bebişim neden emmek istemiyor

krizantem0306

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
29
0
selam arkadaşlar.,nolursunuz yardımcı olun.4.5 aylık bebeğim var birkaç gündür emmek istemiyor hele bugün sabah almadı memeyi veriyorum çığlıklar atıyor bağırıyor.biraz bekledim bidaha verdim biraz emdi.bilgisi olan varsa nolur yazsın.acaba emmeyecek mi yoksa.

canım benim bu dönemlerde genelde bebekler emmek istemiyorlar.
bu sorunu her iki çocuğumda yşadım. ilkinkinde yaptığım en büyük hata emmek istemiyor aç klacak diye hazır mamaya başvurmak oldu ve dha sonra bebeğim hemen emmeyi bırakıp tamamıyla mamayla büyüdümafoldumben
ikinci bebeğimde ise ermi yaman beymi diyerekten kesinlikle hazır mama vermedim. ısrarla emzirmeye çabaladım.Çok üzgünüm çoook
uyanınkken emmiyordu ama uykuda alıyordu.
en sonunda ben kazandım ve bebeğim yeniden emmeye başladı:lepi:
sabret sakın benim yaptığım hatayı yapma.
birde ona meme verirken sinirli olma sakin bir şekilde vermeye çalış.
o senin öfkeni anlar ve senden daha inatçı olmak ister:eek:lmaz:
gösüslerinin dolduğunda sütünü sağ ve yine ona çay kaşığıyla içir.
hiç daha önce biberon maması verdinmi.:1no2:

hayır vermedim vermeyeyim mi ama aç napcam ağlıyo bide galiba diş çıkarıyo ondan olabilir mi daha sonra alır mı memeyi sabredeyim değil mi.teşekkür edrim yardımlarınız için

hayır vermedim vermeyeyim mi ama aç napcam ağlıyo bide galiba diş çıkarıyo ondan olabilir mi daha sonra alır mı memeyi sabredeyim değil mi.teşekkür edrim yardımlarınız için

alır tatlım mutlaka alır. eğer bir kez mama ver emin ol temelli seni bırakabilir.
versende sakına sakın biberonla besleme. biberonla çok çok mama gelince emme refleksini kaybedip seni emmeyebilir.
mümkün olduğunca uykudaemzir bir süre sonra zaten normale dönecektir.
sen sadece emzirme sırasında sakin olmaya çalış.
kolay gelsinkaydirigubbakcemile5

X