Kızlar ek gıdalara ne zaman başlayacaksınız?

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
Kizlar bebeklerinize ek gidalar vermeye ne zaman basliyacaksiniz??4 ay dolar dolmaz baslamayi dusunuyormusunuz yoksa once doktorunuzami danisacaksiniz???
Ben onumuzdeki ay randevuda doktoruma sorucam basla derse baslamayi istiyorum degisik tatlar alsin oglusum..Yazik hep ayni mama hep ayni mama:ecrin_bebek::teselli:

ben ilk bebeğimdede 4 aylıkken verdim.bu bebeğimide 4 aylıkken vermeye düşünüyorum.en azından sadece öğlenleri 2 kaşık daha sonra 3-4-5 fazlaştırcam.

ben allah kısmet ederse problem cıkmasa 6 ay sadece anne sütü vericem. 6 ayınını doldurunca ek gidaya baslarız

canım bende bu ay dolsun yani 4 ayımız bitince azaz vermeye baslıcam ama böle kasıgın ucunda tatlarını bilmesi için ..mesela dün ilk defa muz yalttırdım :eek:

ama napayım ben yerken yalana yalana bakıyordu :kedi:

canım ben de Allah izin verirse 6. aya kadar sadece anne sütünü düşünüyorum.. inş. yeterli olur..

hemencik büyüsün de weriym istiyorum..masada yemek yerken tabaklara ööle bi bakışı warki yawrumun:))) artık süt kesmio:)) 4. ayı dolduralım azar azar weririm tadını alsın diye

Kizlar bebeklerinize ek gidalar vermeye ne zaman basliyacaksiniz??4 ay dolar dolmaz baslamayi dusunuyormusunuz yoksa once doktorunuzami danisacaksiniz???
Ben onumuzdeki ay randevuda doktoruma sorucam basla derse baslamayi istiyorum degisik tatlar alsin oglusum..Yazik hep ayni mama hep ayni mama:ecrin_bebek::teselli:

valla benim kız 3 buçuk aylık anne sütünü 2 ay alabildi malesef sütüm gitti çünkü :KK43:
doktorumuzda ek gıdayla ilgili bişey demedi ama anne sütü almadığı için bende 4 ayını doldursun önce taze sıkma meyvesularıyla başlamayı düşünüyorum tabi doktorada sorucam başka neler verebilirim diye. bende anne sütü almamışım annem 3 aylıkken sana meyva sularına başlamıştım sende başlıyabilirsin diyo ama ben doktora sormadan bişi yapmak istemiyorum kolikli olduğu için.ama mehaycım bende senin gibi düşünyorum benimki zaten anne sütü almıyo bari başka vitaminler alsın ki bünyesi kuvvetlensin diyorum inş. doktorda onaylar bebişlerin o başka şeyleri kemirirkenki surat ifadelerini görmeye başlarız :)

canım ben sütüm yettiği sürece sadece emzirme taraftarıyım zaten 5 aylık olduğumuzda göreve başlicam mecburen ozaman ek gıdaya geçeriz

ben 4 aylık olsun başlmk istiorum.ama doruk bras tombul oldğndan obez olmasndan korkuorum=)))
doktora sorarm ama ben şimdi bile yemk yerken suyundan az bişi peynr az bişi vs tatrıorumm bzmki alışık tatlara vermeynce basıo yaygarayıı.mesela elma verdm ezdm çok az danone vermştm 3 kaşk prnunundan mama verdm 1 kaşık yemek suyu yoğrt domate sne blm ne yersem tattırıom benn..tabi bu benm buda benm oğlm yetştrme tarzı bana kalmş herks bukdrck bebeğe verlrmiiii die bi tepki verio hemn benm oğlm 4.ayndan gün aldı 10 gn sonra 4ü btecekkk...değşk tatlara açık bir çocuk yani..kmi bebek sevmez yemzz öğürür...sevgilerr mehaycım konuyu açtğn ii olmş canm..

Son düzenleme:
kizlar anlasilan herkes sabirsizlaniyor ek gidaya gecmek icin :))
bu ay cabuk gecsinde bebislerimizin midesi bayram etsin o zaman :))))

peki hazir sebze purelerindenmi alacaksiniz evde kendinizmi yapacaksiniz?

ilk neler vererek baslamayi dusunuyorsunuz mesela?

ben yavaş yavaş verıom bişiyler 2 gundur minicik ekmek parçaları verıyom yalana yalana yutuyor :) geçen 2 kaşık tarhana içirdimmm sankı 2 kaşıkla karnı doymuş gibi hissetim oh be dedim :)3.ayı bıtsın mınık mınık alıştırıcam arkadaş hıç bışey vermedı 7-8 aylıktı hala meıyodu bı lokma bişey yemıyordum şimdi 1,5 yaşında ne yemeği bılıyor ne çiğnemeyi hiç bişey yemıyor çok pişman erkenden başlamadığına..

peki hazir sebze purelerindenmi alacaksiniz evde kendinizmi yapacaksiniz?

ilk neler vererek baslamayi dusunuyorsunuz mesela?

hazır hiçbirşey kesınlıkle...onların ayına uygun çorbalar var yağsız tuszu sebze 2 gunde bır yenılenecek kadar yapılacak sonra evde kendın yoğurt mayalayacaksın öyle ben 6.ayından sonra kereme bebe biskuvisi,yumurta,peynir,pekmez bulamaç yapıp yediriyordum aynen kayrayada sabahları öyle yapacağım..
meyve püreleri cam rendeden geçirilmiş olarak besin değeri gidiyor öbür türlü..

hazır hiçbirşey kesınlıkle...onların ayına uygun çorbalar var yağsız tuszu sebze 2 gunde bır yenılenecek kadar yapılacak sonra evde kendın yoğurt mayalayacaksın öyle ben 6.ayından sonra kereme bebe biskuvisi,yumurta,peynir,pekmez bulamaç yapıp yediriyordum aynen kayrayada sabahları öyle yapacağım..
meyve püreleri cam rendeden geçirilmiş olarak besin değeri gidiyor öbür türlü..

bende kendim yapmayi dusunuyorum hazir corbalari deniycem amaa.s

bebe biskuvilerine 5 aylikken baslasak olurmu acaba erkenmi yoksa:uhm:

ela şuanlık sadece anne sütü alıyor...
3 gün önce eşim portakal yerken diline sürdü, yüzünü önce buruşturtu sonra şapır şupur yalandı :))
dünde çay kaşığının ucuyla 3 kaşık kayısı kompostosu verdim çok hoşuma gitti :)))
önümüzdeki aydan sonra daha fazla tatırmaya başlıcam...

4.aydan sonra 3 er 3 er başla sonra bıskuvu sayısını artırırsın..

yaa ben bebeklere yedirilcek hiçbi tarif bilmiyorum...
böle bi topik açılsa tarifler verilse ne kadar iyi olur...
tecrübeli anneler bi el atsanız...

açarız canım hele bı zamanı gelsınn yoksa heycana gelıp yapar yedürürük falan :))))))

X