bekar olup çikolata kisti olan var mı?

sersa_24

♥ ♥ ♥08.05.2011 ♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008
677
2
kızlar ben bekarım nişanlıyım şuan
evlenmeme de 2 sene kadar var
1 ay önce adetim gecikti olmadım diye doktora gittim ve ultrason kontrolümden sonra sol yumurtalığımda 6 cm lik kistim olduğunu öğrendim
doktor ilaç eritir diye doğum kontrol hapı verdi 1 ay sonra gel dedi
2 gün önce gittiğimde de erimediğini çikolata kisti olabileceğini söyledi
1 ay sonra adetinden sonra araştırma hastanesine git dedi
ben napcam şimdi evli bile değilim ya çocuğum olmazsa çok korkuyorum
kaç gündür araştırıyorum netten kafam çok karıştı
evlenene kadar büyürse ya da ameliyat olursam zarar verirse yumurtalığıma
evliler daha şanslı ameliyattan önce çocuk yapmayı deniyorlar
benim 2 sene öyle şansım yok üstelik evlenince hemen öyle çocuk yapmam diyordum 2 sene keyfime bakarım diyordum
bekarlar siz neler yaptınız nasıl atlattınız

Son düzenleme:
kızlar yok mu aranızda benim durumumda olan
şu an adetim bittiği halde belim ve yumurtalığım ağrıyo
çok tedirginim eyvahedigeldismile
ayın 20 sinde komşumuzun devamlı gittiği bi doktoru var ona gideceğim

merhaba sersa
ben 17 yasindayim ve bekarim..bende 2 sene onde bir yumurtaligimda bir kist buldular..bana dogum kontrol hapini onerdiler bunu 1 sene boyunca kullandim ve tekrar baktirdigimizda kist erimis yok olmus dediler bana ,,ancak benim rahatsizliklarim gecmek bilmedi. hollandada yasadigim icin biz once ev doktoruna gideriz ama o beni jinekolijiye yollamadi bizde turkiyeye gittik bir prof.dr.dan yardim istetik..
5 yildir ben rahatsizdim ve beni ameliyata almaya karar verdiler..laparoskopi yontemiyle yumurtaliklarima ve rahmime baktilar...ameliyat, sorunu olmayanlarda 20 dk fln surermis ama bende tam 2 saat surdu.. ameliyattan cikip uyandigimda ise doktor yanima geldi ve durumumu anlatti..bende endometriosis varmis o kist ondanmis ama kist gormemisler...gordukleri daha korkuncmus rahmim delik desik olmus, dikis atmislar heryere..bu ameliyat bana cok iyi geldi ama tedavim hala surmekte hic durmadan dogum kontrol hapi iciyorum ve benim hastaligimin tek cozumu cocuk mus..normal yollarda belki zor olurmus ama herzaman tub bebek diye bir yol var dedi bana doktor

Son düzenleme:
merhaba sersa
ben 17 yasindayim ve bekarim..bende 2 sene onde bir yumurtaligimda bir kist buldular..bana dogum kontrol hapini onerdiler bunu 1 sene boyunca kullandim ve tekrar baktirdigimizda kist erimis yok olmus dediler bana ,,ancak benim rahatsizliklarim gecmek bilmedi. hollandada yasadigim icin biz once ev doktoruna gideriz ama o beni jinekolijiye yollamadi bizde turkiyeye gittik bir prof.dr.dan yardim istetik..
5 yildir ben rahatsizdim ve beni ameliyata almaya karar verdiler..laparoskopi yontemiyle yumurtaliklarima ve rahmime baktilar...ameliyat, sorunu olmayanlarda 20 dk fln surermis ama bende tam 2 saat surdu.. ameliyattan cikip uyandigimda ise doktor yanima geldi ve durumumu anlatti..bende endometriosis varmis o kist ondanmis ama kist gormemisler...gordukleri daha korkuncmus rahmim delik desik olmus, dikis atmislar heryere..bu ameliyat bana cok iyi geldi ama tedavim hala surmekte hic durmadan dogum kontrol hapi iciyorum ve benim hastaligimin tek cozumu cocuk mus..normal yollarda belki zor olurmus ama herzaman tub bebek diye bir yol var dedi bana doktor

canım çok geçmiş olsun
demek önce eridi. hapı bırakınca bu sefer çikolata kisti oluştu ve farkedene kadar da büyümüştür haliyle
çocuk olana kadar da daha çok var
yaşında küçükmüş
evet normal yolla zor olurmuş diyorlar ama burda kisti olup hamile kalan çok varmış hepsini okudum
umudumuzu yitirmeyelim
inş. normal yoldan kurtuluruz canım
ben sadece 1 ay içtim doğum kontrol hapını sen 1 sene içmişsin acaba bende mi uzun süre kullanmalıyım

X