Kan yapıcı şeyler nelerdir?

Whiteandblue

Kûn fe yekûn🙏
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2009
14.445
8.138
Kızlar 6+3 hamileyim. kansızlığım var. doğal yollardan kan yapıcı ne önetriyorsunuz? Pekmez hariç ama o midemi bulandırıyor yiyemiyorum...Acil cevapp:dance:

siyah çekirdekli üzüm,demir eksikliği varsa koyu yeşil yapraklı sebzeler,yeşil mercimek.

siyah çekirdekli üzüm,demir eksikliği varsa koyu yeşil yapraklı sebzeler,yeşil mercimek.

ayy olmaz mı canım ya demirim de eksik kan hücrelerim de eksik kanım da. allahım şaştım kaldım yaa.. inşallah bebeğim sağlıkla gelir.

bendede kansızlık var canım bende pekmez içemiyorum umarım bunlar işine yarar
siyah üzüm,dalak (yersen tabi),çiğ pırasa salata gibi yapıp yiyebilirsen mutlaka etkili ,havuç şimdi aklıma gelen bunlar canım

Greyfurt, Armut, Pırasa, Ispanak, Pancar, Lahana, Dereotu, Havuç, Elma, Erik, Domates, Kayısı....Benim bildiklerim de bunlar... :kahve:

zorlada olsa burnunu tıka gözünü kapat sabah aç karnına 1-2 kaşık pekmez iç bak nasıl çıkıyor , ben böyle yapmıştım doktor benden kanlısın demişti :) tavsiye ederim :)

çok teşekkürler kıslar hepinizden allah razı olsun. pekmezi yarın sabah yapmaya çalışacağım inşallah işe yarar.

canım bende 5 haftalık hamileyim pekmez yemeni tavsiye ederim bendede aşırı kansızlık var ilaç içmekten daha iyidir emin ol

canım bende 5 haftalık hamileyim pekmez yemeni tavsiye ederim bendede aşırı kansızlık var ilaç içmekten daha iyidir emin ol

tebrik ederim canım. evet bende ilaç kullanmak istemediğim için daha dopal yöntemlere başvuruyorum. inşallah iyi gelir bana da bebeğime de.

X