Bebek Beslenmesi muhallebi miktarı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

longisland

lale
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2009
58
4
benim bebeğim iştahsız bi bebek,ama merak ettim hazır kaşık mamalarının dışında 150 cc su ile yapılma tarifi var
benim bebeğim asla o kadar yemiyor,yani 50 cc su ile hazırladığımda yetiyor,5 aylık bebek.
sizler ne kadar veriyorsunuz,bu kutularda belirtilen miktarlar normal mi?

kutularda orta kıvamda bir tarıf verıyorlar.sen daha sulu veya katı yapabilirsin,bunu yapa yapa tecrube edineceksindir.Ek besine baslayan bebeklere sıvı yedırmek daha kolay oluyor.yenı basladıysan bır ıkı kasıkla basla hergun arttır zaten bebegın 1 ay sonunda 125 gr kadar yer

kutularda orta kıvamda bir tarıf verıyorlar.sen daha sulu veya katı yapabilirsin,bunu yapa yapa tecrube edineceksindir.Ek besine baslayan bebeklere sıvı yedırmek daha kolay oluyor.yenı basladıysan bır ıkı kasıkla basla hergun arttır zaten bebegın 1 ay sonunda 125 gr kadar yer
evet daha suu bir kıvamda yapıyorum ama buna rağmen az miktarda yedirebiliyorum,yaklaşık 15 gündür de vermeye çalışıyorum maksimum üst sınırı yediği 70 cc suyla orta kıvamda hazırlanan muhallebiydi,yani 70ccyi aşmıyor,125 hayal bizim için.demekki normali 100-150 cc benim oğlum azıcıkla doyuyor :KK43:

sanırım gece tok tutması ıcın verıyorsun,bence az yıyor dıye kafana takma cunku muhallebiyi daha dogrusu pirinç ununu pek önermiyorlar,besin değeri düşük sadece kalori getiriyor.

sanırım gece tok tutması ıcın verıyorsun,bence az yıyor dıye kafana takma cunku muhallebiyi daha dogrusu pirinç ununu pek önermiyorlar,besin değeri düşük sadece kalori getiriyor.

besin değeri düşük ama diğer türleri deneyince kusuyor en kolay bunu kabul etti bünyesi .ama yaptığım muhallebi sadece pirinç unu su değil bazen annesütü ile hazırlıyorum bazen devam maması içersinde. şimdilik en sık pirinçli sütlü muhallebi veriyorum.arada da uyutup eğer beyfendi kabul ederlerse emziriyorum

Son düzenleme:
benim oğlum 6 aylık ve kesinlikle o tariflerdeki gibi yemedi ne mamayı ne de muhallebiyi.. ben 90 cc devam sütüne muhallebi yapıyorum, devam sütünü başka şekilde içmiyor çünkü..

benim oğlum 6 aylık ve kesinlikle o tariflerdeki gibi yemedi ne mamayı ne de muhallebiyi.. ben 90 cc devam sütüne muhallebi yapıyorum, devam sütünü başka şekilde içmiyor çünkü..

benim oğlum da devam sütü alamıyor biberon almadığı için,ben o yüzden kaşıkla verebildiğim için muhallebiye bu kadar mecburum aslında

benımkıde yemıyo yesede zorlaaa oda tum gece gaz karın agrısı yapıyor..
dokt kesınlıkle hazr mamaya karsı sade SMA dıye bır marka var onu ver dedı..
çok besleyıcı ve faydalıymış.tamamende bıtkısel onu denıcem bakalımkaydirigubbakcemile5

aynı sorun bende de var bibeonu bıraktı çocuk.. ama ben hep muhallebi vermiyorum mamanın kıvamını attırmak için hippin yulaflı ve pirinçli ürünlerini kullanıyorum tadını da lezzetli yapmak için ya meyve püresi ya da milupanın armutlu meyvelsini bu karışıma ekliyorum. en azından değişik birşeyler de yemiş oluyor..

ben de haftada 3 kez falan verıyorum.hazırları kullanmıyorum ,pirinç unundan sulandırılmış sütle ya da sadece suyla yapıyorum.devam sutlerıne de pek guvenmıyorum.içine bisküvi meyve veya cevz katarak yediriyorum.yarım su bardagına 1 yemek kasıgı cıvarında katıyorum bebegım ancak boyle sevıyor

devam sütleriyle nasıl hazırlıyosunuz arkadaşlar muhallebiyi?kaynatmayın yazıyo kutusunda tarif verirmisiniz

ben muhallebiyi evde yapmıyorum hazır hippin pirinçli ya da yulaflısı var onunla yapıyorum içine de tat versin diye milupanın muhallebisindne koyuyorum.. o yüzden kaynatmaya gerek olmuyor sadece ısıtmam yetiyor..

walla kizlar bizde 2 gündür basladik muhallebiye bende milupaninkini kullaniyorum.cok sevdi oglum afiyetle yiyo cok sükür.

canım bende başladım muhallebiye oğlum yeni 4 ayını bitirdi bende baştan az verdim 30cc ye bir yemek kaşığı sonra fazlalaştırdım.şimdi 90cc ye 2,5 yrmrk kaşığı koyuyorum içine 2 tane cici bebe eziyorum 1 tane küçük elme rendeleyip koyuyorum çok güzel yiyor çok severek sende günden güne fazlalaştır vede değişik şeyler kat içine elma rendele armut rendele 5 ayında muz rendele bebişine afiyet olsun :)))

benimkindede var bu sorun artık çok zor ve nazlı yio uyudukça biberonla besliyorum düzelmicekmi kızlar bu durum ya

canım bende başladım muhallebiye oğlum yeni 4 ayını bitirdi bende baştan az verdim 30cc ye bir yemek kaşığı sonra fazlalaştırdım.şimdi 90cc ye 2,5 yrmrk kaşığı koyuyorum içine 2 tane cici bebe eziyorum 1 tane küçük elme rendeleyip koyuyorum çok güzel yiyor çok severek sende günden güne fazlalaştır vede değişik şeyler kat içine elma rendele armut rendele 5 ayında muz rendele bebişine afiyet olsun :)))
afiyet olsun bebeğine,
hmm meyve rendelemeyi hiç düşünmemiştim,deneyeyim bakalım

X