Bebeğin başı kaçıncı haftada aşağı iner?Belirtileri nelerdir?

Ya ne der duydunuz inaniyosunuz
benimde kandım asada hep oldum olsasi gören aaa karnın asa düşmüş diyo ne düşmesi da çıkmadı yukarı diyorum bugün kontroldeydim bebeğim kasası asada duruyodu bugün ise makat gelişi döndüğünü soyledi doktorum yani duymadım demissiz ama benim oğlan cok kararsız ondan önceki kontrolde de aynı şey oldu kotrol sırasında kasasını asa dondurdu bu seferde makata geri dondü v seklinde duruyo suanda
ama bebeğin dönmesi ayrı aşağıya düşmüş olması ayrı bisey onuda söylemem gerek düşmesi son ayda olurmuş genelde göğüs altından dusmeside denir buna ama benimki zaten tam göğüs altından başlamıyor mesela

Ben 30. haftadayım. Bugünkü kontrolde doktor baş geliş dedi. Daha önce hep yan duruyor demişti. Çok hareketli. Dönme ihtimali var tabi ama artık bebek büyüdüğü için zor döner biraz. Doğum pozisyonuna girmiş olması iyi bence. Endişe edilecek bir durum yok.

benım 36 hafftada baş aşşa indi.17 gun sonra doguma gıdıyorum allah ızın veırıse.

ben 35 haftamdayım ve ters duruyor dr 36 haftaya kadar donebılır dedı ama bence bebişim donmeyecek boyle rahat olduguna ınanıyorum bırazda bebegın karkteri ıle alakalı dıye dusunuyorum 27 gun sonra doguma gırecem

ben 30aralıkta dr.a gittiğimde ultrasona göre 23 haftalıken dönmüştü bebeğim hatta başı aşağıda dedi ayrıntılı ultrasaon yapan dr. ama sonrasında bana bi açıklama yapan bile olmadı kendi dr.umda dahil soruyorum bana verilen cvp yukarı çıkarmak için yapılacak bişey yok...çok endişeliyim bu durumda benim bebeğim erkenmi doğucak..öğrendiğin andan itibaren ayakta kalmaya korkuyorum hiçbişey yapmıyprum...bununla ilgili bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim

Valla canım ben aksine daha çok iş yapar oldum.Zaten eğilip kalktıkça belim ağrıyor ve kasılmalar başlıyor hemen.Bugün doktora gittiğimde bende soracağım bu kasılmalar erken doğum işaretimi diye?

canımya gecmıs olsun bence de bu gerılme catlagın belırtısı ben ılk hamılelıgımde bır gece sabaha kadar karnımın yarısı kasınde gerıldı sabah bır bakdım aynanın karsısında yarısı catlamıs ve hemen obur yarısına bolbol krem surdum o da catladı ama bır gecede degıl ıkı uc hf surdu bu yapısalmıs belkı gerılır ama catlamaz senınkı kadınlar genelde annelerıne cekermıs bu konuda sevgıler

Canım benim derim çok ince zaten bekliyordum çatlamayı.O kadar yağ,krem sürmeme rağmen kaçış yok çatlayacağım.Birde karnım top gibi öne doğru gidiyor yayılsaydı belki bu kadar çatlama sorunu olmazdı gibime geliyor.Son ay bütün çatlakların meydana çıkmasını bekliyorum...

dün kontrolüm vardı.normal doğum pozisyonunu almış.bundan sonra dönmez artık dedi doktorum.31.haftadayım

arkadasım asagı pozısyona donen bebegın ters dondugunu gerı hıc duymadım bende 5 veya6 aylıkken ıkı kızımda donmustu bende acaba gerı donermı dıye tedırgın oldum ama gerı donme olmadı anca ayaklarıyla mıdeme dogru vurup durmuslardı

Aynen öyle mideyi kaburgaları tekmeliyorlar :)

Benim bebiş 28-29. haftasında baş aşağı yani doğum pozisyonundayken şimdi kafa yukarıda yani ters pozisyonda.Dr. bundan sonra pozisyon değiştirmez dedi ama ben 36. haftaya kadar değiştireceğini düşünüyorum...

ben 28.haftadayım bebeğim ters .döner diye düşünüyorum .dr de öyle söyledi.tam anlamadım kaçıncı haftada doğum pozisyonuna girer.bu gerilmeler bende 1 aydır var çatlama yok dr bebek ters olduğundan öyle dedi.

28 haftamda ters oldugunu söledi..gecenlerde hatta sitedede sormustum dönmüsmüdür diye..evet 32 haftamdayim ve dönmüs...30 haftalik felandi sanirim nasil oldugunuda sölim...gece karnima bi sanci girdi sirt üstü yatarken ama öle bi aci ilk defa oldu cok fenaydi karnim yamuldu yükseldi bebek icerde paat küt bisiyler yapti meger dönmüs kücügüm beni sezeryandan kurtardi

Yani benimki bı kafa üstü duruyo bı oturuyor icimde kararalsiz

ben 30aralıkta dr.a gittiğimde ultrasona göre 23 haftalıken dönmüştü bebeğim hatta başı aşağıda dedi ayrıntılı ultrasaon yapan dr. ama sonrasında bana bi açıklama yapan bile olmadı kendi dr.umda dahil soruyorum bana verilen cvp yukarı çıkarmak için yapılacak bişey yok...çok endişeliyim bu durumda benim bebeğim erkenmi doğucak..öğrendiğin andan itibaren ayakta kalmaya korkuyorum hiçbişey yapmıyprum...bununla ilgili bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim

ayakta kalmamaya ozen goster bende 26. haftada bebegın bası asagıdaydı, doktor yatak ıstıratı verdı hep yatıyorum.. sende dıkkat et cnm..

benmki sanırım 31.haftada dönmüştü..
dr umda bana bu soruyu ilk sordugumda dogum yapacagın gün bile dmnebilir endşe etme demişti..
bebişlerin ne yapacagı belli olmuyor..ters,düz ,yan,çapraz:) saglıkla gelsinlerde bize innşallaahhh

34 haftama girmeme 1 gün kala döndü hissettim 2 gün sonra kontrole gittiğimde doktor da duruşu onların tabirine göre normal dedi
arada cıkmak için kafa atsada daha zamanı var gibi :)

Kizlarr ben 19 haftalik hamileyim bugun kontrolum vardi bebegin basi asaga inmis dedi doktor ve bu beni rahatsiz etti deyip vajinal kontrol edeyim dedi rahim agzina bakti kale gibiymis acik degilmis iyi dedi sonra acik olmayinca.. ayaktayim cogunlukla calisiyorum dedim istirahat vereyim ne kadar istersen dedi.. annem sirtustu yat ayaklarina yastik fln koy yuksekte ayaklarin havada kalsin dedi basina gelen var mi nasil yatmaliyim ?

Benim oglum 22+5'deki muayenede kafa aşağıdaydı. Doktor bebek dònmüş ama bi zararı yok dedi.
Dün de ayrıntılıya gittim. 26+4 ve oglum hala baş aşağı.
Çok erken döndü neden bilmiyorum ama iki doktor da bi zararı olmaz dedi.
Zaten normal doğuramicam ama merak ediyorum iste.
Acaba benim gibi bebegi erken dönen var mı?

X