Kız Tarafının Alacakları

rzy11092011

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2009
39
0
mutfak ıvır zıvırları kız alıyo biliyorumda beyaz eşyalarıda kız mı alıyor.
gondol setini yemek takımını falan
uyku setidir falan onlarıda mı kız alıyo
bide yatak odasını mı kız alıyo
bilgi verirmisiniz bana aileler daha bu konuyu konuşmadı onu sen al bunu ben alıyım diye eylülde düğün olcak ama daha bi çöp alınmadı bize düşenler bunlarmı

aslında canım her yörenin adeti vs. ayrı..
ama bizde yatak odası ,mutfaga dair herşey kız tarafına aittir.. ıvır zıvırlarda .. banyoda kullancagın klozet ortusune kadar.. fırındı bulasık makinesiydi onları da kız alıyor.. en azından bizde kız alıyor ..
süpürge,ütü,blendır gibi kucuk ev aletleride bize ait..

ıvır zıvır, örtü mörtü(ev tekstili)+mutfakta kullanılan buzdolabı dışındaki elektronik eşyalar+tabak çanak+yatak odasını dayayıp döşemek.Ama bizde durum yarıyarıya olacak.Çünkü ne benim ne de onun ailesinden yardım var.ıkimiz alacağız.O yüzden fark etmiyor.

her yörenin her ailenin adeti farklı biz ailelerden çok ufak yardım alıyoruz mesela annem sadece yemek takımımı aldı bide mutfak robotumu alıcak şimdilik
erkek tarafı olarak müstakbel kayınvalidem tüm beyaz eşyaları aldı fırın hariç saolsun...
herşeyi beraber yaparsak daha değerli olur hemde ailelere yük olmayız gibi geldi
zaten nişandı düğündü aileler bir ton masrafa giriyor, onlarda kendi ihtiyaçlarını karşılar eşyalarını yenilerler diye düşündük

amma yazdım :KK70:

her yörenin her ailenin adeti farklı biz ailelerden çok ufak yardım alıyoruz mesela annem sadece yemek takımımı aldı bide mutfak robotumu alıcak şimdilik
erkek tarafı olarak müstakbel kayınvalidem tüm beyaz eşyaları aldı fırın hariç saolsun...
herşeyi beraber yaparsak daha değerli olur hemde ailelere yük olmayız gibi geldi
zaten nişandı düğündü aileler bir ton masrafa giriyor, onlarda kendi ihtiyaçlarını karşılar eşyalarını yenilerler diye düşündük

amma yazdım :KK70:

iyi demişsin hoş demişsin bnde öyle yapmak isterdim kendimde katmak isterdim ama param yok birikmişim yok iş başvurularıma cvp gelmio bnde isterdim para biriktirmek ama ailem karşılıcak:KK43:

iyi demişsin hoş demişsin bnde öyle yapmak isterdim kendimde katmak isterdim ama param yok birikmişim yok iş başvurularıma cvp gelmio bnde isterdim para biriktirmek ama ailem karşılıcak:KK43:

canım bende şu an çalışmıyorum işimi bıraktım..
ama kendi kendime öğrenci bulup ders veriyorum
yapabileceğin şeyleri zorlayarak 3-5 kuruş kazanabilirsin aslında yeteneklerin doğrultusunda, insan kendini iyi de hissediyo hem hemde aldıkların daha değerli oluyo..

X