avukat arkadaşlardan yardım bekliyorum

pearl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2009
1
0
ben 27 yaşında eşinden ayrılmak isteyen bir bayanım. yaklaşık dört senelik huzursuz geçen bir evlilikten sonra devam edemeyeceğimianladığım için evden ayrıldım zaten orda kaldığım her süre için hem psikolojik hemde fiziksel zararlar görmek istemediğim için evden ayrılmak zorundaydım. Fakat ayrıldıktan sonra eşim benim adıma aldığımız hiç bir borcu ödemediği gibi evde bulunan eşyalarımı (özel eşyalar hariç) bana vermedi. Tam ondört aydır ayrıyız. bu süre içinde ancak borçların büyük bir kısmını ödeyebildiğim için boşanma davasıyla ilgili hiçbir girişimim olamadı. Şuan biraz kendimi hem maddi hem manevi yönde toparlayabildiğim için artık bi sonuca varmak istiyorum ve işim olmadığı halde ailemin üzerine yıktığım borçlarımın en azından bir kısmınıda almak istiyorum. Bunlar için izlemem gereken yol nedir bana yardımcı olabilecek kişileri bekliyorum.

canım öncelikle bir avukata gitmelisin. avukatsız olmaz çekişmeli boşanma. altından kalkamazsın. avukat boşanma , istiyorsan ek olarak nafaka ve yine borçalr eşyalar için ek olarak katkı payı davası açacak.eşin boşanmayı yada mal paylaşımını kabul etmezse uzun bir süreç olacak şimdiden hazırla kendini kolay gelsin

X