Çocuk Hastalıkları Bebeğim neden yeşil kaka yapıyor? Pütürlükler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

sudeyoncaa

pozitif ol..
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.249
17
38
4 aylık bebeğim yaklaşık 3 gündür sulu ama içinde pütür pütürlükde var ve rengi yeşil kaka yapıyor günde 5 kez yapıyor gecmedi hala acaba bu neden dr gitmedim gecer diye ama artık endişelenmeye başladım bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz?

canım ferrum damla kullanıyorsan odayapabılır.bıde ÜŞÜtmÜŞ olabılır..eger geÇmezse bı dr gÖtÜrderım kÜltÜr tahlılı yapılsın senın ıÇ.ınde rahat olur bÖylelıkle..geÇmıŞ olsun cnaım

slm dün doktora gittik dayanamaıdm dr bebekelrde böyle olabilir dedi normalmiş çok aşırı yaparsa ve kusma ateş olursa o zamnan tehliklei olurmuş. Birde diş çıkartan bebeklerde olurmuş evt diş çıakrıyo bebeğim bakalım inş gecer. Birde 2-3 günde birde yapabilir günde 7-8 kezde yapabilir dedii

slm dün doktora gittik dayanamaıdm dr bebekelrde böyle olabilir dedi normalmiş çok aşırı yaparsa ve kusma ateş olursa o zamnan tehliklei olurmuş. Birde diş çıkartan bebeklerde olurmuş evt diş çıakrıyo bebeğim bakalım inş gecer. Birde 2-3 günde birde yapabilir günde 7-8 kezde yapabilir dedii

merhaba.. Benim kızımda 4 ay 20 günlük oldu. Seninki diş çıkardı mı? Ben deli olucam, 2,5 aylıktan beri salya akıtıyor, çok dişleri kaşınıyor, yüzümüze atlıyor, salyaları iyice arttı ama diş miş yok..Sendeki durum nedir? Yeşil kaka bizde de var 1 aydır.

cnm bizde diş görünür durumda yani ele gelen ve görünürde beyaz bişey var daha kökü ama bizimkinindfe agzı hep akıyor inş atlatıcaz cnm bu günleride.. aslında agzı akması huzursuz olması vs bunlar tamamda yeşil kaka ne alaka anlamış değilim halada devam ediyo benimkindede...

yeşil kaka hakkında da konular acıldı daha önce.eğer kakada kan yoksa,sümüksü yapıda değilse ve bugün dünden iki kat fazla kaka yapmadıysa korkulacak birşey yok.yeşil kaka şu sebeplerden kaynaklanabilir;
1.önsüt sonsüt dengesizliği
2.besin alerjisi
3.üşütme
4.çemenotu=humana still tea içen bazı annelerde sık rastlanmıs

mrb canım benım bebeğimdede vardı annemler sancı olduğunda öle olur derdı akrabamız cocuk druydu ona gıttık bağırsakalrdan hızlı gecıs olduğunda yeşil olurmuş korkulc ak bışı yok yanı öle dedıler bıze sık sık beslenen bebklerde sık dışkılanma olurmuş ıshal olmadığı muddetce sorun yok dedıler bıze korkma

benim bildiğim bebekler çok yedikleri zaman kakaları yeşil renge dönermiş.çok kaka yapması da normal sadece anne sütü alan bebeklerde.ben hangi doktora sorduysam bana böyle cevap verdiler.senin gibi çok telaşlenıyodum bende.merak etme sorun yoktur.

ben de 1.5 aylık oğlumda yeşil kaka görünce soluğu hastanede aldım
korkudan kaka testi yaptırdık bir şey çıkmadı doktor böyle durumlarda
normal olabilir ded ateş falan gibi belirtiler eşlik etmediği sürece dedi
bir de dengesiz beslenmeden kaynaklanır dedi
bizim beslenme tam bir dengesiz zatenbir denge getiremedim 2 saatte emzir diyorlar
bebek yırtıyor kendini gel de emzirme yaaaan,i

bizde de aynı sorun var. yaklaşık bir haftadır çoğunlukla yeşil ve pütürlü kaka yapıyor.
sadece anne sütü veriyorum ve 10gündür havuç elma armut suyuna başladık. bunların yapmadığına
eminim çünkü ara ara normal sarımsı renkte de oluyor kakası. sanırım önsüt arkasüt olayından kaynaklanıyor. çünkü bu aralar emzirme saatleri oldukça sapıttı. baze 2 saat duruyor bazen de 1 saatte hemen acıkıveriyor. ben de ağlamasına dayanamıyorum emziriyorum hemen :KK43:(
hatta bgn 3 defa 2 saatte bir kakasını yapınca çok şaşırdım ve korktum. bununla ilgili konu açacaktım. günde 7-8 defa olabilir diye okuyunca içim rahatladı. sağolun arkadaşlar..

bir de ben şunu merak ediyorum. bebeğimizin ateşi falan yoksa ishal olduğunu kakasından nasıl anlayacağız?? sadece anne sütü alan bebeğin kakası ztn sulu ?%!&?

sudecim aynı şikayetler biz de de vardı,ateş falan yoktu,,,doktor bey bize de normal dedi ama yapılan tahlilin arkasından enfeksiyon çıktı...bence ihmal etme...ve doktorların normal lafını çok da ciddiye alma...şimdiden geçmiş olsun..

bizde de aynı sorun var. yaklaşık bir haftadır çoğunlukla yeşil ve pütürlü kaka yapıyor.
sadece anne sütü veriyorum ve 10gündür havuç elma armut suyuna başladık. bunların yapmadığına
eminim çünkü ara ara normal sarımsı renkte de oluyor kakası. sanırım önsüt arkasüt olayından kaynaklanıyor. çünkü bu aralar emzirme saatleri oldukça sapıttı. baze 2 saat duruyor bazen de 1 saatte hemen acıkıveriyor. ben de ağlamasına dayanamıyorum emziriyorum hemen :KK43:(
hatta bgn 3 defa 2 saatte bir kakasını yapınca çok şaşırdım ve korktum. bununla ilgili konu açacaktım. günde 7-8 defa olabilir diye okuyunca içim rahatladı. sağolun arkadaşlar..

bir de ben şunu merak ediyorum. bebeğimizin ateşi falan yoksa ishal olduğunu kakasından nasıl anlayacağız?? sadece anne sütü alan bebeğin kakası ztn sulu ?%!&?

evet çok güzel bir soru.hakkaten bir bebeğin ishal olduğunu nasıl anlıycaz.

sadece anne sütü vermeme rağmen bazen bizimkide yeşil oluyor.ama korkulcak bişey değilmiş.

Benim kızımda dört aylıken sadece anne sütü almasına rağmen kakası yeşildi ateş v.s hiç birşeyi de yoktu ve bir kaç gün böyle devam edince ben endişelenip doktoruna götürdüm kaka tahlili yapıldı ve iltihaplı çıktı kakası ve biz yarımşar dozlar halinde günde iki kere dört gün iğne olduk ve öyle geçti eski sarı rengine döndü, ama kızımın kakası yeşilken içinde uzayan sümüksü şeyler vardı ve pütürlüydü kokusuda değişikti...

bence bir kaka tahlli yaptırın bizde enfeksyon teşhisi konuldu yeşil renkti ve granüller vardı
ben de yeşil kakanın normal olduğunu okumuştum biraz geciktim o yüzden siz gecikmeyin....

Arkadaşlar benim oğlum doğduğu günden itibaren meme emmedi neler denedik ama bir türlü tutmadı.Sağıp vermeye başladım ama 1,5 aylık oluncaya kadar süt,mama karışık yedi.şuan 2 aylık ve sürekli mama yiyiyor.Çok nadir süt içiyor(sütüm azaldığı için).Sürekli mama yemeye başladığından beri yeşil kaka yapıyor.Süt içtiği günler ise yeşil-sarı karışık oluyor.Ve sanki içinde susam taneleri varmış gibi.Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bana da yardımcı olur mu?şimdiden tşk..

Arkadaşlar benim oğlum doğduğu günden itibaren meme emmedi neler denedik ama bir türlü tutmadı.Sağıp vermeye başladım ama 1,5 aylık oluncaya kadar süt,mama karışık yedi.şuan 2 aylık ve sürekli mama yiyiyor.Çok nadir süt içiyor(sütüm azaldığı için).Sürekli mama yemeye başladığından beri yeşil kaka yapıyor.Süt içtiği günler ise yeşil-sarı karışık oluyor.Ve sanki içinde susam taneleri varmış gibi.Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bana da yardımcı olur mu?şimdiden tşk..

Anne sütü alan bebeğin kakası sarı ve içinde susam taneleri varmış gibi olur..Bu normal yani..
Ama yeşil kaka hakkında bir yorum yapamayacağım..

Yeşil kaka da normal. Dr umun dediği kadarıyla olabilirmiş zaman zaman.Korkulacak birşey yok.Sadece kanlı kaka geldiğinde korkun demişti.Geçmiş olsun, daha ne rengarenk kakalar göreceksiniz.Hele bebişler ek gıdalara geçip muz yediklerinde lifli kaka çıkıyor:))) sanırsınız ki halıdaki ipleri yolup yolup yemiş:) :emir_bebek:
Yine de içiniz rahat etmiyorsa tahlil ettirebilirsiniz.

X