Bulaşık makinem detarjanı almıyo

ozha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
98
1
kızlar merhaba bulaşık makinam detarjan almıyo deterjan gözü açılmış oluyo makinayı açtığımda ama detejan ıslanmış bi şekilde duruyo deterjan gözünde,neden aceba

ben de 50 derecede pril kullandığım zaman öyle oluyodu,illa en az 60 derecede yıkamam gerekiyodu,aslında makinende suç yok,tablet erimiyo,en azından benimki öyleydi,şimdi calgonit kullanıyorum ve de çok memnunum..tavsiye ederim:)

calgonitin toz detejanını kullanıyorum bende 70 dereceydi ayarı ama kapakta deterjan olduğu gibi duruyodu,inşallah deterjanla alakalı bişeydir birde sıvı deterjanla deneyim bari yine aynı sorun olacakmı

toz deterjan hiç kullanmadım,bilemiycem ama deterjandan deterjana fark ediyo..bende öyle oldu çünkü...bi de şu var,komşularımın demesine göre toz deterjanla her makine güzel yıkayamıyor,bulaşıkların üzerinde kalabiliyomuş,yani erimiyomuş bazen...CADIARZU
calgonitin toz detejanını kullanıyorum bende 70 dereceydi ayarı ama kapakta deterjan olduğu gibi duruyodu,inşallah deterjanla alakalı bişeydir birde sıvı deterjanla deneyim bari yine aynı sorun olacakmı

kapak açıkiken,deterjan kapağını kapatıp komut düğmesini tekrar başa gelecek şekilde çevir,eğer detj.kapağı açılıyorsa sorun yok demektir,açılmıyorsa yahut kapanmıyorsa kapaktaki pim kırılmıştır....

pril deterjanlarda o sorun oluyor evet calgonit deneyin onda sonuç değişiyor...

benim makinada almıyo diyerek servis çagırmıştımda bana kapaga gelecek şekilde servis kaşıklarını koymamam gerektigini kapagın açılmasına engel olmayacak şekilde kaşık yada tabakları yerleştirmemi bide tablet erimiyo dedgimdeyse her tabletin belli bi kullanım süresi oldugunu tarihi geçmişse erimeye bilecegini ve o tabletlerin temizlemeyecegini son kullanım tarihine göre almamı söylemişlerdi ben prilde calgonitte kullandım şuan yeni calgonit jel tablet kullanıyorum çokta memnunum öncekiler bardaklarımı mahfetti çünkü

Jel deterjanda hıÇbı sorun olmadan alıyo ama toz deterjanlarda bÖyle olabılıyomuŞ.bende artık jel deterjan kullanıyorum hem daha parlak oluyo bulaŞıklar

deterjan konulan hazne tümden değiştirildi bizim makinanın da böyle bir sorunu vardı
servis çağırın bence

X