Konuşkan olmayan koca...

esaskedi

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
566
202
Arkadaşlar, ben 7 aylık evliyim. Her bakımdan çok iyi, efendi, kibar, beni çok seven, çok ince düşünceli, çalışkan, dürüst bi kocam var. Birbirimizi çok severek evlendik. Eşim öyle pek konuşkan biri değil. Ben bunu evli değilken de biliyordum ama ortamlara girdikçe, alıştıkça değişir ve açılır diye düşünüyordum. Ama olmuyor. Annem-babamla bile öyle çok fazla muhabbet etmiyor ve çok üzülüyorum. Ben, çok ilgilenmediği konularda bile konuşmaya çalışan, bıcır bıcır bi tipim ama eşim ağır-oturaklı biri. İlişkimizin başlarında bana da mesafeliydi, ama sonra öyle olmadı tabii ki, açıldı. Etrafıma da böyle olur diye düşündüm ama olmuyor maalesef. :1no2: Akrabalarım hep ona çok sessiz diyolar ve çok üzülüyorum. Hayalimde böyle biri yoktu galiba. Diğer bakımlardan hayallerimin üzerinde ama bu konu çok kafama takılır oldu. Bir ömrü onunla nasıl geçiricem diye çok büyütüyorum. Öyle çok fazla konuşan, her şeye atlayan tipleri de pek sevmem, erkek dediğin ağır olmalı tamam ama, çok mu fazla acaba biraz.

Bi de öyle çok sosyal bi tip de değil. Bana başlarda "senin gibi sosyal biriyle beraber olursam ben de sosyal olurum"demişti ama çok olamıyo. Evden zor çıkartıyorum :1no2:

Sizin eşleriniz nasıldır? Çok farklı mısınız siz de? bilmiyorumkismile

üzüldüm canım durumuna benim eşimde başlarda öyledi aileme alışınca oda gerektiyiyerde düşüncesini söylüyo
bide şu taraftan bak olmadık yerde olmadık zamanda sacma sapan konuşan erkek olsaydı
hhım
sana başımda gecen bi olayı söyliyim gecen gün biarkadaşıma gittim eşigeldi (ailece görüşüyoruz)bana yenge boya küpünemi düştün
dedi kafamda kaynar sulardöküldü resmen
ne diceyimi saşırdım orda hemen eşi devreye girdi sanane senin işin olmayan şeye burnunu sokma dedi
işin kötüsü hiç makyaj yapmamıştım yan byle olmasıda onun bi özeliyidir hersey bizm dediyimiz gibi olmuyo yinede canını sıkma mutlu ol

üzüldüm canım durumuna benim eşimde başlarda öyledi aileme alışınca oda gerektiyiyerde düşüncesini söylüyo
bide şu taraftan bak olmadık yerde olmadık zamanda sacma sapan konuşan erkek olsaydı
hhım
sana başımda gecen bi olayı söyliyim gecen gün biarkadaşıma gittim eşigeldi (ailece görüşüyoruz)bana yenge boya küpünemi düştün
dedi kafamda kaynar sulardöküldü resmen
ne diceyimi saşırdım orda hemen eşi devreye girdi sanane senin işin olmayan şeye burnunu sokma dedi
işin kötüsü hiç makyaj yapmamıştım yan byle olmasıda onun bi özeliyidir hersey bizm dediyimiz gibi olmuyo yinede canını sıkma mutlu ol

işte hiç patavatsız biri değildir öyle. oturmasına-kalkmasına-konuşmasına çok çok dikkat eder. beni de o özellikleri çekmişti zaten. gerçi aileme karşı o da senin dediğin gibi şu anda. yani gerektiği yerde düşüncesini söyleyen, arada bir sorular soran biri ama ben ailemle böyle daha çok iç içe bir koca hayal etmiştim sanırım. o yüzden böyle olmayınca biraz hayal kırıklığı yaşadım. gerçi ailem ona bayılıyor. çok seviyorlar. ve anneme bunu söyledigimde o da "saçmasapan konuşup seni yerin dibine sokacağına az konuşsun daha iyi"demişti. ama yine de takıyorum işte .

Mesela ince düşünme ve sevgi bakımından benim hayallerimin üstünde. beni bu kadar seven ve kendimden çok düşünen, bu kadar kibar biriyle evleneceğimi hayal etmemiştim hiç. dert mi arıyorumdur nedir. eyvahedigeldismile

sen onunla konuş belki sen konuşunca konuşur.:tomato:
bide az konulsun öz konuşsun yani pervasızca konuşsa daha mı iyi.

YEMİN EDERİM CANIM AYNI BENİM DURUMUMU ANLATTIN AYNI BENİM KOCAM vereliniortakHATTA SENİ OKURKEN BENIM GIBI OLANLARDA VARMIS DEDIM VE YAZMAYA BASLADIM eyvahedigeldismileGUZUM DEGISMIYOLAR BENDE SENIN GIBI BICIR BICIRIM BIRIYIIM INANKI O DEGISMIYO SENI KENDINE BENZETIYO!!! :eek:lmaz:SUSKUNLASIYOSUN BI SURE SONRA INAN HAYATTAN ZEVK BILE ALAMIYOSUN O SUSUYO SEN OLAN BTENI ANLATIYON DINLEMIYO BILE COGU ZAMAN ALLAHTAN CALISOYORUMDA KENDIMI İŞE VERIYORUM YOKSA KAFALARI YERDIMdelikafadulden 1,5 YILLIK EVLIYIM DEDIGIN GIBI EVDEN ZOR CIKAR EVE MISAFIR ISTEMEZ CIPSINI COLASINI ALIR TV IZLER BANA DA OLE OLMAM ICIN ELINDEN GELENI YAPIYO BENDE YORULDUM ARTIK KAVGADAN SUSUYOM COGU ZAMAN ONUN DEDIGINI YAPIYORUM!:1ninca:KIMSEYLE GORUSEMIYORUM ADAM AKILLI ESLI OLARAK GELIP GITMEK ISTEYEN ARKADASLAR VAR DAVET EDEMIYOM-ASKIM GELSINLERMI DIYORUM-YOK DIYO YADA YORGUNUM DIYO-SUNUN NISANI VAR DAVET ETTI GIDELIMMI DIYORUM SENI BIRAKAYIM BEN GELMEM DIYO VEREM EDIYOOO:nazar:-AMA BI GUN BI ARKADASIYLA TELEFON GORUSMESINI DUYDUM YEMIN EDERIM BULBUL GIBI ŞAKIYODU NASIL MORALIM BOZULDU ANLATAMAM BIZIMKILERIN FALAN YANINA GELDIMI YOBAZ KESILIYO DISARDA NESELI CANI ISTEDIMI KEYIFLI BEYEFENDI alsanaalsanasmileOFF YA GERILDIM YINE CANIM ALLAH YARDIMCIN OLSUN opuyorumnanaktan

benim eşim konuşkandır maaşallah.çok bilimsel konuşuyuraklinialirimsmile.bazen ne diyor ben bile anlamıyom bayanssulusmile

Bence patavatsız hoppa çocuksu biriyle evli olacağına böyle olması çok çok daha iyi...
yerimseniben
Boşuna kuruntı yapıyorsun bukleli :1hug:
Daha 7 ay olmuş zamanla ailene de ortamına da alışır...
Değişmesini bekleme çünkü değişim diye birşey mümkün değil huy neticede...
Ama alışır ve uyum sağlar.
Hep mutlu olun inşallah...
a.s.

bence sen daha yeni evli olduğun için hassas dönemdesin ve eşinin hareketlerinin senin canını sıkması da normal ama bence eşinin bu durumunu çok da fazla sorun etmemen gerekir anlattığın gibi güzel ahlaki değerlere sahip bir insansa böyle bir insanı bu devirde aarasan bulamazsın yeterki tek kusuru bu olsun eğer bu durum canını çok sıkıyorsa ya sabredip herşeyi zamana bırakacaksın ya da kendine farklı uğraşlar bulup eşinin bu durumunu kafaya çok takmadan yaşamayı öğreneceksin belki zamanla eşin senden daha sosyal olacak hayat insana neler öğretiyor her şeyin de zamanla yoluna girdiğine daha kaç kere tanık olacağız ama buna rağmen ufak hatalar peşinde dönüp dolanıyoruz bu sitedeki topicleri okursan insanların eşleriyle olan problemlerini okuduysan vay be ben de pireyi deve yapmışım çok şükür böyle bir eşim olduğu için tek derdim bu olsun diyeceksin emin ol

arkadasim bence esinde bir anormallik yok asil bu devirde bole insanlar zor bulunur hem daha onunuzde koca bir zaman var bekle bakalim daha acilir

sen onunla konuş belki sen konuşunca konuşur.:tomato:
bide az konulsun öz konuşsun yani pervasızca konuşsa daha mı iyi.

ben konuşunca konuşuyor zaten. benimleyken çok daha fazla konuşkan. hatta benimle güncel haberlerden, filmlerden, kitaplardan konuşmak istiyor sürekli. çok kültürlü birisidir. kedi gibidir evde, sürekli peşimdedir. Ama diğer insanların yanında her zaman böyle değil işte. bu benim derdim.

YEMİN EDERİM CANIM AYNI BENİM DURUMUMU ANLATTIN AYNI BENİM KOCAM vereliniortakHATTA SENİ OKURKEN BENIM GIBI OLANLARDA VARMIS DEDIM VE YAZMAYA BASLADIM eyvahedigeldismileGUZUM DEGISMIYOLAR BENDE SENIN GIBI BICIR BICIRIM BIRIYIIM INANKI O DEGISMIYO SENI KENDINE BENZETIYO!!! :eek:lmaz:SUSKUNLASIYOSUN BI SURE SONRA INAN HAYATTAN ZEVK BILE ALAMIYOSUN O SUSUYO SEN OLAN BTENI ANLATIYON DINLEMIYO BILE COGU ZAMAN ALLAHTAN CALISOYORUMDA KENDIMI İŞE VERIYORUM YOKSA KAFALARI YERDIMdelikafadulden 1,5 YILLIK EVLIYIM DEDIGIN GIBI EVDEN ZOR CIKAR EVE MISAFIR ISTEMEZ CIPSINI COLASINI ALIR TV IZLER BANA DA OLE OLMAM ICIN ELINDEN GELENI YAPIYO BENDE YORULDUM ARTIK KAVGADAN SUSUYOM COGU ZAMAN ONUN DEDIGINI YAPIYORUM!:1ninca:KIMSEYLE GORUSEMIYORUM ADAM AKILLI ESLI OLARAK GELIP GITMEK ISTEYEN ARKADASLAR VAR DAVET EDEMIYOM-ASKIM GELSINLERMI DIYORUM-YOK DIYO YADA YORGUNUM DIYO-SUNUN NISANI VAR DAVET ETTI GIDELIMMI DIYORUM SENI BIRAKAYIM BEN GELMEM DIYO VEREM EDIYOOO:nazar:-AMA BI GUN BI ARKADASIYLA TELEFON GORUSMESINI DUYDUM YEMIN EDERIM BULBUL GIBI ŞAKIYODU NASIL MORALIM BOZULDU ANLATAMAM BIZIMKILERIN FALAN YANINA GELDIMI YOBAZ KESILIYO DISARDA NESELI CANI ISTEDIMI KEYIFLI BEYEFENDI alsanaalsanasmileOFF YA GERILDIM YINE CANIM ALLAH YARDIMCIN OLSUN opuyorumnanaktan

yok benimki tam olarak öyle değil. Eve misafir gelmesini çok sever. 7 aylık evliyiz, evimize şimdiye kadar bisürü misafir geldi. Annemler 2 kere bizim evde kaldılar mesela, aynı şehirde olmamıza rağmen. hep benim istediğim şeyleri yapmaya çalışır. Ben istersem yapar ama ben de bazen kendi istesin de yapsın istiyorum. Galiba ondan dertleniyorum CADIARZU

Bence patavatsız hoppa çocuksu biriyle evli olacağına böyle olması çok çok daha iyi...
yerimseniben
Boşuna kuruntı yapıyorsun bukleli :1hug:
Daha 7 ay olmuş zamanla ailene de ortamına da alışır...
Değişmesini bekleme çünkü değişim diye birşey mümkün değil huy neticede...
Ama alışır ve uyum sağlar.
Hep mutlu olun inşallah...
a.s.

Ben de alışkanlıklarla ilgili bi durum oldugunu düşünüyorum canım. Yani zamanla daha da alışacak diye düşünüyorum. Daha çok yeniyiz, onunla da ilgilidir tabii, sonuçta ikimiz de yeni bi hayata alışıyoruz diye düşünüyorum bazen. Teşekkür ederim yorumların için canım boshayallersmile

canım eşinin yapısı böyle,değiştirmen zor
bende çok sessizim,çevremdekilerde çok söyler bunu,ama
yapı meselesi yıllardır böyleyim yani.değişmedim
yabancı bir ortama girdiğimde dilim tutulur
tanıdıkça konuşurum
eşimde tam tersi,aramızda hiç problem olmadı bu durum
anlaşabiliyoruz

Benim kocamda biçok yönden böyle ma şunu düşün
saygısı çok
seni kırmıyo
düzgün biri
çok konuşup kırmaktansa az konuşup sessiz olsun bence

bence sen daha yeni evli olduğun için hassas dönemdesin ve eşinin hareketlerinin senin canını sıkması da normal ama bence eşinin bu durumunu çok da fazla sorun etmemen gerekir anlattığın gibi güzel ahlaki değerlere sahip bir insansa böyle bir insanı bu devirde aarasan bulamazsın yeterki tek kusuru bu olsun eğer bu durum canını çok sıkıyorsa ya sabredip herşeyi zamana bırakacaksın ya da kendine farklı uğraşlar bulup eşinin bu durumunu kafaya çok takmadan yaşamayı öğreneceksin belki zamanla eşin senden daha sosyal olacak hayat insana neler öğretiyor her şeyin de zamanla yoluna girdiğine daha kaç kere tanık olacağız ama buna rağmen ufak hatalar peşinde dönüp dolanıyoruz bu sitedeki topicleri okursan insanların eşleriyle olan problemlerini okuduysan vay be ben de pireyi deve yapmışım çok şükür böyle bir eşim olduğu için tek derdim bu olsun diyeceksin emin ol

Sevgili mutfak robotu, yorumun için çok teşekkür ederim olumunekankayizsmile Çok güzel şeyler yazmışsın gerçekten :) Ben çok hassas ve çok kuruntulu bir insanım. Sanırım daha yeniyim diye hassas bi dönemdeyim ve her şeyi bana batar oldu. O kadar üzülüyorum ki. Ona o kadar haksızlık ediyorum ki. Kendime kızıyorum bazen işte. Şımarıklık belki de benimki. Dediğin gibi diğer insanların neler yaşadığını görünce eşime daha çok bağlanıyorum. Ama kafama böyle şeyleri takmadan da duramıyorum aynı zamanda. Kendime en iyi zamanlarda bile dert arayan bi tipim ben, sorunum bu bence.

Belki dediğin gibi hassas bi dönemdeyim diye böyle. Ona alışmaya çalışıyorum diye böyleyim. Birçok konuda hayallerimin de üzerinde bi insan bu adam, ama ben hayallerimdekine uymayan böyle şeylere takılıp kendime de ona da hayatı zindan ediyorum. Sürekli benim istediğim şeyleri yapmaya çalışır, üzülmeme dayanamaz. Bana danışmadan hiçbir karar almaz. En güzel tarafı da saf ve temiz, karşılıksız sevgisi... Uff ne şımarığım di mi? Bulmuş da bunuyorum galiba :gitme:

canım kendine sorun mu arıyorsun.bunda ne var ki
sonuçta her insan bir olmaz biri konuşkandır girişkendir biri daha sessiz olmayı tercih eder.yapı meselesi yania.s
zaten böyle değilde patavatsız ne konuştuğunu bilmeyen biri olsaydı eşin daha mı iyi olurdu
ailenede zamanla alışır canım tanıdıkça samimiyeti artar onlarlada daha çok konuşmaya başlar emin ol.biraz sabırlı ol ve zaman ver eşine

canım eşinin yapısı böyle,değiştirmen zor
bende çok sessizim,çevremdekilerde çok söyler bunu,ama
yapı meselesi yıllardır böyleyim yani.değişmedim
yabancı bir ortama girdiğimde dilim tutulur
tanıdıkça konuşurum
eşimde tam tersi,aramızda hiç problem olmadı bu durum
anlaşabiliyoruz

Tabii ki yapı meselesi. Gerçi ben eskiden böyleydim biliyo musun? Lisedeyken ve üniversitenin ilk yıllarında. Ama sonradan açıldım. Belki de kaderimde varmış ne biliyim yerimseniben

Benim kocamda biçok yönden böyle ma şunu düşün
saygısı çok
seni kırmıyo
düzgün biri
çok konuşup kırmaktansa az konuşup sessiz olsun bence

Hmm demek ki yalnız değilim a.s işte hep böyle düşündüm ben de evlenmeden önce. Aynı senin dediğin gibi. Saygılı oluşu, beni kırmamak için uğraşması, kibar ve efendi biri olması beni ona çekti. Cömertliği, dürüstlüğü, çalışkanlığı... Kimsenin yanında beni rencide etmeyişi. Ablamın nişanlısı da tam eşimin zıttıdır. Çok konuşur ve patavatsızdır. Ablamı aşağılayan şeyler bile söyler bazen herkesin içinde. Ama çok konuştuğu için hep daha çok seviliyor böyle tipler toplumda. Anlayamıyorum...

ben konuşunca konuşuyor zaten. benimleyken çok daha fazla konuşkan. hatta benimle güncel haberlerden, filmlerden, kitaplardan konuşmak istiyor sürekli. çok kültürlü birisidir. kedi gibidir evde, sürekli peşimdedir. Ama diğer insanların yanında her zaman böyle değil işte. bu benim derdim.

en güzeli bence dışarda neden çok konuşsun ki önemli olan seninle olan iletişimi:ecrin_bebek:

canım kendine sorun mu arıyorsun.bunda ne var ki
sonuçta her insan bir olmaz biri konuşkandır girişkendir biri daha sessiz olmayı tercih eder.yapı meselesi yania.s
zaten böyle değilde patavatsız ne konuştuğunu bilmeyen biri olsaydı eşin daha mı iyi olurdu
ailenede zamanla alışır canım tanıdıkça samimiyeti artar onlarlada daha çok konuşmaya başlar emin ol.biraz sabırlı ol ve zaman ver eşine

Sorun arıyorum galiba değil mi? :1no2: Çok taktım kafama böyle şeyleri bugünlerde. Sanki "düşüneyim biraz, eğer onunla yapamayacaksam yol yakınken dönerim" düşüncesine kapıldım. Kahrediyorum kendimi işte...

X