cimri kocayla yaşamak

peptyy

Guru
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
355
13
hr kuruşun hesabını yapan bir kocam var benim .kendim çalışıp kazandığım halde cebimde hiç param olmuyor .sadece bize değil kendine de cimri hayat şartları zor biliyorum ,ama bu kadarda olmaz dedirtecek şeyler yapıyor .böyle kocası olan varmı kızlar? biraz da keyif için yaşamadıktan sonra paranın ne kıymeti var . ömrümü yedi ömrümü!:1no2:

Ben her kosulda birseyler vermeyi cok severim bu yuzden cimri erkege tahammulum yok, almiyim...

ay evet ömür törpüsü olur cimrilikte bi yere kadar hayat şartları tamam da abartmamak gerek..

Babammmmmmmmmm mafoldumben çoook pinti bi adamdır.. en büyük korkum kocamın da böyle olması.. tamam tutumlu ol da azıcık keyfimize de harcayalım dimi ama.. benim sevgilim çok tutumludur.. ama esirgemez allahtan.. sınırlama koyar paramıza göre yeri gelir eğlencemize gideriz yeri gelir dişarda yer içer harcarız... umarım evlenince de böyle olur.. babamdan biliyorum cimri bi adamla yaşamak çoook zor.. allah yardım etsin konu sahibi arkadasımm

harcatmadığı paraları ne yapıyor?

kefenin cebi olmadığını hatırlatmak lazım

cimri biri ile hayat gerçekten zor olur :a015:

Allah yardimciniz olsun.nasil teselli verilir bilmiyorum diyebilecegim tek sey esinizin diger olumlu yonlerini gormeye calisin olacak ama asiri derecede cimriyse olumlu yonleri de gorulemez sanirim...

Tutumlu insanı severim..
Eşimde tutumludur,cimri denilirmi bilemiyorum ama..
Bugün olup yiyen,yarına 5 kuruşu kalmayan insanı da ben sevmiyorum..
Alkole kumara harcamıyorsa varolan parayı,karı kız işi yoksa,birikim yapıyorsa,evinizde de herşey tamsa bence çok da mühim değil..
Unutmayın beterin beteri var..

canım ya Allah yardımcın olsun erkeğin para hesabını ince ince yapması bana hep çok itici gelmiştir... mutlu olmadığınızı anlatın çok hoş bir tavır olmasa da sürekli başkalarının aldıklarından vs bahsedin ve elinize geçeni harcayın. zamanla alışır diye düşünüyorum..

ince ince , uzun uzuuuun para hesabı yapan adam hiçkimseye cazip gelmez herhalde ...

tanıdıgım birisi var öyle eşi çok soylenıyo kötü bir durum aşırıysa eğer

Benim aşkımında eli çok açıktır bana olsun başkasınaaa olsun ama benn başkasına olan kısmını yok edicem kimseye parasını harcamasın bana harcasın yeterrr..

cok cimri olmasida kötü ama cok eli acik olmasida iyi degildir bence allah yardimciniz olsun ben yikandigi suyu atmayip onda camasir yikayan sonrada kirli suyu wc suyunda kullanan insanlar geceleri karanlikta oturup elektrik gitmesin diye erkenden yatan insanlari taniyorum eger bu dereceyse ben ce bu bir hastalik

hr kuruşun hesabını yapan bir kocam var benim .kendim çalışıp kazandığım halde cebimde hiç param olmuyor .sadece bize değil kendine de cimri hayat şartları zor biliyorum ,ama bu kadarda olmaz dedirtecek şeyler yapıyor .böyle kocası olan varmı kızlar? biraz da keyif için yaşamadıktan sonra paranın ne kıymeti var . ömrümü yedi ömrümü!:1no2:

benim de yaklaşık 11 aydır birlikte olduğum erkek arkadaşım var, ve ciddi adımlarla ilerliyoruz. birçok yönden gönlüme uygun biri fakat bu konuda şüphelerim var. "tutumlulukla cimrilik arası çok ince bir nüansdır, ben tutumluyum" der. birlikte geçirdiğimiz 11 ayda cimrilik yaptığını görmedim ama şu anda bunu bana göstermiyor da ileride mi çıkacak acısı diye düşünüyorum bazen, çünkü oldukça hesaplı kitaplı hareket eder.. bunu anlamanın ya da emin olmanın bir yolu var mıdır acaba? mesela siz evlenmeden önce cimri bir adam olacağını kestirebilmiş miydiniz?

tutumluluk tamam cunku ben savurganimdir ondan severim tutumlu sorumluluk sahibi insanlari ama cimrilere sinir oluyorum yedigi ekmegin hesabini tutanlari taniyorum :mymeka: misafire ikram bile yapmayanlar var ...hele hele cimri koca allah korusun..allah yardimcin olsun canim

Son düzenleme:
Allah sabır versin kendi paranıda istediğin gibi kullan en azından bi kısmını :S

ay içim sıkılır benim öyle. ben tutumluyumdur mesela. aynı kalitede iki ürünün daha ucuzundan alırım. ihtiyacım olmayan şeyi almam vs.
ama gezeceğim zaman gezerim de.
güzel yerlere gitmeyi, iyi yemekler yemeyi isterim.
inşallah eşiniz biraz değişir...

X