Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarım Turuncu Oldu, Nasıl Açık Kumrala Dönebilirim :((

arzulanka

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
62
0
39
Arkadaşlar dün kendi imkanlarımla saçlarımı açık kumral yapmak istedim ama keşke yapmasaydım. eşim 12 gün sonra askerden gelicek.bende o gelmeden biraz değişiklik yapıyım kendimde dedim.bi kuaför arkadaştan tarif alarak saçlarımı boyadım. ama o da ne? saçlarım tupturuncu bişey oldu çıktı. inanın aynaya bakmaya korkuyorum. 1.5 yaşında kızım var o bile bakamıyor bana :KK43: açıcı kullandım ama saçlarımı çok yıpratmadım. kumral yapmak istiyorum. hangi renk boyayla boyabilirim. bu konuda tecrübesi deneyimi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
nolur yardım edin su aciz kula... :KK43:( kendimi çok kötü hissediyorum :çok üzgünüm::a015:

fazla açmışsın ki turuncu olmuş ne ile açtın ? oksidan sütüyle mi oryalle mi ?

herhangi boyanın kumral bi tonunu alıp üstüne boyarsan kumral olucaktır.. ama iyi bi boya olsun birazda fazla tut.... oksidanla yada oryalle saç kumrala açılmaz...heleki saçlarınız siyahsa....

oryalle açıp 8.3 tonundaki (altın sarısı) renkle boyadım. bunu kuaför arkadaşım tavsiye etmişti.

yhaa bide madem oryalle açmışın.turuncu olduğunu görmeden mi yıkadın ? biraz daha bekletseydin max10 dk daha sarı bi ton elde ederdin...onun üstünede açık kumral yada küllü kumral boyardın süper olurdu

canım palettenin renkleri koyu oluyor açık kumral (8) yada kumral al (7) kapatır o rengi

en iyisimi işinin ehli bi kuaföre git ve saçlarını istediğin renke boyat.
evde kendin bişiler yapmaya çalıştıkça saçlarını yakarsın.
en temizi bi kuaföre gitmek.

yasakkelimebencede kuaföre git. yazık saçlarına. evde oryalle saç açmak büyük cesaret ayrıca

yaa arkadaşlar herkes farklı bişey söylemiş...şimdi ben hangi renk bi boya alıp kapatıcam saçımdaki bu turunculuğu... biri beni duysunnn :KK43:(((((((((((((((((((((((((((kafamçokkarıştı

yaa arkadaşlar herkes farklı bişey söylemiş...şimdi ben hangi renk bi boya alıp kapatıcam saçımdaki bu turunculuğu... biri beni duysunnn :KK43:(((((((((((((((((((((((((((kafamçokkarıştı
cnm evet sactakı oryel ılk once turuncu olur turuncu olduktan sonra kı asama ıse sarıdır keske bıraz daha bekleseydın.sımdık arkadaslarda soylemıs kullu boyalarım hepsı turunculugu kapatır.baska turlu olmaz.kullu cıkolata kahve kullu kahve bunlara ne dersın?bence loreal ultra ash preference recıtal 6,1 kullu kahve al.kesınlıkle bunu yap.bende o renge boyadım kuafor bıle gerı cevırdı benı ne guzel olmus sac rengın dıye.senınkı hazır acılmıs bence cok daha guzel olur.dene.

oryalle açıp 8.3 tonundaki (altın sarısı) renkle boyadım. bunu kuaför arkadaşım tavsiye etmişti.

Canım bu senin yaptığını bende yaptım.Tavsiye üzerine...

Açıcıyla açtım yıpratmadan...Loreal 8.3 le boyadım.Hatta boyayı alırken bunda dore çok fazla turuncuya dönük bir renk çıkmasın sakın dedim...fakat bu boyada ısrar ettiler...
Aldım saçımı açtım üzerinede 8.3 le boyadım....Kötü olmadı turuncu tam değildi.
Ama Turunculuk baskındı...

Topikleri araştırdım...Kahve köpüğü ile boyanmış saçları gördüm....Ardından kahve köpüğüne boyadım...Bu da topiklerde gördüklerimden koyu bakır ağırlıklı oldu...
Sevmedim...

En son palette parıltılı toffee ile boyadım...Turunculuk yada bakırlık pek kalmadı...Çok koyu olmayan ışıkta
sarı yansımalı bir kumral oldu...

Fakat Resimlerde flasta biraz kızıl yansımalı çıkıyo...Işıkta farklı duruyo...

Bugün dışarda çektiğimiz fotoya bir bak fikir olur..
yanlız normalde resimdekinden biraz koyu parıltılı normal kumral duruyo..ışık resimlerde yanıltıcı olabilir....

bende 7.1 küllü kumralları araştırdım bugün...Fakat çokta koyu istemiyorum...Koleston naturel serisinde 8.1 var
küllü açık kumral hoşuma gitti fakat Bidahaki boyaya kadar bakarım yine...

Eklentiler

• $y7.JPG
    $y7.JPG
    68,6 KB · Görüntüleme: 667
Son düzenleme:
arkadaşlar teşekkür ederim hepinize. saçlarımı voila nın 7.1 küllü kumralı ile boyadım. sonunda turunculuk kayboldu ve istediğim saç rengine ulaştım. pallette nin küllü serisini bulamadım.
Esins cnm çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun. senin saçlarında çok hoş gerçekten. ama benim saçlarım biraz daha açık renk oldu. çok korktum saçlarımı yakmaktan ama fazla yıpratmdan bu işinde üstesinden geldim.
yArdımcı olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim...

Canım önemli olan istediğin saça kavuşman çok sevindim...

Güle güle kullan...

saç zemini koyu renkli arkadaşlar açık kumral kullanmak istiyorsanız kolestonun küllü renklerini kullanın turunculuk vermez.

canım benım sacımda senın gıbı oldu ben palettenın altın parıltılı kahvesıne boyadım kızlıllık oldu ve cok soluk smaan gıbı oldu sacım ıkıncı boyayı baska renk sececem sen bır yenı halını eklersen cok sevınırım

kızlar bugün ultra açıcı küllü kahve boyadım saçlarım kumraldı...iğrenç turuncu bi renk oldu yaaa,özellikle önüm berbaat .aynı çingenelere benzedim resmen.bide satıcı kız saç renginde fazla bi değişme olmaz zaten dedi.ayyy o kadar iğrencimki aynaya bakamıyoruumm...üzerinde de turunculaştırmaz yazıyo güya küllü...aman amannn rezalet yaa...ben şim napıyım bu turunculuğu nasıl kırabilirim saçımdan baya açtı çünkü.kolestonun 7.0 kumralını mı alsam yoksa küllü kumralını mı küllülere de güvenemiyorum benimkide küllüydü güya...ama turunculaştırdı.nasıl kapatabilirim sizce?

kızlar bugün ultra açıcı küllü kahve boyadım saçlarım kumraldı...iğrenç turuncu bi renk oldu yaaa,özellikle önüm berbaat .aynı çingenelere benzedim resmen.bide satıcı kız saç renginde fazla bi değişme olmaz zaten dedi.ayyy o kadar iğrencimki aynaya bakamıyoruumm...üzerinde de turunculaştırmaz yazıyo güya küllü...aman amannn rezalet yaa...ben şim napıyım bu turunculuğu nasıl kırabilirim saçımdan baya açtı çünkü.kolestonun 7.0 kumralını mı alsam yoksa küllü kumralını mı küllülere de güvenemiyorum benimkide küllüydü güya...ama turunculaştırdı.nasıl kapatabilirim sizce?

Loreal Koyu Küllü Kumral çok iyi kapatır. Benim bakır saçlarımı bile kapattı yani tek boyamada.

X