Kaç numara bez kullanıyorsunuz?

ya bu bez değiştirmenin saatimi varmış bide....bu benim ikinci çocuğum ve ilk defa duyuyorumm...:bbo:
bence 10 saat çok fazla ..pişik olmasa bez kuru olsa bile yazık bebişe:1no2:
biişey yazıcaktım ama kapsama alanı dışı olarım içimde kalsınnnn:1closedeyes:
bize 80 tane bez 10 gün zor yetioo.....

aynen canım yaa... bize de yetmiyor çünkü ne zaman kontrol etsem hep pırtla bir minik kaka kaçırmış oluyor ve hemen alıyorum...kendimi sürekli markette buluyorum sanırım bir haftada bez paketini bitiriyoruz... eşim işten eve geldiğinde benim tempoma şaşırıyor :) altaçma emzirme anakucağı üçlüsü arasında sürekli gidip geliyorum kaydirigubbakcemile3 aah aah bide kollarda hoppidik hoppidik yaptıysam vay halime akşam nereye yığılacağımı şaşırıyorum :emir_bebek:

sanırım cook tepki aldım :KK43:(((

ben doktorumuzla komsuyum..ona da danıstım sakıncası yok ben de öle yapıyordum dedi..zaten bezi asırı doldurmuyorki.bezden tasarruf etmek için falan yapmıyorum ben bunu sadece geceleri alt deiştirmesine alısmasın diye yapıyorum..uykusu bölünüyor altını acınca..haftada 80 100 bez gitsin önemli deil tabii ama cok kişi benimgibi yapıyordur eminim .büyügünü yapar yapmaz alıyorum gece büyük yapmaz zaten kontrol ediyorum emmeye kalktıgında..ayrıca gündüzleri sıcagın karsısında yaklasık 1 saat popomus bezsiz oynasıyoruz hava alsın diye..cok kazaya kurban gittim ama ..:))))

ya ben de bu topiğ acmayı düşünüyorum ben suan prima 3 numara kullanıyorum ve bitmek üzere.bebeğim de 7 kilo üzerinde 4 numaraya gecsem mi yeni bezde diye düsünürken kuzenme sordum o da ben bir yasındaki ogluma 4 numara kullanıyorum dedi.ki onun oglu da maasallah tosun gibidir..sızdırmıyor mu küçük gelmiyor mu dedim hayır tam oluyor dedi.bebek de büyük bez kullanma bacak arsı ayrık olur dedi kafam karıstı..ben de eşime yine 3 numara sipariş verdim..busefer 60lık paket al dedim cabuk bitsin diye:)))

bi de bişey soracam erkek bebek anneleri kac saatte bir bez deiştiriyorsunuz prima 12 saaat korumalı diye gece 11 gibi baglıyorum sabah 9 gibi acıyorum..sonra aksam 4 gibi sonra yine 11 gece yine 11 de:)))yani büyüğünü yapmadıgı sürece günde 3 bez ama büyük olunca günde 6 bez de deiştirdiğim oluyor..dpktora sordum pişik yoksa sakınca yok dedi..siz nasıl yapıyorsunuz???

selduş bende aynen senın gıbı yapıyorum keremede öyle yapıyordum

gece dediğin gibi bağlıyorum sabah uyandığında açıyorum geceleri uykusunu bölemem kı bebeğin altı açılmaması lazım gece gündüzü ayırması için bende kaka yapmassa gunde 3 kez anca değişiyorum eksi bı tarafını görmedım gerek yok habıre bez harcamaya..çOCUK RAHATSIZ OLSA ZATEN Bİ ŞEKILDE BELLİ EDER

gece dediğin gibi bağlıyorum sabah uyandığında açıyorum geceleri uykusunu bölemem kı bebeğin altı açılmaması lazım gece gündüzü ayırması için bende kaka yapmassa gunde 3 kez anca değişiyorum eksi bı tarafını görmedım gerek yok habıre bez harcamaya..çOCUK RAHATSIZ OLSA ZATEN Bİ ŞEKILDE BELLİ EDER

kaydirigubbakcemile5 evet rahatsız olsa belli eder demi:))) belki bizimkiler böle mutludur lülülülülülü

bende 2 yada 3 saatte bir değiştiriyorum bazen 4 saati de buluyor gündüz ama gece değiştirmiyorum ki şöyle yatmadan bi değiştiriyorum 10 gibi sonra 1 de kalkıyo uyku halinde olduğu için dğiştirmiyorum bölünmesin diye sonra 3.5 gibi kalkıyor değiştiriyorum sonra artık kalkıyo zaten 6.3 7 değiştiyorum öyle işte gece bölemem uykusunu zaten uykusuzluktan geberiyorum kaka yapınca hemen veya bez değiştiriken yeni bezine yapına onuda değiştiyorum bağlamıyorum tekrar bizde 80 lik bez 10 gün gidiyo

AYNISI BEN DE DE OLUYOR TM DEıŞTıRECEĞıM ZAMAN HOPPPAAAA DıĞERıNE ATTIRIVERıYOR ELıM AYAGIM SAĞIMSOLUM GıDıYOR :))))GERÇı ıLK ZAMANLARDAKı GıBı COK YAPMIYIR ARTIK ıLK DOGDUGU SIRALAR NE ZMAN ALT ACSAK HERYER BATIYORDU ALT ACMA YETıŞTıREMıYORDUK:emir_bebek:

ilk doğduğunda bizde aynıydık değiştiriken tetikteydik şimdi daha az yapıyo

sanırım cook tepki aldım :KK43:(((

ben doktorumuzla komsuyum..ona da danıstım sakıncası yok ben de öle yapıyordum dedi..zaten bezi asırı doldurmuyorki.bezden tasarruf etmek için falan yapmıyorum ben bunu sadece geceleri alt deiştirmesine alısmasın diye yapıyorum..uykusu bölünüyor altını acınca..haftada 80 100 bez gitsin önemli deil tabii ama cok kişi benimgibi yapıyordur eminim .büyügünü yapar yapmaz alıyorum gece büyük yapmaz zaten kontrol ediyorum emmeye kalktıgında..ayrıca gündüzleri sıcagın karsısında yaklasık 1 saat popomus bezsiz oynasıyoruz hava alsın diye..cok kazaya kurban gittim ama ..:))))

Tepki alıcak yada verilcek bişe yokki canım,hangi anne bebeğinin rahatsızlığnı ister ?
Tabiki hiç kimse..ki ben bebeğimin bi rahatsızlığını görmedim bu konuda..
Kesinlikle bezden tasarruf vs.gibi bi durum söz konusu deil,kakasını yapınca saatlerce tabiki bekletmiyorzki,öyle bi saat derdimiz yok,baktım yapmş hemen alıyorum..
ama sadece çişini yaptığında bomboş bezi alıpda müsriflikte yapmak istemiyorm kendi adıma..Geceleride her emmeye kalkmamızda kontrol ediyorm kenarından bezin,kakasını yapmadığı sürece almıyorum tabiki..Uykusu bölünüyo,ayrıca gece ile gündüz arasındaki farkı anlamaları için bebişlerin bu önemli bi etken...Gündüz her açmamda da 10-15 dk.açık bırakıyorm hava alıyo,oynuyorz..

Tepki alıcak yada verilcek bişe yokki canım,hangi anne bebeğinin rahatsızlığnı ister ?
Tabiki hiç kimse..ki ben bebeğimin bi rahatsızlığını görmedim bu konuda..
Kesinlikle bezden tasarruf vs.gibi bi durum söz konusu deil,kakasını yapınca saatlerce tabiki bekletmiyorzki,öyle bi saat derdimiz yok,baktım yapmş hemen alıyorum..
ama sadece çişini yaptığında bomboş bezi alıpda müsriflikte yapmak istemiyorm kendi adıma..Geceleride her emmeye kalkmamızda kontrol ediyorm kenarından bezin,kakasını yapmadığı sürece almıyorum tabiki..Uykusu bölünüyo,ayrıca gece ile gündüz arasındaki farkı anlamaları için bebişlerin bu önemli bi etken...Gündüz her açmamda da 10-15 dk.açık bırakıyorm hava alıyo,oynuyorz..

daHA ÖNCE DE SANA YAZDIĞIM GİBİ AYNEN BEN DE ÖLE YAPIYORUM İŞTE:))) :lepi:

vereliniortak

merhabalar.
ben de bebeğime huggies kullanıyorum şimdiye dek bir sorun yaşamadım ama şu sıralar beline çıkıyor. 5-8 kullanıyordum fakat şuan bulamıyorum yaşadığım ilçede o yüzden 4-9 almıştım. çok küçük geldi dün 7-18 aldım çok büyük bir fark yok görünüşte inşallah iyi olur kilomuzda 8'i geçkindir tahminim 8. de kontrol var bakalım.
Değiştirme saatleri konusunda da 4 saatte bir değiştiriyorum çünkü kusura bakmayın ama kadın pedlerinde bile 3-4 saatte bir değiştiriniz yazıyor o sebeple bu şekilde değiştiriyorum ama pırtlattıysa yeni bezlemiş olsam dahi hemen değiştiriyorum. Şimdiye kadar pişik sorunumuz olmadı çok şükür.

benim kız 7 kilo prima 3 numara kullanıyorum tam oluyo bir aya kalmaz sanırım bi büyüyüne geçebilirim.

güzel anneler naçizane tavsiyem olacak size

bebişlerin altını çok uzun süre aynı bezle tutmayın en fazla 3 4 saat te bir değiştirin
bebeğin pişik olmaması rahatsız olmadığını ifade etmez bebek altını ıslattığı anda bezde hapsolan idrar bakteri üretmeye başlar ve her nekadar bezler ıslaklığı hissettirmesede bir şekilde ten teması olduğu için bu üreyen bakteriler deri yoluyla organlara temas edip idrar yolu iltihabı yada mantar oluşumuna sebebiyet verebilir ki bunlar tedavisi pişikten çok daha zor rahatsızlıklardır...
kendinizden pay biçin regl zamanlarımızda nasıl uzun süre aynı pedle duramıyorsakki onlarda sıvıyı içerilerine hapsediyor ve biz rahatsız oluyoruz eminim bebeklerde oluyorlardır...

bebişlerin altını çok uzun süre aynı bezle tutmayın en fazla 3 4 saat te bir değiştirin
bebeğin pişik olmaması rahatsız olmadığını ifade etmez bebek altını ıslattığı anda bezde hapsolan idrar bakteri üretmeye başlar ve her nekadar bezler ıslaklığı hissettirmesede bir şekilde ten teması olduğu için bu üreyen bakteriler deri yoluyla organlara temas edip idrar yolu iltihabı yada mantar oluşumuna sebebiyet verebilir ki bunlar tedavisi pişikten çok daha zor rahatsızlıklardır...
kendinizden pay biçin regl zamanlarımızda nasıl uzun süre aynı pedle duramıyorsakki onlarda sıvıyı içerilerine hapsediyor ve biz rahatsız oluyoruz eminim bebeklerde oluyorlardır...

alkisalkisalkisalkisalkisalkisopuyorumnanaktan

canım tsk ederim haklısın ama ben gece alt acmama konusunda kararlayım yani büyüğünü yapmadıgı taktirde..uykusunun bölünmesini istemiyorum ilk zamanlar acıyordum sürekli uyuyana kadar sabah oluyordu ..gündüzleri de hep huzursuz..gece uykusunu tam alınca sabah gülücükler dagıtarak uyanıyor :nazar:
her anne bebeğinin saglığını düşünür ki ben de her anne gibi herseyden önce onun sağlıgını düşünürüm.sırf 4 saat gecti diye 2 damla akmıs kuru bezi altından almak için de gece yarısı cocugun uykusunu bölmek istemem bilmiyorumkismile
ayrıca afedersiniz bizim pedimizle bebek bezini aynı kefeye koyamam bile onlar daha sübyan ya yemek bile yemiyorlar mekruh bile deil çişleri....
tavsiyen için tsk ederim yanlıs anlama yazdıklarımı sadece benim düşüncem ..herkes zaten bildiğini uygular ben sadece kendi fikrimi yazdım..umarım bi sorun cıkmaz hiç bir bebek de sevgiler opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

" Geceleri zorunlu olmadıkça altını açmayın. Çünkü bez değiştiriken bebeğin uykusu dağılır ve bu her gece tekrarlanırsa, alışkanlık haline gelir ve her gece aynı saatte bebek uyanır." alıntı

" Geceleri zorunlu olmadıkça altını açmayın. Çünkü bez değiştiriken bebeğin uykusu dağılır ve bu her gece tekrarlanırsa, alışkanlık haline gelir ve her gece aynı saatte bebek uyanır." alıntı

aslında tek ANLATMAK İSTEDİĞİM BU:))) tsk ederim

X