Makyaj Ürünleri Makyaj nasıl temizlenir

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Genç, yaşlı tüm kadınların gündelik hayatlarında az da olsa yaptığı makyajı temizleme konusuna değinmek istedik. Evet sevgili Melek’ler, yağlı cilde sahip olanlar ve kuru cilde sahip olanlar, makyaj nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, o halde buyrun;

cilt+temizleme.jpg

Yüz makyajı, yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir. Makyaj ile yatmak cilt ve gözler için son derece zararlıdır. Yüzün kuruyup kırışmasına, kirpiklerin dökülmesine yol açar. Bu temizlenme için temizlik sütleri, yağlı kremler ve tonikler kullanılır. Yağlı cilde sahip olanlar su ve sabunu daha rahatlıkla kullanabilirler. Ayrıca alkollü tonikler de bu ciltler için yararlıdır. Bunları uyguladıktan sonra çok yağlı olmayan bir krem ile yüz hafifce silinir.
Kuru ciltlere alkollü maddeler kesinlikle sürülmemelidir. Bu ciltler için temizlik sütleri idealdir. Bunun üzerine yağlı krem sürülmeli, ama yatmadan önce bu kremin fazlalıkları ince bir kağıt ile alınmalıdır.

Gözler için; eğer kirpikler boyalı ise piyasada satılan özel göz temizleme sularının kullanılması yararlı olur. Aksi halde çok hassas olan göz çevresi zedelenir.
Ayrıca yağlı ciltler için gülsuyu da çok yararlıdır.

ben sadece goz makyaji yapiyorum onuda makyaj temizleyici islak mendille siliyordum ama son zamanlarda hatta bugun bile cok acidi temizlerken gozlerim bende bi sut alsam iyi olacak

Ben her gün hafif ve sade bile olsa makyaj yapıyorum ve mutlaka pudra,allık,kapatıcı,rimel ve çoğu zaman eyeliner kullanıyorum,temizlemek gıcık oluyor,bebak acı badem sütü güzel temizliyor hem de nemlendirmiş oluyor,bebek şampuanıyla yıkamak da pratik ve ekonomik özellikle benim gibi her gün ten ve göz makyajı yapanlar için,bazen bitkisel sabunla komple yüzümü sabunladığım da oluyor tamamen arınmış oluyor

karma ciltler ne yapmalı? ayrıca bebek şampuanı da diğer şampuanlar gibi yüze cilde değdiğinde tüylenme yapar cilde öyle şeyler sürülmez ki.Suna dumankaya doğal temizleme sütü tarifi vermişti salatalık ve sütle ben yaptım pamukla sabah ve gece siliyorum cildimi inanılmaz kirlilik çıkıyor halbuki her sabah neutrogenanın peelingli sabunu ve üstüne jelini sürüp ayrı ayrı yıkadığım halde temizleme sütü çok etkili.

Makyajı yapması güzel de. Temizlemesi hiç hoş değil. :KK37:
Ben dalinin bebe şampuanıyla temizliyorum genellikle.

X