Çocuk Hastalıkları 2aylık bebek diş çıkarırmı??????

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

funda72

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2008
4.470
6
51
kızlar oğluşum 9 ocakda tam 2 aylık olucak. 2 aylık bebek diş çıkamaya başlarmı?kızımda erken çıkarmıştı ama bu kadar değil.elinle daha bişeyde tutamıyorki diş kaşıyıcı vereyim eline.birkaç günüdr inanılmaz huysuzdu.gazdandır diyoduk.son 2gündür iyice huysuzlaştı.durup dururken acaip ağlıyodu.bugün oyalamak çin konuşuyodum oda gülüyodu bana.bi baktım bi beyaz çıkıntı var ufacık.doğuştan sağtarafında vardı zaten.şaşırmıştım hatta.dşmi çıkıyo diye.onun yan tarfında olmuş.parmağımı sokup sürttüm tırtıklı brşey değdi.kesinlikle diş çıkarıyo.annemde baktı oda fark etti.
haa bde günler öncesinden haff salyası akmaya başlamıştı ve sürekli ellerini yiyiyodu.eldiven sırılsıklam oluyodu.değiştiryodum.gene yiyyodu elleirini.aranızda bebeği bu kadar erken diş çıkaran varmı?
diş jeli verdi eczane dentinox adında...başka jel öenrecek varmı?bu jeli kullanan oldumu?zararı olmaz dimi?
fisfisfis

benim bebeğim altta iki süt dişiyle doğduuuuuu,
Allahtandır,yumurtaya can veren Rabbim nelere kaadir..

dentinox haricinde alternatif olarak calgel kullanabilirsin canım.eğer onu sewmezse alternatif olsun

Benimkide iki gündür çok huysuz ve saydığınız herşey bizde de mevcut CADIARZU
Yok canıııımm diş olamaz dimi :bbo:

süper inanılmaz bişey bu.peki bayağı büyümüş şekildemiydi diş.?hala duruyomu dişleri?

dentinox haricinde alternatif olarak calgel kullanabilirsin canım.eğer onu sewmezse alternatif olsun
tamam cnm sağol.bir arkadaşımda senin dediğin ilacı önerdi.

Benimkide iki gündür çok huysuz ve saydığınız herşey bizde de mevcut CADIARZU
Yok canıııımm diş olamaz dimi :bbo:

bellide olmaz.sen kontrol et sıksık diş etlerini.kaç aylık seninki?

süper inanılmaz bişey bu.peki bayağı büyümüş şekildemiydi diş.?hala duruyomu dişleri?

2.5 aylık şuan,doğduğundan beri iki ufak çıkıntı var alt damağında ama:bbo:

benim oğlumda 4 aylıkken diş çıkardı.ben çok erken diyordum.sizin yumurcağı duyunca sözümü geri aldım.ağrısız,sızısız tamamlar dişlerini inşallah.:kahve:

anne karnında bile dişleri çıkabilir.

kalsiyum fazlalığından olurmuş.

Vay bee,
demekki benim hergün içtiim bi şişe sütten bu sonuç çıkabiliyomuş :hulya:

ilk defa duydum 2 aylık bebek hatta anne karnında dişler çıkmış!! oglum7 aylık halen cıkarmadı ya .:KK43:

aynı belirtiler benim olusumda da var doktora gösterdik normla dedi..ama cıktı cıkacak derken 6. ayını bulur dedi..bakalım bekliyoz:))))

:nazar: yavruna...ıbufen ve calpol şurup iyi ağrıyı alıyor,günde 1 defa veriyorum,diş sancısı olunca

fundacım yazını eşimle birlikte okuduk
eşim bana diyor ki senmi yazdın bunları yoksaaa
bire bir aynılarını yaşadık
bende anneme kontrol ettirdim kesin diş çıkarıyor dedi
aynı şeyleer tıpa tıp bizdede varrr
yaa 2 aylık bebekte dişmi çıkaarmışşş
inşallah öyle bişey yokturrrr...

2.5 aylık şuan,doğduğundan beri iki ufak çıkıntı var alt damağında ama:bbo:
seninkide küçükmüş.inş diş değildir.14ocakda bell olcak benimki.

benim oğlumda 4 aylıkken diş çıkardı.ben çok erken diyordum.sizin yumurcağı duyunca sözümü geri aldım.ağrısız,sızısız tamamlar dişlerini inşallah.:kahve:
cnm benim yaa inş.diş değldir umarım diyorum.üzülecek bir durum yok diyo doktorlar ama erken çürüyecek zor olacak ondan istemyorum.

kalsiyum demek.fazla süt içmekde etki ediyodur o zman.

Vay bee,
demekki benim hergün içtiim bi şişe sütten bu sonuç çıkabiliyomuş :hulya:

ilk defa duydum 2 aylık bebek hatta anne karnında dişler

çıkmış!! oglum7 aylık halen cıkarmadı ya .:KK43:
evet bende ilk duydum cnm.enteresan dimi akannehir

aynı belirtiler benim olusumda da var doktora gösterdik normla dedi..ama cıktı cıkacak derken 6. ayını bulur dedi..bakalım bekliyoz:))))
öyle oluyosa süper.umarım ağırdan gelir dişler
benimkide de var öle çıkıntı ayyy aceba ondan mı huysuz böyle 4 gündür zaptedemiyorum
şimdikiler acelecimi ne akannehir
:nazar: yavruna...İbufen ve calpol şurup iyi ağrıyı alıyor,günde 1 defa veriyorum,diş sancısı olunca
sağol cnm.kızımada veriyodum onlardan.
fundacım yazını eşimle birlikte okuduk
eşim bana diyor ki senmi yazdın bunları yoksaaa
bire bir aynılarını yaşadık
bende anneme kontrol ettirdim kesin diş çıkarıyor dedi
aynı şeyleer tıpa tıp bizdede varrr
yaa 2 aylık bebekte dişmi çıkaarmışşş
inşallah öyle bişey yokturrrr...

yerimseniben demek aynı belirtiler var.
umarım dediğin gibi öyle birşey yoktur canım.
dün netten doktora sordum üzülmeyin çıkartıyosa okadarda önemli değil demiş.
ama herşeyi zamanında yaşaması en güzeli.

görmedim ama disli dogan bebekler varmis cok duydum normaldir tatlim
sadece bakimini ihmal etme yoksa cok cabuk cürüler

ilk defa duydum 2 aylık bebek hatta anne karnında dişler çıkmış!! oglum7 aylık halen cıkarmadı ya .:KK43:

resim128a.jpg

bu resim sanırım 4-5 günlükken çekilmişti,
dişler bildiğiniz ilk süt dişleri büyüklüğünde idi,
hatta dişleri fırçalayamadığımız için bu geçen 4-5 gün içinde üzerinde plaklar bile oluşmuştukaydirigubbakcemile3,
kendi doktorumuz tgeorik olarak gördüklerini fakat pratikte ne yapılması gerektiğini bilmediğini yani ilk kez gördüğünü söylemişti,
eşim diş hekimi,o biraz sormuş,literatür falan baktı,sonuçta bu dişlerin köksüz olduklarını ve zamanla sallanarak çekilebilecek druma gelebileceğini öğrendik,
nitekim böyle oldu ve 15-20 günlerde sallanmaya başlayan dişlerini babası çekti,
yavrum bayaa kanadı ama hemen de düzelmişti,

yine söyliyim ben bu gibi şeylerin hiçbirine şaşıramıyorum artık,Rabbim o eti kemiği anne karnında şekle sokarda iki dişi mi veremez boshayallersmile

görmedim ama disli dogan bebekler varmis cok duydum normaldir tatlim
sadece bakimini ihmal etme yoksa cok cabuk cürüler
perşembe doktor baksın bakalım ne diyecek çıkarıyosa erçekten bakımını ihmal etmem tabii.sağol.canımcım.
resim128a.jpg

bu resim sanırım 4-5 günlükken çekilmişti,
dişler bildiğiniz ilk süt dişleri büyüklüğünde idi,
hatta dişleri fırçalayamadığımız için bu geçen 4-5 gün içinde üzerinde plaklar bile oluşmuştukaydirigubbakcemile3,
kendi doktorumuz tgeorik olarak gördüklerini fakat pratikte ne yapılması gerektiğini bilmediğini yani ilk kez gördüğünü söylemişti,
eşim diş hekimi,o biraz sormuş,literatür falan baktı,sonuçta bu dişlerin köksüz olduklarını ve zamanla sallanarak çekilebilecek druma gelebileceğini öğrendik,
nitekim böyle oldu ve 15-20 günlerde sallanmaya başlayan dişlerini babası çekti,
yavrum bayaa kanadı ama hemen de düzelmişti,

yine söyliyim ben bu gibi şeylerin hiçbirine şaşıramıyorum artık,Rabbim o eti kemiği anne karnında şekle sokarda iki dişi mi veremez boshayallersmile

inanılır gibi değil.net bişeklde belli dşleri.rabbim sen nelere kadirsin.ilk kez gördüm bunu.

X