31.haftada bebeğin aşağıya baskı yapması (Bunu yaşayan varmi)

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.644
Arkadaslar da oncedende bebek hareket ederken canım acıyı diye konu açmıştım bebeğin kafasının aşağıya döndüğünü dusunmustuk sqolsun yorum yapan arkadaslar sayesinde Dr gittim bebeğin kafası asagidaydi ama iki gün sonra tekrar makat gelişi dondü ve benim şikayetlerimde bitti ama dün aksam gene aynı şey oldu önce bebek aşağıda oynadı bı süre neredeyse kasiktavajinanin üstünde da sonra bı baskı hissttim aşağıya doğru ve tuvalete gitme ihtiyacı duydum azıcık vardı tuvalet 15-20 dk sonra tekrar oldu o kadar bende haliyle krkuyorum bebegimi kaybetmekten erken doum yapmaktan Salı randevum var acaba Dr gittimde beni altan muayne edermi ne bilim bu durumu yaşayan varmi ciddi biseymi erken dogum riski taşırmı? Ve bu haftada bebeğim doğsa Allah korusun yasarmi?
Hamilelik çok zormus hakketten bı cocuk dünyaya geliyor ama ne sıkıntılarla şimdi anlıyorum lütfen bana birseyler yazarmisinjz birde altan. Muayne ellemi oluyo benim birde vajinismus hikayem varda

cnm muayne alttan elle oluyor bildiğim kadarıyla iyi düşün iyi olsun
benim kuzenim bebeğini hep kasıklarında tasıdı sürekli yattı ama bol bol dinlenmeye bak
hayırlı doğumllar

canım bende kızımda aynı şeyleri yaşadım
ama ayında gününde ve sezeryanla doğdu
bazen şu anki gebeliğimdede öyle oluyor
sanki bebek çıkıvericek gibi, geçen doktora gittiğimde
sordum doktora bebeğin ayakları aşağıdaymış
ondan o kadar güçlü, hissediyorsundur dedi. seninkide buna
benzer bişeydir endişelenme ama doktorunada sor aklında kalmasın

Gülencim benim bebikinde ayakları aşağıda başı yukarıdaymış.Ancak 2 hafta önce tam tersi pozisyondaydı.Anlayacağın bebekler sürekli pozisyon değiştiriyor o yüzden hareketlerini farklı yerlerde hissediyoruz hafta hafta.O yüzden bu meseleye çok takılma derim.Biliyorsun 26-27. haftada doğanlar bile yaşıyor , bizim bebikler artık 32. haftada akciğerleri yavaş yavaş gelişiyor o yüzden allahın izniyle yaşarlar diye düşünüyorum...Rahat ol biraz , güzel şeyler düşün ...

Ay kızlar inşallah kötü bişeyler yasamayız Salı gunü renkliye girdim başka doktorda o zamankafasi aşağıda demişti ama donmuş olabilir Salı gunü Dr gittimde pozisyonlami alakalı anlicam kendi Dr gidince sorucam inşallah kötü biseycik olmaz
Nevin gcende aku sayfasında okudum maşallah cadı kızın yetişmiş kilosu süper Allah nazarlardan saklasın benimde bebeğim 1725 gr 30+4 te ama kilolariyla alakalı degilmis erken dogduklarindaki cigr gelişimi önemliymiş bende Dr bana ciğer iğnesi vurmaisni isticen 15 gün etkiliyormuş yani Buda 33. Haftaya kadar demektir tabi Dr senmisin Dr benmiş derse git basımdan be derse :)). Allah korusun
bazen hafiften kasıklarımda agriyo ama güçlü ağrılar değil saniri ckk şikayetim var cokk bı haftaya kadar hamile oldumu anlamıyodum bile

aynı şey bana da oluyor gülencim.ve bende sorduğum birçok insandan normal yanıtını alıyorum.

Benimde yengem 32+4 günlük bugün tam oda yaklaşık 5 haftadır bende yasıyorum dedi bana bugün
Allah zamanında kucaklamayız nasip etsin

ınsallah zamanında kucaklarız demek istedim telefon değiştiriyor karakterleri

Gülen senin oğluşun maşallahı var , tam tombiş yerim onu ben...Ben şu akciğer geliştiriciyi dr. sordum bazı riskleri var dedi o yüzden erken doğum tehlikesi olmayanlara yapmıyoruz dedi.Sen de soracaksın tabi dr.a.Benim kızda göbek deliğime takmış durumda gidip gidip oraya vuruyor.Ben de oradan çok huylanırım , biliyor cadı kız ...

Ha dunle bugün benim asada oynuyor kasıkta nerdeyse ama baskı yok Allah'a şükür ama ondan önce göbek deliğim disa donüyordu ayaklarinimi ne böyle tepe gibi sivriliyor ellerimde çok garip hemen çekiyordu resmen hissediyosun ayanı o derece yani
tontis ddiil artık hep iki hafta knde çıkıyordu bu sfer sata uyumlu çıktı bakalım salida kontrol var kaç kg oldu aradan bı hafta gecti bakalım Dr ne dedi ne gibi riskleri varmış Nevin
birde normalmi dusunuyosun çatı muaynesi oldunmu ? Birde rahim ağzını olcuyolarmi neyle olcuyolar
agirlastinmi naptin amma sordum :p

X