Bebek Beslenmesi kemik suyu çorba

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sizce yanlışmı yapıyorum ben tavuğu hindiyi kemikli eti oğlum için haşlıyorum düdüklüde.
bunları süzgeçten süzdürüp pet tek kullanımlık bardaklara koyuyorum soğuyunca üzerine streç cekip şokluyorum. ve 1 haftada tuketiyoruz, bebeğimin her çorbişini bunlarla yapıyorum.siz nasıl yapıyorsunuz?

ben buraya takıldım, yani pet bardak kısmına. bardağa koyduktan sonra soğuttuğuna göre bardağa sıcakken koyuyorsun, her halükarda pet kullanma arkadaşım hele sıcak birşey asla koyma. sonuçta plastikten yapılıyor ve kanserojen Allah korusun.

bende aynı şekilde köpük bardaklar aldım, kemik suyunu yada tavuk suyunu biraz bol hazırlıyorum, ılıyınca köpük bardaklara bölüp deepfreeze atıyor her çorbasına yemeğine 1 bardak koyuyorumEn Büyük TÜRKİYE
faydalı olduğunu düşünüyorum, ayrıca bende katılıyorum, sıcakken plastiğe koymak biraz sakıncalı gibi:KK50:

kızlar bardaktana buz kalıbı daha iyi değilmi hem tek kullanımlı dökülüyo ben daha kemik suyuna ete başlamadım bebeğim 5.5 aylık ama dışarı çıkınca üç beş tane buz kalını alıyım diyorum her çorbasına 2 tablet atarım ayrıca ette çok faydalı ben tavuk but haşlamıştım bize etinden didikledim nası yedi şaşırdım hopur hopur suyunada çorba yaptım çok sevmedi ama yedi etide haftaya tam 6 aylık olunca denicem bakalım hayırlısı

kızlar ben kemiği haşlayıp soğuyunca suyunu cam kavanoza koyuyorum ordan da buzdolabına 3 gün içinde de bitiyo zaten yanlış mı yapıyorum acaba buzluğa mı koymalıyım?

KEMİK SUYUNUN YARARLARI VE HAZIRLANMASI

1-Bağırsak geçirgenliğini azaltır.
(Kemik suyundaki jelatin sızıntılı bağırsağı iyileştirir.Sindirim sistemi mukazasına ve besinlerin sindirilmesine yardımcı olur.Yeterince parçalanmamış proteinlerin kana geçmesini engellemiş olur )
2-Kemik oluşumu, büyümesi ve tamiratını destekler.
(İçeriğindeki kalsiyum,mağnezyum ve fosfor ile)
3-Enflamasyonlarla savaşır.
(İçeriğindeki anti enflamatuar amino asitler,glisin ve proline çok yüksektir.)
4-Grip ve benzeri soğuk algınlığı enfeksiyonlarıyla savaşır.
5-Eklem ağrısı ve iltihabı(enflamatuarı ) önler.
(İçeriğindeki glukozamin,kollajen dokuların artmasını büyümesini teşvik eder.)
6-Cilt, saç ve tırnak sağlığını da mükemmelleştirir.
(Kemik suyu içerisindeki kollajen ve jelatin saç büyümesini destekler. Saç tellerini ve deriyi canlandırır.)
7-Ucuza mal olur.
(Kilosu 4 tl. hatta kasabınızdan ücretsiz alabilirsiniz)
8-Mineral takviyesi almaktan daha doğal,etkin ve ucuzdur.
9-Uykuyu düzene sokar ve zihni sakinleştirir.
(Kemik suyu içerisinde bulunan bir amino asit olan glisin sayesinde yapar.)
10-Kolay hazırlanır ve yemeklere lezzet verir.

KEMİK SUYUNUN HAZIRLANMASI

1- 5 lt lik düdüklü tencereye ,1.5 kg kuzu kemiği ve 4 litre su konulur.
2- ½ çay bardağı elma sirkesi ilave edilir.
3-İstenirse 500gr ette ilave edilebilir.
4-Hoş kokulu olması ve de ağır kokusunu alması için içerisine kereviz sapından iki dal yada yumrusundan ufak bir parça konulur.
5-Kef dediğimiz su yüzeyindeki pıhtılar kevkirle temizlenir. Daha iyi bir yöntem 1-2 dk. kaynadıktan sonra bu suyunu dökerek ve bir kaç kez soğuk suyla yıkıyarak giderebilirsiniz.Bu işlemi yapmazsanız,,kemik suyunun tadı ve kokusu ağır olur. (kemik üzerindeki kanların sıcakla suya geçmesi ve pıhtılaşması sonucu oluşur.) Temizleme işlemi yaptığınız kemik sularıyla yapılan çorbaları, çocuklarınız büyük bir zevkle içecektir.Defne yapraklarından 4-8 adt.ilave yapabilirsiniz.
6-Düdüklü subabı kalkmaya başlayınca küçük ocağa alınır ve altı en düşüğü getirilir.Yaklaşık 4 saat yayaş yavaş kaynatılır.Köylerde odun ateşinde ya da evlerde açık tencerede yine kısık ateşte pişirme süresi 10-15 saattir.
7-Sonrasında soğumaya burakılır.Ve içerisine 1 çay kaşığı kaya tuzu karıştırılır.Et koyduysanız onlar seçilir ve ayrılır. Süzgeçle süzerek kemikleri köpeklere vermek üzere kaldırılır..
8-Kemik suyunu buzdolabına koyunuz yada içinden bir kısmını hemen kullanmaya başlıyabilirsiniz.6-12 saat sonra katılaşacaktır.Dolaptan çıkarıp, öğün miktarına göre poşetlere doldurup derin dondurucuda saklayınız.Yemek yapacağınızda poşetleri çıkarıp yemeklerin içerisine koyunuz.
Sebze yemeklerinin hepsine,tüm çorbalarınıza ve de pilavınıza rahatlıkla karıştırabilirsiniz.Yada özel çorbasını yapabilirsiniz. Yemeğin su isteme oranına ve kişi sayısına göre 2-8 çorba kaşığı kemik suyu ilavesi katabilirsiniz. Hatta çorbalarınızı saf kemik suyu ile yapabilirsiniz.
Yemekleriniz hem çok sağlıklı hem de her zamankinden daha lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Slm arkadaşlar bayadır yazan olmamış 7.5 aylık bi beneğim car kemiği haşlayıp suyunu kalıplara döküp dondurmuştum çorba yapmak istiyorum ama kafama takıldı bu kalıptan çıkarıp ayeşteki çorbanın içinemi atıcaz yoksa çözülmesinimi beklicez

X