Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bakıcımı iyidir babaannemi

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

ceylan07

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
231
2
kızlar babaanne çocuğu bakmak istiyor ama biz zamanında eşimle çok kavga ettik kayınvaldem için eşimi çok dolduruşa getiriyordu öyleki eşim bile böyle olduğu kabul etti evet annem 2 sene hep aramıza girdi dedi ama şimdi kaynanam bana iyi davranıyor bebeğinede bakarım diyor aynı evde onunla anlaşabilirmiyim bilmiyorum bebeğim daha 3 aylık bakıcıyada güvenemem sizce ne yapmalıyım?

:nazar: 3 aylık bır bebek bakıcıya emanet edılmez, benım dusunceme gore bu tabii.
sızın gosterdıgınız ozenı, savunmayı, dusunceyı bır baskası gosteremez. bunu bebegın cok kucuk olmasıyla bagdastırıp o dogrultuda fıkrımı sunuyorum...
bakıcı işi nein..
bu durumda bebege babanenın bakması en mantıklı karar.. sızın aranızda problemler anlasmazlıklar olması bebege kotu bakması anlamınıda tasımaz..dolayısıyla en saglıklı karar babanenın bakmasıdır.
bebegınız bıraz ele avuca gelınce bır bakıcıyla anlasabılırsınız...

Ben bakıcıyı tercih ederdim ,çünkü ne kimseyi zor durumda bırakmak isterim ,ne de kimseye karşı eksiklenmek.
Bakıcı diyorum o nedenle.İyice araştırılırsa çok çok iyi insanlar var bu işi yapabilecek.

Torunu insanin kendi kanindandir.Az da olsa insan onun icin vicdan tasir.Ama maalesef bir yabanci bu vicdani tasimayabilir.Ben olsam kesinlikle cani kani olan babaannesi derdim.

bende babane derim çünkü hep söyler büyüklerimiz torun sevgisi evladı bastırdı diye nihayetinde canı ve kanı bir bakıcı ne kadar istesede babane gibi sevemez bebeişi bebek aranızıda yumuşatır yinede hayırlısını temenni ederim..............

aynı ikileme ben de düştüm ve kayınvalidemin ısrarıyla bebeğimi ona bırakmaya başladım ve oğlum büyüdükçe iyiki de bakıcıya bırakmamışım diyorum.çünkü çocuklar büyüdükçe daha çok emek iyi bakım ve ilgi istiyorlar.mesela oğlum bazı günler çok iştahsız oluyor ama babaannnesi o gün ona bir tabak çorba içirebilmek için sabırla bütün gün peşinden koşuyor gerekirse,gözlerimle gördüm.ya da bir yemeği yemezse hemen alternatif birşey hazırlıyor.pişik olmasın diye her seferinde ılık su hazırlayıp ayrı bir yerde, altını yıkıyor üşenmeden.ya da benim oğlum şuan yürümeyi öğreniyor.bütün gün babaannesi onu elinden tutup evin içinde yürütüyor. ek gıdalara oğlumu o geçirdi.yemek yemeye o alıştırdı.yani diyeceğim tüm bunlar ancak insanın içinden gelerek yapabileceği çok sabır ve ihtimam gerektiren şeyler.hangi bakıcı oğluma böyle bakabilirdi ki.babaannesi sonuçta onunkendi kanı.benden daha iyi bakıyor oğluma.en basitinden çocuğuma oyunları bile onunla oturup saatlerce uğraşarak öğretiyor(el çırpmayı,tel sarar oynamayı,fış fış kayıkçı vs.)hiç sanmıyorum bir bakıcı oturup bu kadar ilgilensin.çocuk bu başka bir şeye benzemez.evet alternatifin yoksa mecburen bakıcıya bırakacaksın ama babaannesi varsa muhakkak ona bırak.sanmıyorum ki annem bile oğluma bu kadar iyi bakamazdı.ben hep anneanneler gibi kimse çocuğa bakamaz derdim ama kayınvalidem tabularımı yıktı.işin özeti canım çocuk o gün yemek yemezse bakıcı yemezse yemesin der ama babaanneye o dert olur ve muhakkak yedirir.umarım anlatabilmişimdir.

canım madem anlaşamıyorsunuz bebeğe kendi evinde baksın.sabah götürün akşam alın biz öyle yapıyoruz.

1-2 yıl babaanneye baktırın.Çünkü sizin dışınızda çocuğunuzla en iyi ilgilenebilecek kişiler anneanneler ve babaannelerdir.Torununu oğlundan daha çok sevecektir. Biraz büyüdüğünde de kreşe verirsiniz .

canım madem anlaşamıyorsunuz bebeğe kendi evinde baksın.sabah götürün akşam alın biz öyle yapıyoruz.

başka ilde oturuyor benim korkum biz anlaşabilirmiyiz birde benim kaynanam o anlattığınız becerikli kaynanalar gibi değil oturur önüne hizmet bekler bilmiyorum ne yapacam eşimden askerden yeni dönecek allah izin verirse onunlada kaynanam yüzünden kavga etmek istemiyorum.o bakarken ben yine iyi bir bakıcı ayarlarım diye düşünüyorum yazın zaten kendi annem bakacak.küçük kardeşim olduğundan anca yazın müsait oluyor.

canım bence bakıcıya bırak..kaynanan belki bebeğe daha iyi bakar ama kaynananla aranızda yine huzursuzluk çıkarsa psikolojık olarak etkileneceksin.bir annenin bebeğiyle en iyi şekilde ilgilenebilmesi için hem fiziki hem de psikolojık yönden saglıklı olması gerekir.evdeki huzursuzluk bebeğide etkileyecektir.ben aynı sebeplerden dolayı görümceme bırakmadım bakıcı tuttum..iyiki de öyle yapmısım ..insan 7 sinde neyse 70 inde de o..kaynananın düzeleceğini eski kötü huylarını terkedeceğini zannetmiyorum.

iyi,güvenilir bir bakıcıyla anlasabilirsen bu senın için daha iyi..zaten bebekten sonra eşler arasına bir mesafe giriyor..üstüne tartşma kavga da eklenirse daha kötü olur..evliliğini tehlikeye atma ağzınzın tadı kaçmasın..hem bakıcıyı bebek bakımı konusunda kolayca yönlendirebiliyorsun ama kaynanana yapamazsın.farklı ilde yasıyormus bir de.öyle olunca huzursuz olunca gönderemezsin.iyi düşünüp en doğru kararı sen vereceksin tabi.en iyi sen tanıyorsun kaynananı..

Eğer 3 aysa tabiki kayınvalide derim ama uzun süre için ben de bakıcı tavsiye derim referanslı tabi,güvenilir biri.Tamam kayınvalide iyi bakar ama birçok konuda bebeğin bakımından bahsediyorum çatışılıyor,onların yöntemleriyle sizinkiler farklı olabilir,ama bakıcıya ben böyle istiyorum diyebiliyorsunuz,anneye dedğinizde çok bilmiş oluyorsunuz ve bildiğini okuyabiliyor.E bir de aranız çok iyi değilmiş...

bence babane derim bakıcı olayına sıcak bakmıyorum:eek:lmaz: tabi bu benim fikrim

ben şahsen işe başladığım zaman oğluma babannesi bakıcak öle yakında deiliz eşim sabahları işe giderken bırakıcak ama değerr bakıcıdan iyidir nerden bilicem oğluma ne yaptığını nasıl davrandığını en iyisi babanne arada anneanneside bakıcak tabi

kızlar babaanne çocuğu bakmak istiyor ama biz zamanında eşimle çok kavga ettik kayınvaldem için eşimi çok dolduruşa getiriyordu öyleki eşim bile böyle olduğu kabul etti evet annem 2 sene hep aramıza girdi dedi ama şimdi kaynanam bana iyi davranıyor bebeğinede bakarım diyor aynı evde onunla anlaşabilirmiyim bilmiyorum bebeğim daha 3 aylık bakıcıyada güvenemem sizce ne yapmalıyım?

aynı evde olmak zorunda deilsinizki kendi evinde baksın

Bence en iyi babaanne bakar eger anneane bakacak olsaydı bu kadar düşünmezdiniz birde olayı bu yönden düşünün:emir_bebek:

Sankı her ıkısınınde hem artısı hemde eksısı var gıbı.Babaannenın bakdıgı cocuk sankı az sımarık dedıgım dedık oluyor gıbı(kendımden bılıyorum)Bakıcı bıraz daha kurallı yetıstırıyor.Ama su da var kı babaanne kadar sevgı dolu bakamıyabılır bakıcı.Ikı arada bı derede bır durum.Babaannenın bakmasında da tabı babaannenın ya da bu anneanne de olabılır huyları cok onemlı.Mesela tasdık etmedıgım bırtakım huyları varsa cocugumunda bu huyları gorerek edınmemesı adına bakıcıyı tercıh ederdım.

X