bebeğin kilo alması için...

kızlar slm ben oyle bebeklerin ayına gore gelışım olarak gerıden gıttıgını bılmıyordum banada 2 li test yaptırdıgımdaki gun tam kac haftalık oldugunu soylemışlerdı benden ondan yola cıkarak hesapladım bebegımın kac haftalık oldugunu ben 16 haftalık hesaplamıştım ultrasonda 17 hafta 3 gunluk cıktı ya şimdi ben bebeğinin tam olarak nezaman dogcagını bıle hesap edemiyorum.Bİlgilendirirseniz sevinirim.

canım sen her zaman son adet tarihinin ilk gününe göre hesapla.çünkü doğru hesaplama o şekilde oluyor...bende hamileyken 1 hafta geriden 3 gün önden 2 gün geriden derken 5 gün önden derken 37.haftaya girdiğimde 1 ay önden gidiyordu:) doktora sorduğumda bu tarhlerin tahmini doğum tarhini etkilemeyeceğini sadece bebek önden gittiği için gelişimininden önden gittiğini ve bu yüzden bebeğin hareketlerinin sancıları erken başlatma ihtimalinin olabileceğini söylemişti..bende o ihtimaller arasına girdim ve 37+2 de doğum yaptım...şimdiden hayırlı doğumlar canımm..

Ooo bu konu kapanalı 3 yıl oluş.sanırım ben geç kaldım:KK43:

yaa bende aynen geç kalmışımm.. kızlar ben 28 haftalık hamileyim bugün kontrolde dr kızımın 950 gr olduğunu, kilosunun biraz

geriden geldiğini söledi :KK43: ben her gün yumurtamı vs ihmal etmiyorum neden böle oldu anlamadım :KK43:

napıcaamı bilmiyorum çok üzüldüm :KK43:

yaa bende aynen geç kalmışımm.. kızlar ben 28 haftalık hamileyim bugün kontrolde dr kızımın 950 gr olduğunu, kilosunun biraz

geriden geldiğini söledi :KK43: ben her gün yumurtamı vs ihmal etmiyorum neden böle oldu anlamadım :KK43:

napıcaamı bilmiyorum çok üzüldüm :KK43:

Canim takma kafana hicbirsey icin gec degil. Bebegin saglikliysa sorun etme. Son aya kadar kilo aldirabilirsin.
Nacizane tavsiyelerimi sunayim sana.
Önce sakin ve mutlu ol. Bol oksijen cek icine. Sürekli soluna yat ve susamasan bile su ic. Bol bol..
Sabah ögle ve aksam dolu birer bardak sütünü ihmal etme ic mutlaka.
Tatli niyetine bol taze meyve özellikle muz elma ananas tüket.
Aralarda ceviz badem findik kuru üzüm ye.
Pekmezi bi kasik sulandirarak yada direkt olarak kasikla icebilirsin ama sakin sütle beraber icme.
Et balik tavuk tüket ama ozellikle baligi bolca ye.
Susamli krakerler ye. Susam da kilo aldirirmis.
Allah bebeklerimize saglik sihhat bizlere de hayirli dogumlar nasip etsin..

biryerde hamile bir kadın ebbeklere en çok makarna pilav ve kaşarın kilo aldırdığını yazmıştı
doktoruna danışıp bunlardan yiyebilirsin ama kilosu az diye sağlıksız demek değildir üzülerek kendini yıpratma bence

Canim takma kafana hicbirsey icin gec degil. Bebegin saglikliysa sorun etme. Son aya kadar kilo aldirabilirsin.
Nacizane tavsiyelerimi sunayim sana.
Önce sakin ve mutlu ol. Bol oksijen cek icine. Sürekli soluna yat ve susamasan bile su ic. Bol bol..
Sabah ögle ve aksam dolu birer bardak sütünü ihmal etme ic mutlaka.
Tatli niyetine bol taze meyve özellikle muz elma ananas tüket.
Aralarda ceviz badem findik kuru üzüm ye.
Pekmezi bi kasik sulandirarak yada direkt olarak kasikla icebilirsin ama sakin sütle beraber icme.
Et balik tavuk tüket ama ozellikle baligi bolca ye.
Susamli krakerler ye. Susam da kilo aldirirmis.
Allah bebeklerimize saglik sihhat bizlere de hayirli dogumlar nasip etsin..

Canım çok teşekkğr ederim tavsiyelerin için :)
İnsan içinde can taşıyınca her şeyden korkuyormuş meğer :) Allah hepimizin evladını esirgesin

Bebeklere en çok süt ve meyve-meyve suyu kilo aldırıyor emin olabilirsiniz.Ben kendimden biliyorum ilk bebeğim 4.5 kilo doğdu şimdiki de 2 hafta büyük ilerliyor gelişimi.

biryerde hamile bir kadın ebbeklere en çok makarna pilav ve kaşarın kilo aldırdığını yazmıştı
doktoruna danışıp bunlardan yiyebilirsin ama kilosu az diye sağlıksız demek değildir üzülerek kendini yıpratma bence

Makarna pilav bebekten ziyade anneye kilo aldırır. Bebeğin gelişimi için protein alması gerekiyor, kırmızı et balık tavuk süt yumurta vb.

canım gectigimiz 4 hafta bebeğim hızlı kilo almış, ben önceki aylarda fazla kilo aldığım için biraz düzen değiştirmiştim ondan olabilir, ben onları da paylaşayım seninle

haftada 2 gün akşam yemeğinde balık ve salata,
makarna pilav patates i kestim, akşam yemeklerinde etli sebze yemegi (bazen 2 kaşık pilay) yogurt veya ayran mutlaka tükettim,

sabahları 1 yumurta mutlaka yiyorum,
bir de 2 tatlı kaşığı kadar pekmez veya bal
1 kucuk fincan yogur1 (ben activia yiyorum sade) 1-2 meyve tükettim (mandalina, kuru kayısı, vs),
neticede ben az kilo aldım aldığım da direk oğlana gitmiş,

umarım işine yarar,

ben şimdi 23 haftalık hamileyim ve 8 kilo aldım en son bebeğimde 468 gr'dı.fazla kilo aldım doktorum öyle söyledi.birşey merak ettim ekmek tüketimi nasıl yaptınız?beyaz ekmek mi yoksa tam buğday ekmeği yada kepekli mi tükettiniz?:KK49:

Bebeklere en çok süt ve meyve-meyve suyu kilo aldırıyor emin olabilirsiniz.Ben kendimden biliyorum ilk bebeğim 4.5 kilo doğdu şimdiki de 2 hafta büyük ilerliyor gelişimi.

ekmek tüketimi bebeğemi kilo aldırı yoksa anneyemi ekmeği kesmek istiyorum ama bir türlü beceremiyorum:KK43:ne yapmalıtım?

Tarihe hiç dikkat etmemişim:)))

valla cnm ben 30 haftalık hamileyim, beyaz ekmekte kepeklide tam buğdayda hepsinden yiyorum ama ekmek tüketimini abartmamak lazım çünkü ödem yapıyor bilgin olsun :KK70: tecrübeyle sabittir. Ödemlerim ekmeği azaltınca geçti :)

:44:sütü hic sevmiyorum,hamileligimde tek eksikligimde o sanirim yemek konusunda...ha bide balik etinden tiksindim baya kokusuna gelemiyorum....yoksa canim cok istemisti esim ismarladi ama ihih:KK50:yiyemedim ...ama balik yagi (omega3)iceren hamilelik vitaminlerinden aliyorum...

süt icmem gerek süt.Alistirmistim kendimi bi aralar baya ,pipetle iciyorum icersem tadi agzima gelmesin diye :KK1: öyle yapim yine.. :KK9:

Bol meyve yiyorum canim hep meyve istiyo zaten :KK70: meyve suyunuda cok severim..iciyorumda.

24+3 haftalık hamileyim hiç süt içmedim desem yeri var çünkü 4. aya kadar hep kustum 4. aya kadarda hep tek öğünle beslendim tarana çorbası oda yarım kase ceviz yemiyorum pekmez yemiyorum balığı daha ağzıma koymadım tek güzel yaptığım şey meyva yemek önceleri hergün 2 portakal yedim sonra sıkıldım şimdi hergün bir ayva 1 nar yiyorum çilekte vazgeçilmezim benim midem kötü olduğu için ben herşeyi yiyemiyorum ama oğlum 24+3 olmasına rağmen 830 gr

Ben de 27+3 te gittiğimde kızım 1300 gram ölçtü doktor. Yanılma payı oluyor sonuçta tahmini ölçüm hesaplama bu cihazlar dedi. 10 gün önce 945 gramdı. Ben de önde gitmesinden dolayı endişeleniyorum normal doğum istiyorum çok iri olursa sezeryan olmak zorunda kalınıyor diye biliyorum. Kendim 8 kilo aldım gayet normal dedi doktorum. Abartmadan her şeyden yiyorum. Bebeğin kilo alması için tecrübeyle sabit- tahin helvası- yiyin her gün bir kibrit kutusunu geçmesin ama. Ufak bir parça yiyin. Hemen bebeğe yarıyor :) zaten tahin helvası susam yağından yapılıyor, çok faydalı bebeğe.

X