Bebek Beslenmesi biberona nasıl alıştıram...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

afranaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2009
43
0
39
mrb arkadaşlar benim kızım şu an 9 aylık olmak üzere.1 aylıktan itibaren mama veriyorum aynı zamanda emziriyorum.kızım 5 aylıkken bi nezle oldu o ara iştahı kaçtı normalde iştahlı bi bebekti.ağzını kilitledi hiçbişeye açmadı o ara biberonuda bıraktı.bundan önce biberonu gayet güzel alıyodu.o zamanda beri imkansız biberon almıyo.allahtan başka şeyler yiyo telafi ediyoruz.gündüz çorbasını yoğurdunu gece yatmadanda kaşık mamasını yiyor.benim endişem şu bir yaşından sonra süt içmeye başlıcak ve gözlemlemlediğim kadarıyla biberon almayan bebekler çok verimli süt içmiyolar.kızım bardakla suyu çok güzel içiyo ama sütü içmicek gibi bikaçkez denedim olmucak galiba.sonra bıraktırması da zor ama şuan alışmasını istiyorum.aynı durumda olan ya da fikir verecek olan varsa lütfen cvp beliyorum teşk.

Bence hiç alıştırmayın. Zaten 1 yaşından sonra bardak kullanması daha uygundur.
Pipetli bardak kullanabilsiniz mesela.

merhaba bizimde 8-9 aylıkken aynı sorunlarımız vardı önce biberon alırken sonra almamaya başladı ama öğünlerini güzel yiyordu uyurken veriyodum azda olsa o şekilde içiyordu umudu kesmiştim biberonu bıraktı diye eline oyuncak olarak verdim biberonunu sonra kendiliğinden alıp içmeye başladı halada içiyor ama sen arkadaşın dediği gibi bardaklada vermeye çalış bardağa alışsın ben o sıralarda bardaklada vermeye çalışmıştım şimdi bardaklada içiyor biberonlada ama biberonla daha çok içiyor bu bir dönem bıraktığı gibi geri alacaktır ben chicconun kauçuk uçlusunu almıştım onu sevmişti

X