Kaç numara bez kullanıyorsunuz?

ben ogluma prıma 4 numara kullanıyorum ve cokk memnunum.bu bezı alırken huggıes 4 ve 4+ da almıstım,prıma bıtsın onlarında esneklıgını denıcem.ayrıca ben bezı degıstırmk ıcın kaka yapmasını beklemıyorum.çünkü bez ne kadar emsede o sıcaklık bıle rahatsızlık verır dıye düşünüyorum,bundan oncede prıma 3 ve huggıes 3 kullandım.prıma 3 hemen kucuk geldı,bebegımın bacakları iz oldu lastıklerden ve lastıkler tahriş etti.huggıes 3 te dısına tasırdıve yeterı kadar esnek degıldı.ama prıma 4 cok ıyı,bitince umarım elımdekı huggıeslerdende memnun kalırım.

canm ama prima kullanıosan bilrsin..ben 8 saat açmadğmda bakıyorumki kupkuru ısalklık bile yok yaa.ben çok memnunum bu arada kıslar pri mann içinde hani şu çiçeklern dibine konuluo ya boncuk gibi suya koyunca şişio:))işte ondan varrrrrr.:))

canm ama prima kullanıosan bilrsin..ben 8 saat açmadğmda bakıyorumki kupkuru ısalklık bile yok yaa.ben çok memnunum bu arada kıslar pri mann içinde hani şu çiçeklern dibine konuluo ya boncuk gibi suya koyunca şişio:))işte ondan varrrrrr.:))

işte onlar çişi emmesi için konulmus seyler ve çişle doldugunda sankı hemen agırlasıyor gıbı hıssedıyorum.o agırlık sıkıntı vermesın dıye hemen degıstırıyorum.bıryerde de okumustum özellıkle erkek cocuklarında hazır bez ılerıde kısırlıga yol acıyormus çişle sıcaklıgı arttıgı ıcın yazıyı bulursam ekleyım buraya

Erkek çocuklarda sperm üretimleri için yumurtalık bölgelerinin 'serin' tutulması gereken en önemli ilk 2 yıl, aynı zamanda hazır bezlerle geçen 2 yıldır. Ancak kullan-at bezler güçlü bir izolasyon sağlar ve çevredeki hava ile bebeğin temasını engeller. Bezin içerisinde olması gereken sıcaklık 34 C iken, kullan-at bezlerin aşırı izole özelliği nedeniyle bu 37 C'ye çıkmaktadır. Almanya'da yapılan araştırmalarda bazı hazır bezlerin içlerinin, kumaş olan bezlere göre 5 derece daha sıcak olduğu tespit edilmiş. Bu durumun, erkek çocukların ilerdeki fertility/sperm üretim yetilerini etkilemesinden endişe edilmektedir.

huggs 3 numara kullandım oluyor bebeğime tam ama çok sıktığı için değiştirdim hep iz bıraktı prima 3 aldım oda küçük biraz bitsin 4 alıcam ayrıca molfix 3 de büyük yani norml prima biraz küçük

bu arada huggs primadan daha güzel emiyo söylüyeyim huggs elliyince ıslaklık gelmiyo ama primada geliyo malesef uff huggs de sıkıyooo

8 saat mi?geceleri mi oluyor bu? valla ben gecelerde alt degisidiyorum. bez ne kadarda emmse ve popo kuru kalsada ögle cisli bir bez popsunda kalmasi icime sinmiyor. ben 3 saatde bir degisdiriyorum tabiki kaka oldugunda hemen.

Son düzenleme:
ben de bugun 5-8 kg olan 3 nolu huggiesten aldım ve daha iyi oldı 4-9kglık 3 nolu huggiesten. bu bitince de 4 no inşallah. şaka maka büyüyor bebişler çok şükür :)
bu arada özellikle kız bebeklerde gece alt açılmaması gerekiyormuş. nedenini okumuştum ama unuttum bi arastırın netten. ben ilk zamanlar acıyorrdum sonra annem alıştırmamı soyledi gece acmamaya ve alıştıkça kızım gece kaka yapmamayı öğrendi. rahat oluyor tavsiye ederim.

Son düzenleme:
bi de bişey soracam erkek bebek anneleri kac saatte bir bez deiştiriyorsunuz prima 12 saaat korumalı diye gece 11 gibi baglıyorum sabah 9 gibi acıyorum..sonra aksam 4 gibi sonra yine 11 gece yine 11 de:)))yani büyüğünü yapmadıgı sürece günde 3 bez ama büyük olunca günde 6 bez de deiştirdiğim oluyor..dpktora sordum pişik yoksa sakınca yok dedi..siz nasıl yapıyorsunuz???[/QUOTE]

ya seldus kusura bakma ama cok uzun tutmuyormusun bu aralıkları. tamam pısık olmuyor olabilir, ama simdi kendine düsün cisini yaptın ögle bir bez var poponda ve 10 saat poponda kaliyor ya. yani düsüncesi bile hos gelmiyor bana. akannehir

ben de bugun 5-8 kg olan 3 nolu huggiesten aldım ve daha iyi oldı 4-9kglık 3 nolu huggiesten. bu bitince de 4 no inşallah. şaka maka büyüyor bebişler çok şükür :)
bu arada özellikle kız bebeklerde gece alt açılmaması gerekiyormuş. nedenini okumuştum ama unuttum bi arastırın netten. ben ilk zamanlar acıyorrdum sonra annem alıştırmamı soyledi gece acmamaya ve alıştıkça kızım gece kaka yapmamayı öğrendi. rahat oluyor tavsiye ederim.

bende hep altini temiz tutudugum icin ögle alistigina inaniyorum. mesela gündüzleri bazen kaka yapıp sonra gene uykuya daliyor, ben o zaman ögle birakmıyorum acıyorum altını. uyukuyu bölmüs oluyorum ama pis uyumasida icime sinmez. büyük kızımıda ögle büyütüm ve sonra bezi birakmak rahat oldu cünkü kendiside pis bez ile duramiyordu alisik olmadigi icin.

bi de bişey soracam erkek bebek anneleri kac saatte bir bez deiştiriyorsunuz prima 12 saaat korumalı diye gece 11 gibi baglıyorum sabah 9 gibi acıyorum..sonra aksam 4 gibi sonra yine 11 gece yine 11 de:)))yani büyüğünü yapmadıgı sürece günde 3 bez ama büyük olunca günde 6 bez de deiştirdiğim oluyor..dpktora sordum pişik yoksa sakınca yok dedi..siz nasıl yapıyorsunuz???

ya seldus kusura bakma ama cok uzun tutmuyormusun bu aralıkları. tamam pısık olmuyor olabilir, ama simdi kendine düsün cisini yaptın ögle bir bez var poponda ve 10 saat poponda kaliyor ya. yani düsüncesi bile hos gelmiyor bana. akannehir[/QUOTE]

Canm çocuk ondan rahatsız olsa zaten ağlar yda huzursuz olur dimi ?
Bende eğer huzursuzsa ağlıyosa karnı doydukdan sonra hemen altına bakıyorum,ama kaka yapmadıysa sorun yok..bez doluysa hemen alıyorum zaten..dolduysa illa kaka olsun die beklemiyoruz tabiki..bencede bi sakıncası yok yani..

3no molfiks kullanıyom geçe nhuggsy aldım oda güsel çok emiyo ama ben tutmuyom hiç altından alıyom hemen haftada 70bez yedi kızım

anam ben mıçma sesini duyayım hemen alıyom öyle saat veremem tutuyom die yarım saat duruyosa bez poposunda kardır eşimin paralarına mıçıyo resmen kızım ama hiç pişik derdsimiz olmadı 3.5 aydır

Benim eltim 1 aylık bebeğin altını en fazla 2 saatte bir alıo,ama çocuğun poposu kıpkırmızı olmuşşş
Ben dediğim gibi çok sık değiştirmiyorum çok şükür pişik olmadık öyle..
72 lik bez 15-20 gün bile gidiyo bazen..

bende bu son aldigim paket bitsin pampersin 4 numarasini alicam o iyi gelicek oglum 7 kilo olmus (masallah) nerdeyse...

biz de 3 numara prima kullanıyoruz

bitmek üzere

4 numara aldırmayı düşünüyorum artık

kilomuz 7 yi geçmiştir heralde artık

3 numara baya sıkmaya başladı oğluşumu
:bbo:

ya bu bez değiştirmenin saatimi varmış bide....bu benim ikinci çocuğum ve ilk defa duyuyorumm...:bbo:
bence 10 saat çok fazla ..pişik olmasa bez kuru olsa bile yazık bebişe:1no2:
biişey yazıcaktım ama kapsama alanı dışı olarım içimde kalsınnnn:1closedeyes:
bize 80 tane bez 10 gün zor yetioo.....

X