Çocuk Hastalıkları 6 aylık bebeğim Bronşiolit oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ipexgximu

Tombik Pamuğum
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2008
2.592
8
Merhaba,
3 gün önce bebeğimde öksürükle birlikte hırıltı başladı. Dr'a görütdük. Bronşiolit dedi. Klamoksan, Ventolin ve Zaditen isimli ilaçları verdi. Dün akşam ateşi 38.7'ye çıktı. Bugün öksürüğü biraz azaldı ama hırıltısı arttı. İnternette bu hastalığın kolay kolay geçmediği yazıyor. Daha önce bebeği bronşiolit olan var mı? Çok moralim bozuk. N'olur yardım edin.

bronşit gecer canım ama ilaçlarını düzenli kullan özellikle antibiyotiğin ve ventolinini
3 gün sonra faydasını görmeye başlarsın tamamen iyileşmesi bir hafta 10 günü bulur geçmiş olsun canım.

birde hırıltısı ilk başta artar biraz öksürüpte balgamını çıkartması için
bebeğinin yanında toz kalkacak hareketler yapma süpürge falan yün battaniye örtmek falan gibi bunlar müthiş tıkıyor bbronşiti olan bebekleri.

birde hırıltısı ilk başta artar biraz öksürüpte balgamını çıkartması için
bebeğinin yanında toz kalkacak hareketler yapma süpürge falan yün battaniye örtmek falan gibi bunlar müthiş tıkıyor bbronşiti olan bebekleri.

Bebeğimde bronşit değil de bronşiolit var. Bugün hırıltısı iyice arttı. Hava temizleme mak. aldım. Yarından itibaren bunu kullanacağım. Süpürge dediğin gibi çok toz kaldırıyor. Artık bir süre sadece silerek temizleyeceğim. Tavsiyen için çok sağol.

Bencede yün halı gibi şeyleri kaldır odasında hiç toz olmamalı buhar makinesi kullanma birde terlediğii gibi hemen üstünü değiştir.Kolay geçmediğinin yazmasının sebebi alerjik astıma çevirme ihtimalinin olması önemli olan kronikleşmemesi kronikleşdimi zamanla alerjik astıma çevirebiliyor.Ama okadar moralin bozulmasın bir çok bebekde duydum geçiyor illah öyle olacak diye birşey yok inşallah tez vakitte geçer

evet canım korkma benim oğlumda oldu ve iğne yedi ve şuan her öksürdüğünde bronşit olucak diye korkuyorum soğuk algınlığıyla başlıyo bronşite çeviriyo dikkat edildiği zaman hiç bişi olmuyo aslında sağlıcakla kalın

Çok şükür iyileşti kuzum. Bir daha da tekrarlamadı. Gerçi daha 2,5 ay geçti. ınşallah birdaha olmaz. Tüm cevap verenlere teşekkürler.

bronsiolit sonrasi balgami sokturmek ya da kurutmak onemli oluyor. ama dogal olabi sokturmek, biz o yuzden kurutan degil de sokturen bir ilac kullanmistik doktorumuzun tavsiye sile.

bronsiolit sonrasi balgami sokturmek ya da kurutmak onemli oluyor. ama dogal olabi sokturmek, biz o yuzden kurutan degil de sokturen bir ilac kullanmistik doktorumuzun tavsiye sile.

Bize balgamla ilgili ne verdi tam bilmiyorum. Ama söktürücü değildi sanırım. Dışkısıyla attı galiba. Balgam çıkarmayı bilmedikleri için söktürücü tehlikeli olabiliyormuş diye okumuştum. Allah tüm hasta olanlara şifa versin.

benimkide 8 aylıkken oldu antibiyotik kuallandık geçti ama bend eçok korkuyorum her gribi çevirice diye .allah bebeklerimizi korsusun

geçmiş olsun benım kızım 4 aylıkken bronşit olmustu hst. buhar verıldı cıgerlerı acılsın dıye fılm cekıldı cıgerlerıne bakıldı 6 ıgne verdıler ıgne ıle atlattı cok sukur inş senınkıde atlatır.

Geçmiş olsun bebişinize. Benim oğluşumda 2.5 aylıkken bronşiolit olmuştu. Birden bayağı da şiddetlenmişti. Rabbim yaşatmasın kimseye. Dört gün hastanede kaldık. Çok zordu, tıkanmıştı kucağımda. Ama şimdi 16 aylık maşallahı var. Bitti gitti. Yüreğinizi ferah tutun. Mümkün olduğu kadar sık burnunu temizleyin, rahat nefes almasını sağlayın. Bu arada otri bebe burun aspiratörü çok kullanışlı, aklınızda bulunsun bizim çok işimize yaramıştı.

Bu mikrop burunda ürüyormuş. O yüzden burnunu sürekli temizlemek gerekiyor. Ben serum fizyolojik ve onun yeterli olmadığı zamanlarda okyanus suyu kullanmıştım. Bebeğim bu şekilde rahatladı ve daha çabuk iyileşti.

Kızlar benim kızımda bronşit oldu.Ama arada tek tük öksürüyor.Kusmasıda var.Çok şükür hırıltı falan yok ama.Öksürüğünden tekrar bronşit başlarmı.Sizin bebeklerinizdede aynı şikayet varmı.

Canım benim kızım bronşiolit oldu. Bronşit değilmiş.
Öksürük hemen geçmiyor zaten. Sebebi de hastalık olmayabilir. Günde birkaç kez öksürmeleri normal. Zaten anlıyorsun. Gıcık gibi öksürmesi ile içinden gelen öksürmesi aynı olmuyor. Sana en doğru bilgiyi dr verecektir. Çok geçmiş olsun.

Merhaba,
3 gün önce bebeğimde öksürükle birlikte hırıltı başladı. Dr'a görütdük. Bronşiolit dedi. Klamoksan, Ventolin ve Zaditen isimli ilaçları verdi. Dün akşam ateşi 38.7'ye çıktı. Bugün öksürüğü biraz azaldı ama hırıltısı arttı. İnternette bu hastalığın kolay kolay geçmediği yazıyor. Daha önce bebeği bronşiolit olan var mı? Çok moralim bozuk. N'olur yardım edin.

çok sıcak tut
bebeği.esen yelden bile sakın...
ben 2,5 ay yatak odasından çıkarmadım.kombili evim gece gündüz yandı.bir de o odada ufo yaktım...
Allaha şükür bebeğim hasta olmadı.sadece benden grip geçti.onu da 1 haftada atlattık doktora falan gitmeden.
sana tavsiyem üzei asla ıslak olmasn.terliyken gezdirme ya üzerini değiştir yada kurut.
yeleğini sırtından ekksik etme.Allah acil şifalar versin

45 günlükken kızım bronşit başlangıcı oldu. o kadarüzüldüm ki. şimdiden antibiyotiğe başladık. hala biraz burun tılanıklığı var. Allah hepimizin çocuklarını korusun...

X