Çocuk Hastalıkları bebeği çok sık hastalanan anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

dilara103

Prenses
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
84
0
44
meraba hanımlar benim bebeğim çok sık hastalanıyor neden olabilir acaba iki haftaya bir öksürük grip ve balgamı oluyor sürekli ilaç kullanıyoruz çok üzülüyorum ne yapabilirim bana yardımcı olun lütfen

sizi cok iyi anliyorum. anne olarak bebislerimizi böyle hasta görmek cok zor oluyor cünkü biz kendimiz dayanamazken onlar nasil dayaniyor diye düsünüyoruz. bebeginiz kac aylik belirtmemissiniz. benimki 16 aylik oldu. o da 4-5 aydir 2-3 haftada bir hasta. doktorumuz krese gitmesine ve sürekli yeni virüslere bagliyor. ciddi bir sey yok normal diyor...sizinki de krese gidiyormu?

benim bebeğim 8 aylık canım 8 aydır iki haftaya bir grip balgam var ne yapacam bilemiyorum
neden olduğunu bir bilsem

geçmiş olsun canım zor ya bebekler hastalanmasın valla.çok mu koruyosun aşırı hijyende iyi değil bide bi laf varya sakınan göze çok batar.peki doktorlar ne diyo bu kadar sık hastalanmasına terletmemeye çalış çok fazala giydiriyosan terliyosada olur ve sana tavsiyem sakın öküsrüğü kesmeye çalışma bu sefer hastalığı ciğerlerine iniyor ballı limon ver .geçenlerde birisi tavsiye etti karabiber pekmez ve ılık suyu karıştırıp veriyomuş öksürüğü alıyomuş balgamıda .bide alerjik olabilir senin bebeğin öksürük ve balgam varsa onada dikekt et

evet öksürük ve balgam sürekli oluyar doktorda alerjik olabilir dedi nasıl dikkat edecem bilgilendirirmisiniz doktor sadece alerjik şurup verdi başka bişey söylemedi şimdide çok kötü öksürüyor gripte oldu bugün sürekli ağladı boğazı yırtılır gibi öksürüyor sadece bugün sabah saat 7 de biberon maaması içti hala onla duruyor çok üzülüyorum hiç kiloda almamış iki aydır bugünde hiç bişey yemeyince çok üzüldüm ne yapacam çıldıracam

geçmiş olsun güzelim.bal 1 yaşından küçük çocuklarda ani bebek ölümü yapabılıyormuş.ballı lımon verme bence.(esasında cok işe yarar ballı lımon).bıraz kocakarı işi olacak ama benım annem yeğenlerime hep elma yagı yalatırdı parmagıyla azıcık ve doğdugundan berı karnına ve ayakaltına sürerdi ve ınan allaha şükür yegenlerımın pek hastalandıgını bılmem. birde annem ben küçükken bana sogan suyu içirirdi öksürük için..(benim öksürüğümü de ilaçlar pek kesmez).tabiki ilaçlarıda aksatma..

canım çok terletmemeye çalış bide asla bal verme onun yerin ıhlamur verebilirin papatya çayıdaçok iyi geliyor geçmişolsun canım

terletmemeye çalışıyorum canım bebe ğimin üzerinde atlet çıt çıtlı badi ve penye bulüzü var çıt çıtlı badiyi çıkarsam bir atlet ve penye bulüzle üşümezmi şu soğukta bebegin beşiğine polar battaniye serme diyorlar çarşaf ser diyorlar ama bence soğuk olur değilmi yatarken çok terliyor ne yapacam hola öksüre öksüre boğluyor balgam çıkarıyor

dilara seni çok çok iyi anlıyorum. Tamamen aynı durumu bizde yaşıyoruz. 10 aylık benim oğlum. 2-3 haftaya bir hastalanıyor. çok iyi, çok temiz bakılıyor, pek dışarı bile çıkartmıyoruz ki üşümesin mikrop almasın diye ama yine hastalanıyor yine... Augmentin antibiyotiğimiz biteli 2 hafta oluyor fakat dünden beri burnu akıyor, hapşuruyor. doktora götürmek istemiyorum artık. sürekli antibiyotik veriyorlar. bir sürü yan etkisi var tabiki. dogal yollarla iyi etmeye çalısacagım bu defa. ıhlamur, elma suyu falan veriyorum. zencefilin öksürüğe çok iyi geldiğini duymuştum. siz verdiniz mi hiç. bu konuda veya neyin iyi geldiği konusunda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

dilara seni çok çok iyi anlıyorum. Tamamen aynı durumu bizde yaşıyoruz. 10 aylık benim oğlum. 2-3 haftaya bir hastalanıyor. çok iyi, çok temiz bakılıyor, pek dışarı bile çıkartmıyoruz ki üşümesin mikrop almasın diye ama yine hastalanıyor yine... Augmentin antibiyotiğimiz biteli 2 hafta oluyor fakat dünden beri burnu akıyor, hapşuruyor. doktora götürmek istemiyorum artık. sürekli antibiyotik veriyorlar. bir sürü yan etkisi var tabiki. dogal yollarla iyi etmeye çalısacagım bu defa. ıhlamur, elma suyu falan veriyorum. zencefilin öksürüğe çok iyi geldiğini duymuştum. siz verdiniz mi hiç. bu konuda veya neyin iyi geldiği konusunda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim[/QUOTB

bebişine geçmiş olsun canım valla benimkide hasta ama bend ebu sefer ialç vermemek için direniyorum pedtus gibi öksürük kesiciler direk iğerlere indiriyo bende ballı limon karabiber karabiberi pekmezin içine katıp veriyorum kaşığın ucuyla oda balgam söktrüyomuş.soğan suyuda iyi gelir diyolar ama cesret edemedim vermeye bol bol sıvı vermeye çalışıyoum şu an elma kabuğu çekirdeğiyle karanfi ve nane kaynattım onu çircem allah bütün hasta bebeklere şifa versin amin

bide keçi boynuzu a çok ii geliyomuş öküsürğe pekmezide.bben keçi boynuzunu kırıp kaynatıyoum suyunu içiriyorum onuda deneyebilirsiniz

dilara seni çok çok iyi anlıyorum. Tamamen aynı durumu bizde yaşıyoruz. 10 aylık benim oğlum. 2-3 haftaya bir hastalanıyor. çok iyi, çok temiz bakılıyor, pek dışarı bile çıkartmıyoruz ki üşümesin mikrop almasın diye ama yine hastalanıyor yine... Augmentin antibiyotiğimiz biteli 2 hafta oluyor fakat dünden beri burnu akıyor, hapşuruyor. doktora götürmek istemiyorum artık. sürekli antibiyotik veriyorlar. bir sürü yan etkisi var tabiki. dogal yollarla iyi etmeye çalısacagım bu defa. ıhlamur, elma suyu falan veriyorum. zencefilin öksürüğe çok iyi geldiğini duymuştum. siz verdiniz mi hiç. bu konuda veya neyin iyi geldiği konusunda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim[/QUOTB

bebişine geçmiş olsun canım valla benimkide hasta ama bend ebu sefer ialç vermemek için direniyorum pedtus gibi öksürük kesiciler direk iğerlere indiriyo bende ballı limon karabiber karabiberi pekmezin içine katıp veriyorum kaşığın ucuyla oda balgam söktrüyomuş.soğan suyuda iyi gelir diyolar ama cesret edemedim vermeye bol bol sıvı vermeye çalışıyoum şu an elma kabuğu çekirdeğiyle karanfi ve nane kaynattım onu çircem allah bütün hasta bebeklere şifa versin amin

canım sogan suyu işe yarıyor gercekten annem küçükken bıze cok içirirdi.hala yegenlerıme içirir öksürüklerı kesılmezse.zaten tv de bır doktorda dedı sogan suyunu..soganı akşamdan rendele yada doğra bardaga koy üzerınede bıraz şeker at sabaha kadar beklesın.sulanıyor kendı kendıne.içir sonra tadı güzel degıl ama yanı çocukken bana çirkin gelırdı zorla içerdim ama işe yarardı..

X