1 yaş beslenme programı nasıl olacak?

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
merhaba kızlar...çoğumuz ilk doğum günü için gün sayarken bazı bebişler yaşına girdi bile..:emir_bebek:
benim kızım şubatın 24 yaşına girecek hayırlısıyla ama aklıma takılan soru şu beslenme programında neler değişecek? kafamçokkarıştı
ben kızıma kahvaltıda aptamil devam sütüne cicibebe peynir yumrta pekmez ve 8tahıllı ballı ekleyip veriyorum ama yaşından sonra toz mama yok sanırım tahıllı ballıyada devam etmicem... akşam üstü ve gece yatmadan 150cc mama veriyodum bunları kaldırırsam bunların yerine ne vericem..
ya kafam iyice karıştı valla..bu konuda bi fikri olan varmı bana bi akıl versin....

valla canım ben bu hafta gidicem doktora sanada yazarım süte başlıyomuyuzz içebilirlermi hepsini sorucam verir zaten beslenme tablosu ona göre bişey yaparız tatlımm beraberr telaşlanma tatlısı yaa neleri becerdik onuda beceririz ...:1hug::1hug::1hug:

artık senin benim gibi yemek yicekler canım. mama yerine de inek sütü.

valla canım ben bu hafta gidicem doktora sanada yazarım süte başlıyomuyuzz içebilirlermi hepsini sorucam verir zaten beslenme tablosu ona göre bişey yaparız tatlımm beraberr telaşlanma tatlısı yaa neleri becerdik onuda beceririz ...:1hug::1hug::1hug:

haklısın serapcım ama panik oldum iyice :)
şu aptamilin 1 yaş sütü varya onuda takviye olarak veririz olmazsa inek sütü umarım alerji yapmaz..

çok bişey değişmicekki canım mamada verebilirsin inek sütüde
ayrı ayrı yiyemiyorsa bir süre karışık devam et önemli değil okadar
çünki bir yaşına da girseler henüz bebekler :))
bizim için pek bişey değişmicek mama içmiyor inek sütü veriyorum ben
yemeklerinide normal yemek gibi yapıyorum zaten muzu çubuk krakeri ekmeği filan kendi ısıra ısıra yiyor
yemeklerini uzun zamandır sedece çatalla ezip veriyorduk
ben yaşına girince bal vericem akşammları ballı sütünü içiçek muhakkak

ben bala başladım kızlar..organik bal aldım cityfarm ın....1 aydan birşey olmaz diyerek sabah kahvaltılarına bal koyuyorum..1 çay kaşığı ile başladık...1 tatlı kaşığına geçicem haftaya....

bende balı hastalandığında verdim sütüde bu ay çıksın başlıcam benim oğlan mamayı pek sevmiyor artık

çok bişey değişmicekki canım mamada verebilirsin inek sütüde
ayrı ayrı yiyemiyorsa bir süre karışık devam et önemli değil okadar
çünki bir yaşına da girseler henüz bebekler :))
bizim için pek bişey değişmicek mama içmiyor inek sütü veriyorum ben
yemeklerinide normal yemek gibi yapıyorum zaten muzu çubuk krakeri ekmeği filan kendi ısıra ısıra yiyor
yemeklerini uzun zamandır sedece çatalla ezip veriyorduk
ben yaşına girince bal vericem akşammları ballı sütünü içiçek muhakkak

ama mama 12 aya kadar yaa ondan panik yaptım canım emziriyorum hala ama yetmiyo tabii..benimki daha ısırarak yiyemiyo öünkü 3 diş yeni yola çıktı :)
ben blendırdan geçiriyodum çataklla ezerek hiçbişey vermedim başlayayım artık..
akşamları ballı sütmü iyi fikir ama yatmadan muhallebi yerler heralde...tok kalsın gece diye..

ama mama 12 aya kadar yaa ondan panik yaptım canım emziriyorum hala ama yetmiyo tabii..benimki daha ısırarak yiyemiyo öünkü 3 diş yeni yola çıktı :)
ben blendırdan geçiriyodum çataklla ezerek hiçbişey vermedim başlayayım artık..
akşamları ballı sütmü iyi fikir ama yatmadan muhallebi yerler heralde...tok kalsın gece diye..

hayır canım var mamaların 12.aydan sonra verebilirsin milupanın 3 yaşına kadar
ama bence gereksiz inek sütüne alışmaları lazım
bizde hiç diş yok buarada sizde yine 3 tane varmış :))
bizim pek farketmiyor kardelen öyle gece açlığına pek uyanmadığı için muhalebide yese bir kere kalkıyor yemesede bazen hiç kalkmıyor ama uyutana kadar akla karayı seçiyoruz
bebek dedim ama kardelen için geçerli saymıyorum bu lafımı saat 12 olmuş yeni uyudu hatun :eek:lmaz:

hangi sütten vericeksin canım..danino nun çıkmış bi tane tam araştırmadım ama tv de gördüm..

ben normal süt kullanıyorum ilk başlarda pınarın çocuk sütlerinden aldım
ama onlarda mama gibi fazlaca katkı maddesi içeriyor vitamini varmış diye okudum
geçen içindekileri bilmediğim duymadığım şeyler güven vermiyor bana
normal süt alıyorum oyüzden enazından sadece süt
keşke imkanımız olsada inekten sağıp kaynatıp içirsek ama yok :1no2:

ben 1 yaşından sonraa kiii 1haftadan azkaldıı::))mamayı bırakıp keçi sütüne başlamayı planlıyorum tabiönce doktorumuza danışacağız. Bakalım o ne diyecek? ya ben sadece şu kahvaltısına takmış durumdayım.bizim gibi ne zmaan kahvaltı edecek bu bebek yaa, o bulamaç gibi şeyi hazırlayıp yedirmekten nefret ediyorum. Kendimin yiyemeyeceği şeyi bebeğime yedirdiğim için..

bu arada elif hoşgeldin yeniden, gel bize takıl bizee.. hem oyuna hem sözee...

belkıs istersen şimdiden verebilirsin canım
ben arada kardelene ayrı kahvaltı ettiriyorum
tek tek peynir veriyorum yumurta sarısı buarada bir yaşından sonra beyazınıda vericez
ekmeği pekmeze banıp veriyorum domates rendeliyorum yanına yada sütün içine bikaç bisküviyle
yiyor

ben normal süt kullanıyorum ilk başlarda pınarın çocuk sütlerinden aldım
ama onlarda mama gibi fazlaca katkı maddesi içeriyor vitamini varmış diye okudum
geçen içindekileri bilmediğim duymadığım şeyler güven vermiyor bana
normal süt alıyorum oyüzden enazından sadece süt
keşke imkanımız olsada inekten sağıp kaynatıp içirsek ama yok :1no2:

benim cadıda 11.30da uyuyo canım..beğenmedin demek en iyisi pınar falan heralde...
inek alsakmı eve :)

ben 1 yaşından sonraa kiii 1haftadan azkaldıı::))mamayı bırakıp keçi sütüne başlamayı planlıyorum tabiönce doktorumuza danışacağız. Bakalım o ne diyecek? ya ben sadece şu kahvaltısına takmış durumdayım.bizim gibi ne zmaan kahvaltı edecek bu bebek yaa, o bulamaç gibi şeyi hazırlayıp yedirmekten nefret ediyorum. Kendimin yiyemeyeceği şeyi bebeğime yedirdiğim için..

bu arada elif hoşgeldin yeniden, gel bize takıl bizee.. hem oyuna hem sözee...

canım benim valla giremiyorum artık kk de..ara ara ancak..
konuyla alakalı değil ama hazırlıklar ne alemde..

belkıs istersen şimdiden verebilirsin canım
ben arada kardelene ayrı kahvaltı ettiriyorum
tek tek peynir veriyorum yumurta sarısı buarada bir yaşından sonra beyazınıda vericez
ekmeği pekmeze banıp veriyorum domates rendeliyorum yanına yada sütün içine bikaç bisküviyle
yiyor

hangi sütü alıyosun sen canım..ilk verdiğinde pişik alerji falan yapmadı dimi?

valla kızlar ben bal hariç hepsine başladım 10. aydan itibaren az az da olsa süt veriyorum (günde bir çay bardagı kadar) yumurtayı tüm halde veriyorum,reçel veriyorum..patlıcan henüz vermedim..suan 11 aylık yanı 2 aydır yiyor tabi dişlerinden dolayı iştahsız o ayrı..bu arada dişlerini cok hızlı cıkardı bizim kız 7. dişi yolda..14 şubatta dogum günü...:)))))))))

X