2007 anneleri burası da bizim yerimiz olsun

Ardayasbu

ARDA & ADA
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
2.850
75
evet bayanlar. 2007 anneleri olarak burası da bizim paylaşım alanımız olsun.
çocuklarımızın beslenmeleri; sosyal ilişkileri; boy -kilo durumları ; konuşmaları kullandıkları sözcükler ;gelişimleri için yapılabilecekler ... vs. aklımıza gelen herşeyi paylaşalım diyorum ne dersiniz.

olsun cnm:) benim oğlum 20.03.2007 doğumlu..
çat pat konuşuyor daha bülbül kesilemedi ama günlük ihtiyaçlarını hayvanların adını araç-gereçlerin adını söyleyebiliyor ama harflerden fire vererek:)
bazende el kol hareketleriyle ifade ediyor o zamanlardada anlamamaya çalışıyorum ki söylesin.. ama sinirleniyor.. bazen çok sinirli ve bazende çok neşeli bir çocuk gel*git dönemleri sanırım bu aralar acayip iştahsız ağzında abartısız bir yiyeceği 3 saat bekletebiliyor.. başka ne anlatıyım bilmiyorum tatlım gelde sohbetimize başlarız:))

geldimmmm
benim oğlum da 02.02.2007 doğumlu yani üç yaşına tam bir ay kaldı.
valla seninki iyi konuşuyormuş benimki biraz yavaştan alıyor. sanırım hata bizde.el kol hareketleriyle herşeyi anlatıyor o yüzden konuşmaya ihtiyaç duymuyor.
bu aralar başladı işte yavaş yavaş oynamayacağım yemeyeceğim bunları çok düzgün söylüyor adını yaşını söylüyor anne baba dede anneanne fil su( cu) bunlar uzun zamandır var zaten.
canı isterse konuşuyor daha çok
yemek konusunda ben de çok dertliyim beyefendi sebzeyi hiç sevmiyor.
ver köfteyi lahmacunu üçer beşer yer ama sebzeyle arası yok.
meyveleri sıkıp veriyorum anca onu da eline alıp yemez.
seninki de caillou yu seviyor mu çok merak ediyorum hepsi aynı mı benimki deliriyor onun için

bu arada iştahsız diyince merak ettim kaç kilo boyu ne kadar?? ayy amma çok sordum

benim kızım 08 ekim 2007 doğumlu.Doğuştan çok meraklı ve hareketli bi bebekti.Şimdi düz duvara tırmanıyor.Yemek problemimiz çok fazla yok ama sevdiği ve sevmediği şeyler var tabii.yavaş yavaş 3 kelimelik cümleler kurmaya başladı.Bazen peltek konuştuğunda anlamazsam çok sinirleniyor.Anladığımı anlamak için tekrar etmemi istiyor.şu an 12 kilo boyuda 90 cm.

benım ogluşumda 14.10.2007 dogumlu premature dogdu
Bezımızı tamamen bıraktık kendı ıstedıgı ıçın.çok guzel konuşup baya uzun cümleler kurabılıyor.kesınlıkle abı abla yok herkese ısımle bana bıle sıbel babasına artıst dıye seslenıyor.tlfonlara cvp verme meraklısı özellıkle dedesı aradımı efendım necatl bey dıyor ondan sonra salak manyak defol dıyor kapatıyor sanırım bu kelımelerı söylerken çok gulduk oyuzden.ayrıca oglum asık oldu kendınden 21 yas buyuk bırıne.ben annecım o ayse ugurla evlı dememe ragmen kızıyor hırcınlasıyor askım dıyor arkasından aglıyor susturamıyoruz tekrar cagırıyoruz kızı.
ıştah desen bazen var bazen yok 12.650 95 cm de boy bız boya gidiyoruz sureklı

Merhabalar, Benim oğluşum da 02.11.2007 doumlu. Yaklaşık da 4 aydır kreşe gidiyor.Aslında gitmesini istememiştim ama ablası giderken çok ağlıyordu, hadi bir deneyelim derken bir baktık ki çantayı takıyor sırtına abladan önce koşturuyor servise. Sıkılırsa bırakırız artık dedik ama ben sıkıldım o sıkılmadı kerata. Boyu 95 cm civarı, kilo 16. Benim derdim de az yemeye alıştırmak. Bıraksak kontrolsüzce yiyecek.Kreş bir yönden iyi oldu, böylelikle gereksiz atıştırmaların önüne geçildi. Korkudan eve çikolata bisküvi sokamıyorum. Paket açılınca sanki vazife gibi bir dalıyo, durdurabilene aşkolsun. Bunun dışında son 1 aydır yavaş yavaş olmak kaydı ile konuşmaya da başladı. gamyoncuiremsu Gündüz 1,5saat okulda uyuyor. Evde de dokuzbuçukta uyumuş oluyor.

Merhabalar, Benim oğluşum da 02.11.2007 doumlu. Yaklaşık da 4 aydır kreşe gidiyor.Aslında gitmesini istememiştim ama ablası giderken çok ağlıyordu, hadi bir deneyelim derken bir baktık ki çantayı takıyor sırtına abladan önce koşturuyor servise. Sıkılırsa bırakırız artık dedik ama ben sıkıldım o sıkılmadı kerata. Boyu 95 cm civarı, kilo 16. Benim derdim de az yemeye alıştırmak. Bıraksak kontrolsüzce yiyecek.Kreş bir yönden iyi oldu, böylelikle gereksiz atıştırmaların önüne geçildi. Korkudan eve çikolata bisküvi sokamıyorum. Paket açılınca sanki vazife gibi bir dalıyo, durdurabilene aşkolsun. Bunun dışında son 1 aydır yavaş yavaş olmak kaydı ile konuşmaya da başladı. gamyoncuiremsu Gündüz 1,5saat okulda uyuyor. Evde de dokuzbuçukta uyumuş oluyor.

Maşallah...herkesin derdi ayrı işte.Sağlıkları yerinde olsunda..
Bende gündüz uyutursam akşam yatmak bilmiyor.sabah 8,5 - 9 civarı uyanıyor.Bazen öğleden sonra çok uykusu geliyor.Bende uyutuyorum.Gündüz uyumazsa akşam erken uyuyor bende dinlenmiş oluyorum.Hem kafam hem vücudum dinleniyor.Çok konuşuyor çookk.sositososito

cnm 2 hafta öncesıne kadar 8 de kalkıp kahvaltısını yapıp 9 da uyuyup 11 de kalkıyordu şimdi sabah en gec 11 de kalkıyor

bebekliğindede uzun uyumadı sık sık uyanırdı.Halada uyanıyor.Ama azaldı uyanma sıklığı Allahtan.

merhaba canım hoşgeldin topiğe
benim oğlum öğlen 2 saat uyur hala. uyumazsa eğer akşam 6 dan sonra falan çok huysuz olur ve 8 gibi yatar sonra da erkenden dikilir. o yüzden be de 12 -1 gibi uyutuyorum. akşam 10 11 gibi yatıyor sabah 9 a doğru kalkıyor .rutine bindi bu.

MERHABA arkadaşlarr benim kızım 12,12,2007 doğumlu konuşma harika 3 kelimeyi yanyana getire biliyoo anne beni yakala veya anne bunu ver gibi boyu:en son 93cm kg:18,260gr geliyodu şimdi ne oldu bilmem yarın kont.varbizimki biraz kg bakımından fazla diyo dk.umuz ben çok endişeleniyorum acaba atarmı daha sonra bu kg merak ediyorum

MERHABA arkadaşlarr benim kızım 12,12,2007 doğumlu konuşma harika 3 kelimeyi yanyana getire biliyoo anne beni yakala veya anne bunu ver gibi boyu:en son 93cm kg:18,260gr geliyodu şimdi ne oldu bilmem yarın kont.varbizimki biraz kg bakımından fazla diyo dk.umuz ben çok endişeleniyorum acaba atarmı daha sonra bu kg merak ediyorum

havalar ısınınca parka falan götürürsün. Koştururken verir kilosunu o annesi.Sağlığı yerinde olsun yeter.:nazar:

inşallahh arkadaşımm dün kon.giittiikk ve malesef gene almışş 19,300gr olmuşş deliricem okadar sıkıyomm yemesin diye gene alıyooo artık dedin gibi yazı sabırsızlıkla bekliyomm inş.koştururken atar kiloları olumunekankayizsmile
havalar ısınınca parka falan götürürsün. Koştururken verir kilosunu o annesi.Sağlığı yerinde olsun yeter.:nazar:

inşallahh arkadaşımm dün kon.giittiikk ve malesef gene almışş 19,300gr olmuşş deliricem okadar sıkıyomm yemesin diye gene alıyooo artık dedin gibi yazı sabırsızlıkla bekliyomm inş.koştururken atar kiloları olumunekankayizsmile

bende yediriyorum yediriyorum kilo çok az alıyo.Çok hareketli ama yerinde durmuyoki bi dk.ben alsın istiyorum sen almasın.çocuk işte hepsi farklı oluyo.Dediğim gibi sağlığı yerindeyse kafana takma.Dopik dopik yerim ben onu.yerimseniben

X