri hiç aklımda tutamıyorum.
Hatta bana yapılan kötülükleri bile unutup, insanlara dargınlığımı sürdüremiyorum fala.
Herhalde bu b12 kırmızı et yememekten ileri gele bir sorun değilmi? Ben 6-7 yaşından 30 yaşına kadar hiç kırmızı et yemedim, ona bağlıyorum sorunu, tam gelişme çağlarımda eksik kaldı beslenmem yani..

Kızlar bu çağımızın hastalığı oldu.Eskiden yaşlılar unutkan olurdu;şimdi gençlerde daha çok.Acaba cep telefonlarının etksi mi?Çocuklar dahi öyle...

bende aşırı unutkanım. bankamatikten para çektim kartımı haznede unutmuşum arka sıradaki çocuk uyardıda bir aksilik çıkmadan alabildim

ben gayet etçil bi vatandaşım ama bende de var.aklınızda olsun boyun düzleşmesini de göz önünde tutun..unutkanlık , depresyon,tansiyon, halsizlik vs vs v s

cep telefonlarının etkisi son derece büyük bu işte..

sebze ET de dahil olmak üzere yıllardır doğal olmayan ürünlerle besleniyoruz ..

beynimizi tv lerdeki gereksiz haber, tartışma programı, dizi, magazin vs ile dolduruyoruz

normaldir yani gençlerdeki bu durum

fiziksel sorununuzda varsa bitmiştir zaten...hihoyyyt

bende çook unutkanım ama çoğu zaman işime geliyo
bellek kendi kendine yenilenıyo işte daha neaklinialirimsmile

dönem dönem bu sorunu yaşıyorum ama kabusa dönüyor hayatım. cep tlfu evde unutuyorum yoldan geri dönüp alıyorum. bu sefer anahtarı kapıda unutuyorum koştur koştur onu alıyorum. bazen pat diye birden en sevdiğim öğrencilerimden birinin adını unutuyorum. çocuğun yüzüne bakakalıyorum :roflol: ama kızlar ben dikkat ediyorum. beslenme düzenim bozulduğu anda başlıyor ben de bu sıkıntılar. beslenmeyle çok alakalı diye düşünüyorum

ben adını unutmaaya alıştım bazen milleti unutuyorum..diceksiniz ki normaaalll..ama insan ilk bi kaç saniye servis arkadaşına bu kimdi die bakar mı ya kaydirigubbakcemile sanırım sürmenajım :KK70:D

mesela şimdi sürmenaj yazdım ...sonra dedim ki bi bakayım nette..açtım sayfayı..sonra ne hikmetse aklıma face geldi bikaç sn ona baktım sonra yeni sayfayı nie açtım die düşünmeye başladım..bilmiyorumkismile

bendede cook cok var eşım kendınıde unutucaksın bı yerde dıyo off ıstahımın acılmasınıda ıstemıyorum napıcam ya

ilaçla nedeniyle alırım die korkuyorsan bunu doktora dersin iştah kapatıcı bişey vardır belki..
bu arada bugün gittim doktora..test yaptılar sonuçlar yarına ...antidepresanlarda unutkanlık yapabilirmiş

o sorunu çok yaşıyorum özellikle son bir kaç aydır..bir soru okuyorum dört şıklı amaüçüncü şıkka geçmeden iki şıkkı unutuyorum..

herşeyimi düzene soktum her aradığım koyduğum yerdedir başka yere koydummu hatırlayamıyorum.. çalışan biri değilim yoğun beyin gücüde sarf etmiyorum. hatta dizi film bile izlemiyorum beynim dolmasın diye.. çok sıkıntım var bu konuda hani zaten insan okul üniversite arkadaşlarınn isimlerini hatırlayamaz bu çok normal ama iki sn önce düşündüğü şeyi unutabilirmi.. ders çalışmam lazım okuyorum anlamıyorum bildiğim mevzu olduğu halde..hihoyyyt çok fena..mutlaka doktora görüneceğim..

nörolojinin alanına giriyor sanırım.. araştırdığım kadarıyla tiroidlere bakıyorlar..kanda b12, demir vs bide..

ihmale gelmez bir konudur..vereliniortak

Aynen beni anlatmissin sanki canim yaaa.Beni cok korkutuyor bu unutkanlik olayi..Eskiden yasadiklarimi bile hatirlayamiyorum..Bazen diyorum cocuklar etraf ev is guc yermi kaliyor ki beyne ama normal degil...Alzeymer olmaktan korkuyorum valla...

Aynen beni anlatmissin sanki canim yaaa.Beni cok korkutuyor bu unutkanlik olayi..Eskiden yasadiklarimi bile hatirlayamiyorum..Bazen diyorum cocuklar etraf ev is guc yermi kaliyor ki beyne ama normal degil...Alzeymer olmaktan korkuyorum valla...

başlığı görünce sitede çok az kişi var dedim ama konu güncellenince bir çok kişi aynı sorunu yaşadığını yazmış buna sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim..

unutmamak için sürekli yapacaklarımı sesli sesli tekrar ediyorum kendime..düşün artık unutkalkıl seviyemi sositososito
Alzeymer yaşlanan kişilerde oluyormuş korkmana gerek yok ilk aklıma gelen o oldu zaten çok korktum..

spor, temiz hava, düzenli gıda, ve gerekirse dışarıdan b12, demir takviyesi almak iyi geliyor.. doktora görünmekte şart.. boyun düzleşmesinin çok etkisi var.. :1hug:

X