Böbrek taşı düşüreceğim:(

meleklerkorusu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
943
40
merhaba,
dün tahlil ve ultrason sonuçlarımı aldım.sağ böbreğimde 3.5 mm çapında taş çıktı.
şimdi onu düşürmem gerekiyormuş.Dr günde 2-2.5 litre su içmemi söyledi ve bir sürü ağrı kesici verdi.fakat taş düşürürken bu ağrı kesiciler yetmeyecek çok şiddetli ağrı olacak o zaman morfin türevi ağrı kesici gerekecek mutlaka acile gelmelisiniz dedi.
şu an çok korkuyorum.nette biraz araştırdım gerçekten de tarif edilemez bir ağrıya sebep oluyormuş. Bu arada bir de taşı yok eden bitkisel karışımlar olduğunu duydum. İçinizde böyle bir rahatsızlık geçiren ve bu bitkisel karışımın ne olduğunu bilen var mı acaba?
şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.
iyi yıllar diliyorum

geçmiş olsun canım,gerçekten çok ağrılı olur.başıma geldi daha önce.aktarlarda satılan bişeyler vardı sorarsan yardımcı olurlar ama su içmeyi ihmal etme.

Öncelikle Çok Geçmiş Olsun :gitme:

o acıyı ben yaşadım cidden tarif edilemez bir duyguydu
hastaneye gitmek için yerimden kımıldayamadım ambulans geldi ordaki doktor böbrek taşı düşürüyosun dedi birtane iğne vurdu yarım saat sonra kendime gelebildim teyzemlerde misafirlikteydik komşuları biri doğum yapıyo sanmış çığlıkları duyunca o derece yani :kedi:

sadece şu kadarını söyleyeyim bir gece aniden omuz ve sırt ağrısıyla uyanıp buz gibi terlersen hafif miğden bulanıyorsa ve nefes alırken karnına böbreklerine kramplar girerse bilki geliyor taş hiç bekledemen doğru hastaneye git iğneni vurdur canım :sinifsinif:

amacım seni korkutmak değil ama ciddi anlamda hayatımda yaşadığım en büyük acıydı bu acı

şimdi ne zaman omuzum ağrısa korkudan rengim atıyor yine olacak diye :sinifsinif:

Eğer mümkünse taşı kırdırmanı veya hastanede operasyonla aldırmanı tavsiye ederim çünkü lazer ameliyatla bu taşın kırıldığını ve alındığını duymuştum :nazar:

Buda Yorumlarından Bayağı Faydalı Olduğunu Okuduğum Bitkisel Bir Karışım Umarım Faydasını Görürsün a.s.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu böbrek taşı düşürücü çay tarifi

1 su bardağı kadar klorsuz suyu kaynatınız. Kaynamaya başlayan klorsuz su içerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş avokado yaprağı atınız ve 8 dakika boyunca hafif ateşte kaynatınız. 8 dakika boyunca kısık ateşte demlenen kürü, soğumasını beklemeden, süzünüz. Ilıtıldıktan sonra akşam yemeklerinden 2 saat sonra içiniz.

Bu böbrek taşı dökme kürü 5 gün hazırlanıp uygulanır ve 5. günden sonra 3 günlük ara verilir. İçine kesinlikle başka maddeler ilave edilmemelidir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu böberek düşürücü kürün en fazla 20 gün uygulanabileceğini (her 5 günde bir 3 gün ara vererek) ve eğer kür tekrar uygulanmak isteniyorsa 20 gün uygulamadan sonra mutlaka 20 gün beklenmesi, yani ara verilmesi gerektiğini söylüyor.

Son düzenleme:
tesadüfe bak bugün bu teşhis bana da kondu 4.5mm çapındaymış. ben de hafif bi ağrı vardı ve idrar yaparken canım yanıyodu. inşallah kendi kendime düşürürm sen de tabi

Çoğu kişinin faydasını gördüğü maydonoz kaynatma ve suyunu içmeni tavsiye edeceğim.bira içiyorsan suya ek olarak 1 şişe ondan da iç.

merhaba öncelikle geçmiş olsun ben böbrek taşı düşürmedim ama kuzenlerim ben küçükken küçün küçük düşürdüklerini hatırlıyorum onların acillik durumları yokt ama burda okuyunca aklıma geldi ..bazı sular var minerall olarak böbrek taşlarını eritiyor..ekşi su mu diyorlar ne diyorlar bilmiyorum ..istersen araştırabilirm ama bizim buralarda var yakın köylerden yani sen istanbulsaın balıkesir köyleri benim dediğim ..belki bile olur sende araştır istersen..

girebolu suyu vardı sanırım ıyı gelıyodu bende ıkı kez taş düşürmüştüm geçmiş olsun

hepinize yardımlarınız için tşk ederim.konum bu bölüme tasındıgı için sanırım;konu tasındıktan sonra hiç yanıt gelmedi.çünkü bu bölüm konuyu ilk açtığım "bir derdim var"bölümü kadar yoğun ziyaretçi almıyor sanırım:KK43:

böbrek taşı malesef bizde aile boyu var,annem,abim,ben.annem yıllarca çekti nasıl ağlardı,abim deseniz o da yazık üniversitede kıprısta sürekli taş kırdırırdı.ama en sonunda 5-6 sene önce çareyi budular,çaresi aktarlarda satılan TATLI ELMA YAĞI:)sabahları aç karnına küçük bir fincana 7 minik damla damlatıp iciyorsunuz.Ben 7 ay önce evlendim,düğünüme 1 ay kala acile kaldırıldım,ve bende de 4 tane taş çıktı.Tabi dr.nin ilk sorduğu ailende böbrek taşı rahatsızlığı olan var mıydı,yanii irsi bu bünye sürekli üretiyor.Bunu engelleyemezsin ama sadece tatlı elma yağı ile taşın ufalanıp,rahat bir şekilde düşmesini sağlıyorsunuz.

hatta bizzat abimin başından geçen olayı anlatayıp,ünv.de öğrenciyken bigün yine sancısı tutuyor arkadaşları hastaneye kaldrımışlar,dr.demişki taş çok büyük kesin hemen kırmamız lazım demiş.ancak hastane yoğun olduğu için ancak 1 hafta sonraya gün alabilmiş lazerle kırdırma işlemi için.Daha sonra bu 1 hafta içinde elma yağını içmiş.1 hafta sonra dr.ye kırdırmak için gittiğinde dr.inanamamış taş yok gitmiş farketmedin mi acımadı mı düşerken bu taşın düşmesi imkansız demiş.sonra abim de anlatmış olayı.dr.hemen not almış tatlı elma yağını:)

ben de 4 tane taşım vardı,ağrım olduğunda her sabah içtim bu yağı,ve 2 tanesi düştü,geriye kaldı 2 tane daha.ama bu elma yağı çok acıı (nekadar tatlısını alsanız da)oyüzden ağrım başlamadan içemiyorum.Malum eteklerim tutuşmadan aklım başıma gelmiyor.

geçmiş olsun saglı sollu 5er taşım var misket büyüklügünde ndogumdan beri rahat sız etmiyo die bıraktım ugraşmayı onlarla agrıdıgında duvarların boyaklarını söktürcek şiddette agrıyodu sag böbregimd genişleme büyüme yaptılar 3böbrek boyutundaydı hamileyken şimdi ne halkde hiç bilmiyommm inş tutmaz

ya canım benim böbreğim 3. derecede hidronefroz olmuştu sağ böbreğim 4. derecede iflas ediyo düşün.taşımın büyüklüğü 3 CM mm değil cm dikkat et canım benimki çok büyükdü tabi 6 ayda döktüm.mecidiyeköyde biosan var başka hiç biyer kıramadı zaten.böbreğime idrar yoollarından stent takıldı.of çok zordu.sancıdan kaç kere bayıldım

bu arada ırsi oldğu için sürekli tekrarlıo benim yine taş kırılan böbreğimde 2 cm lik taş çıkdı şok oldum napıcam bilmiorum

isterseniz ağrı yine geldiği bir dönemde bu elma yağını bi kullanın.bi de avakoda yağı var,bi arkadaşım da ondan fayda gördü,ama biz ailecek elma yağından fayda görünce avakadoyu denemedik.Fakat bu yağı mutlaka ağrınız olduğunda yani taş hareket ettiğinde için.zaten acı bişey çok içemiyorsunuz.belki size de bi faydası olur.inşallahh

bu arada ben geçen hafta tekrar dr.ye gittim taş için,dr.2 tanesinin düştüğünü ama 2 tane daha olduğunu söyledi,ve tabii tahrifat olmuş biraz zaten çok kanamam olmuştu(o günleri hatırlamak istemiyorum)ama dediki bu çok doğal yani böbreğinde idrar yollarında değişimlerin olması tahrifat olması vs..dedi,ama zamanla düzelicek fakat bu biraz süreç alır dedi.haberiniz olsun,yani endişelenmeyin kolay değil böbrekte yabancı bi cisim var tabii bi tahrifat yapıyor.inşalllah sizin de düzelir eski sağlığınıza kavuşursunuz

lawyers benim için yazdın sanırım canım elma yağını sabah kalkar kalkmaz alıcam inan mahvetti bu taşlar çektiğin acıları çok iyi anlayabiliorum

tamam canım çok sağol inan 2 CM lik taş düşürdüm.can çekiştm.ardından böbrekde 3 cm.ve şimdi yine 2cm.okdr sık tekrar edioki verdiğim kiloları anlatamam.çekitiğim sancı inanılmaz inşallh bu yağ beni kurtarıcak.sana çok dua edicem. Şeniz

X