Kaç numara bez kullanıyorsunuz?

TaKinTi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2009
293
1
ben huggies kullanıyorum kızım için 4-9 kilo olan boyunu ama 3 numarada kilolar değişken sanırım. BİM'de satılan 5-8 kg ama benim almış oldugum 4-9du ve küçük gibi geldi bana. kızım 6 kg 7-14kg olanı alsam nasıl olur bir fikriniz var mı*

ben 3 kullanıyorum ama geçen 4 kullandım daha iyi oldu...

canım bu numara işleri marka marka çok değişiyor,
düşünsene bir bez hem 4 kilo hem 9 kiloya nasıl uysun,göz var izan var,
ama bu huggies in arka kısmı esnek bantlı olduğu için bunu hesaba katarak 9 kiloya kada rkullanılabilir demiş olabilirler fakat benim kızım 6 kilo olmasına rağmen huggiesin 2 numarası omuyor artık,
arka kısmı da çok esnetince karnını sıkıyor,
bu yüzden sen kilo kısmına takılma,bir numara büyüğünden kullan derim canım..

pampers (primanin) 3numarali bezini kullanmaya basladim ama kucuk geliyor ... kizim 5,5kg. elimdekiler bitsin bez markasini degistirecegim

ben prima 4 kullanıyorum 9 18 kg arası sanrsam ama dediğin gbi kilosuna bakma sııomu yanlardan ona bak..primadan çok memnunumm çookk

4 numara bez,7-18 kilo aralığı için diyorlar.benim fikrim bezin başlangıç kilosuna dikkat etmeniz yönünde.7 kilo olan bebek 4 numara beze geçmeli.4+ bez de 9-20 için yani bebek 9 kilo olunca da 4+ya geçmek uygun.Özellikle prima çok dar,her zaman bir büyük numarasını kullanın.Molfix biraz daha geniş,huggies te...

ya ben de bu topiğ acmayı düşünüyorum ben suan prima 3 numara kullanıyorum ve bitmek üzere.bebeğim de 7 kilo üzerinde 4 numaraya gecsem mi yeni bezde diye düsünürken kuzenme sordum o da ben bir yasındaki ogluma 4 numara kullanıyorum dedi.ki onun oglu da maasallah tosun gibidir..sızdırmıyor mu küçük gelmiyor mu dedim hayır tam oluyor dedi.bebek de büyük bez kullanma bacak arsı ayrık olur dedi kafam karıstı..ben de eşime yine 3 numara sipariş verdim..busefer 60lık paket al dedim cabuk bitsin diye:)))

bi de bişey soracam erkek bebek anneleri kac saatte bir bez deiştiriyorsunuz prima 12 saaat korumalı diye gece 11 gibi baglıyorum sabah 9 gibi acıyorum..sonra aksam 4 gibi sonra yine 11 gece yine 11 de:)))yani büyüğünü yapmadıgı sürece günde 3 bez ama büyük olunca günde 6 bez de deiştirdiğim oluyor..dpktora sordum pişik yoksa sakınca yok dedi..siz nasıl yapıyorsunuz???

seldus cnm bende dün ark gttm kızı 2 yaşnda 5 umara kullanıo ve doruğa bağladm onun beznden..
ben 4 kullanıyorum.ark dediğine katılıyorum bezn başlangç kilosu önmli rahat etsnler.mesela 7 18 kilo beze çocğn 7 kilo olnca başlayablrsnn.benm oğlmn bacakları tombul yanlardan sıkıo ben 4 no kullnyorm

kızlar ben de huggies marka 3 numara 4-9 kullanıyorum ama küçük geliyor bacaklarını sıkıyor ve arkadan taşma yapıyor şu aralar sık sık. O yüzden yeni bez alacağım ben de 7 kg den başlayanı almayı düşünüyorum. Zaten olmuşuzdur inşallah 7 kg. en son 6250 idik.

kızımın kalça çıkığı meyili olduğu için 1, ayından beri 4-9 kullanıyorum şimdi kızım 6,5 kilo olmuş 7-18 olanı almayı düşünüyorum .

ben ogluma prıma 4 numara kullanıyorum ve cokk memnunum.bu bezı alırken huggıes 4 ve 4+ da almıstım,prıma bıtsın onlarında esneklıgını denıcem.ayrıca ben bezı degıstırmk ıcın kaka yapmasını beklemıyorum.çünkü bez ne kadar emsede o sıcaklık bıle rahatsızlık verır dıye düşünüyorum,bundan oncede prıma 3 ve huggıes 3 kullandım.prıma 3 hemen kucuk geldı,bebegımın bacakları iz oldu lastıklerden ve lastıkler tahriş etti.huggıes 3 te dısına tasırdıve yeterı kadar esnek degıldı.ama prıma 4 cok ıyı,bitince umarım elımdekı huggıeslerdende memnun kalırım.

ben ilk zamanlar prima yeni doğan kullanıyordum.daha sonra huggies kullanmaya başladım 3 no.çok memnunum.sızdırmıyor.rahat.

huggies'in 3 numarası sanırım farklı boyutlarda cıkmış 5-8 kg olanı da var 4-9 da. kızım 6.200kg. 4-9 bacagında iz bırakıyorsa 5-8de bırakır sanırım. 4nolu bez 7kg dan başlıyor . sizin söylediklerinizden anladıgım da büyük olsun rahat olsun sanırım.tecrubesiz anne olmak zor işmiş yaw :S

ben primanın 3 numarasını kullanıyorum şuan gayet iyiii oluyor ve çokda memnunumm

bende doğduğundan beri prima kullanıyorum, epeydir 3 numarayı kullanıyoruz ve memnunuz şimdilik...

ya ben de bu topiğ acmayı düşünüyorum ben suan prima 3 numara kullanıyorum ve bitmek üzere.bebeğim de 7 kilo üzerinde 4 numaraya gecsem mi yeni bezde diye düsünürken kuzenme sordum o da ben bir yasındaki ogluma 4 numara kullanıyorum dedi.ki onun oglu da maasallah tosun gibidir..sızdırmıyor mu küçük gelmiyor mu dedim hayır tam oluyor dedi.bebek de büyük bez kullanma bacak arsı ayrık olur dedi kafam karıstı..ben de eşime yine 3 numara sipariş verdim..busefer 60lık paket al dedim cabuk bitsin diye:)))

bi de bişey soracam erkek bebek anneleri kac saatte bir bez deiştiriyorsunuz prima 12 saaat korumalı diye gece 11 gibi baglıyorum sabah 9 gibi acıyorum..sonra aksam 4 gibi sonra yine 11 gece yine 11 de:)))yani büyüğünü yapmadıgı sürece günde 3 bez ama büyük olunca günde 6 bez de deiştirdiğim oluyor..dpktora sordum pişik yoksa sakınca yok dedi..siz nasıl yapıyorsunuz???

Bendee hemen hemen böyle yapıyorum..
Eğer kaka yapmadıysa bez dolana kadar almıyorum..
Özellikle gece çoğu zmn açmam hiç..
Çok şükür pişiğimiz flanda yok..

Bendee hemen hemen böyle yapıyorum..
Eğer kaka yapmadıysa bez dolana kadar almıyorum..
Özellikle gece çoğu zmn açmam hiç..
Çok şükür pişiğimiz flanda yok..

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

X