Bebek Beslenmesi Bebeğim sağ memeyi emmiyor :))

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

pikolata78

Guru
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
3.907
1.249
Merhabalar bebeğim 3 aylık. hem emmiyor hem de mama ile besleniyor. son iki haftadır sağ memyi emmek istemiyor. o emmediği için sağ memeye süt gelmiyor. pompalıyorum ama ne fayda. o memeye geçtiği an çığlık çığlığa ağlıyor. başlarda sütte geliyordu ama o memeyi sitemiyordu. ne yapmalıyım sizce? süttü de kesildi. nasıl getirebiilirim?
ayrıca sol memenin de sütü azalır diye korkuyorum böyle bir ihtimal olabilir mi?

Son düzenleme:
merhaba, benim oğlum da yaklaşık iki haftadır aynı şekildeydi. 5 gün sonra 4 aylık olucak. benimki de sol memeyi emiyor, sağa gelince bağırmalar başlıyordu. acıktığında sürekli ilk sağ memeyi verdim, almazsa solu verip sonra kandırarak sağı verdim. şimdilerde bir şey demiyor, her ikisini de emiyor. yalnız bir doktora götür istersen, kulak ağrısından da kaynaklanabilir bu durum...

merhaba, benim oğlum da yaklaşık iki haftadır aynı şekildeydi. 5 gün sonra 4 aylık olucak. benimki de sol memeyi emiyor, sağa gelince bağırmalar başlıyordu. acıktığında sürekli ilk sağ memeyi verdim, almazsa solu verip sonra kandırarak sağı verdim. şimdilerde bir şey demiyor, her ikisini de emiyor. yalnız bir doktora götür istersen, kulak ağrısından da kaynaklanabilir bu durum...
sağol arkadaşım. kulak ağısı hiç aklıma gelmedi. başlarda aşı verem aşısı yeri acıyordur dedim ama bu kadar uzun sürmeyeceğini düşündüm. en kısa zamanda br doktora götüreyim onu.

benim sol meme ucum yok denecek kadar küçüktür.
kızmı dogduktan sonra 2 ay filan silikon meme ucuyla ezmirdim
sonradan emmek istemedi
kızım şuan 15 aylık ve ben halaa sag memeyle emziriyorumm
cok emdiginden dolayı sütümde azalma olmadı aksine arttı maşallah
kısaca ben 1 senedir tek meme emziriyorum

benım bebısım 7 aylık,sag gogsumu en basından berı agzında fazla tutmuyordu su an sag gogsumde süt bitti sol ile sık sık içiriyorum,nedenini bulamadık malesef ama her acıktıgında az aldıgı memeyı verın

canım benim oğlumda biara sağı bıramıştı ben altına yastık koyup sola yatırır gibi yatırıp sağ memeyi veriyodrum tabi benim oğlum memeyi 4. ayda bıraktı işallah sneinki bırakmaz :KK43:(

kızlar sağ meme ile sol meme arasında süt tadlarında farklılık olduğunu söylemişti doktor. ben evli değilim ama ablamdan biliyorum.. belkide sevdiği tad o memeden gelmiyordur:)

sağolun kızlar tad farkı da olabilir haklısınız. ama tek memeyi emmenin sütün kesilmesine neden olmadığını duymak beni sevindirdi.

sütünüzün tadına baksanıza annişler merak ettim bende doğrusu :) ablam bir memesinden tatlı bir memesinden tuzlu süt geldiğini söylemişti :))

benimki de sol memeyiiiii,anam şimdiki çocuklar bi değişik mi yaaaww,
tadının farklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası,
ama ben sağ yada sol tarafta yatmayı sevmediğini düşünmüştüm,
hani sağa yada sola yaslanma pozisyonunu sevmiyordur belkiCADIARZU

benimki de sol memeyiiiii,anam şimdiki çocuklar bi değişik mi yaaaww,
tadının farklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası,
ama ben sağ yada sol tarafta yatmayı sevmediğini düşünmüştüm,
hani sağa yada sola yaslanma pozisyonunu sevmiyordur belkiCADIARZU

tadları farklı olabiliyor.. ablamda kızını tek göğüsle emzirdi.. diğerinin tadı acıymış.. yeğenimin midesi bulanıyo onu emdiğinde

Benimkide sol memeyi emmiyor, şuan 6,5 aylık ve 4 aydır sağ memi emiyor, sütüm azalmadı aksine arttı. Ama sol göğsüm sağa göre küçük kaldı dar badi giydiğimde belli oluyor emmeyi bırakınca düzelir inşallah.

Benimkide sol memeyi emmiyor, şuan 6,5 aylık ve 4 aydır sağ memi emiyor, sütüm azalmadı aksine arttı. Ama sol göğsüm sağa göre küçük kaldı dar badi giydiğimde belli oluyor emmeyi bırakınca düzelir inşallah.

ay tam beni anlattın bacım kızım 3.5aylık 2aydır sol ggögsüğm emmiyo minicik kaldı ucuda gitti ama arada sütakıyo napcam bilemedim verince ögürüyo oun sagdım verdim yine ögglüyo ötekisai 90beden sol 85kaldı

aynen canım benimkide öyle yaptı alıştıramadım bir türlü bu yüzden sol göğsüm biraz daha büyük

benim kızımda zaten sadece gece emiyodu şimdi sag memeyi emmiyo ondan 20 ml süt çıkıyo okadar azaldıki.ben dr a götürdüm acaba kolunda kulagında rahatsızlık varmı diye ama bişeyi yokmuş tamamen cadılıkdan

Memelerden farklı tatta süt geldiğine inanamıyorum, ciddimisiniz gerçekten. Tadına da bakamıyorum. Benim kızım da sağdan emmeyi istemiyor. Ben hep pozisyona veriyordum. Yani sol göğsümü hemen tutabiliyor ama sağa gelince kafasını sağa sola çeviriyor, sanki yakalayamıyor gibi geliyordu. Baktım sağ göğsümde süt azalmaya başladı, sürekli onu verdim bir iki gün. Sonra o göğsümde de süt arttı. Şu sıralar ikisi de aynı, ama yinede tutmakta zorlanıyor sağı.

Tek olmadığıma sevindim:)) Oğlum da doğduğunda sağı emiyordu solu emmiyordu ve sağda acayip güzel süt geliyordu. 1 aydır işler değişti şimdi de sağı emmiyor çok az süt geliyor solu emiyor sütüm güzel geliyor. Anlamadım ben:)) Ama çok açken veriyorum sağ göğsümü az süreli emiyor sonra sola geçiyorum sol ile doyup uyuyor...

ay tam beni anlattın bacım kızım 3.5aylık 2aydır sol ggögsüğm emmiyo minicik kaldı ucuda gitti ama arada sütakıyo napcam bilemedim verince ögürüyo oun sagdım verdim yine ögglüyo ötekisai 90beden sol 85kaldı

Valla benimki şuan 7 aylık 4 aydır emmiyor, sıktığım zaman süt çıkıyor ama sağacak kadar çıkmıyor. Emzirdikten sonra eskisi gibi olmaz diye korkuyorum, dışardan biri farketti zaten benim göğüslerin farkını, ne olcak bilmiyorum.

benim de bebegim hastalandi ve daha sonra sag memeyi emmeyi birakti, acaba burnu mu tikali ya da kula agrisi mi var??????????

X