hamileyim ama psikolojim bozuk,lütfen okuyun!

15 Aralık 2009
9.221
14.632
arkadaşlar belki daha öncede yazılarımı okuyanlarsa bilirler,ben geç döllenmeyle hamile kalmıştım ve 4.haftam da tavsiye üzerine bir doktora gittik ve alt ultrasonda çok minik kese görüldü,ancak doktor bu kese tüpe çok yakın,bu gebeliği çok sağlıklı görmüyorum,iyiyede dönebilir kötüyede,sizi takip altına alıcam 5 gün sonra tekrar gelin dedi,tabii moralim çok bozulmuştu.beş gün sonra tekrar gittik ve kese bu sefer karnımdan ultrasonla görüldü.dr herşey yolunda kese ortaya yerleşmiş,10 gün sonra tekrar gelin kalp atışlarını duyalım dedi.neyse dün tekrar gittik ve doktor karnımdan ultrasonla tekrar bakıp bu kese normal gözükmüyor,ben bu riski göze alamam,erken doğum yapabilirsiniz,iç kanama geçirirsiniz,şok geçirirsiniz,bu korneal gebelik olabilir yada sizin rahminizin şekli bozuk olabilir gibi şeyler söyledi,sizi takip etmek istemiyorum,tıpa gidin dedi ve bizi acil yolladı,neye uğradığımızı şaşırdık,tabii benim moral yine bozuldu.neyse acil tıpa gittik ve doçent beni hem alttan muayehane etti ve bebeğin yerleşimi normal,herşey normal,kalp atışları duyuluyor dedi,doktora olanları anlattım doktorunuzu değiştirin dedi.tabii sevindim ama kafam çok karışık,neden öbür doktor öyle dedi,bişey görmese öyle dermiydi,neden bu kadar panikledi,ama öbür taraftanda doçent herşey normal dedi,bi öyle bi böyle yani,arkadaşlar hamileliğimi bile doyasıya sevinerek yaşayamıyorum baştan beri,şimdi doktorumu değiştireceğim tabii ama sizce neler oluyor,varmı başından böyle şeyler geçen,ne olur yazın.

canım keseyi tüpe yakın gördüm deyip sonra ortaya gelmiş denmez böyle şey olmaz bu bilyemi ki aşagı doğru kaysın
iç kanama geçirecek ne var ki bu dış gebelik değilmişki neyine kanama geçiriyorsun dış gebelikte kese olmaz
hem sen neden doç dr dediğine inanmıyorsunda ne dediğini bilmeyen dr lafına inanıyorsun
korkma içini ferah tut tedbir bizden takdir allahtan sen tedbirini almış iki dr gitmişsin daha ne yapacaksın bu yollardan bizden geçtik neler yaşadık o yüzden seni anlıyorum ama lütfen eşinide tedirgin etme sakin sakin bekle bir dahada ilk dr gitmeeeeeeeeeeeeeeeee

Bence hiç canını sıkma eğer kafana çok takıyorsan rahatlamak için bir doktora daha görün derim yada profesöre git. doçentin dediğine inan ben çok duydum kürdaşdan para kazanmak için bu yollara başvuran doktorları.

Hiç. Canını sıkma tüpe yakın olsa giderdi o bebek benim ilk usg iki kese gözüktü biri tüpe yakın öteki normal yerde kalp atışına gittimizde tüpe yakın olan erimisti kaybolan ikiz sendromuyms bu ama tüle yakın oldu içinmiyor giti bilemem
ben senin yerinde olsa. Başka bı Dr da giderdim tayin ederdim hangisi doğru söylüyor

bencede kesinlikle 3. bir doktor şart..
hatta 4. eminim için rahat edecektir böylece..
acabalarla 9 ay geçiremezsin git biran önce için rahat etsin

canım üzülme strese girme diyeceğim öncelikle..umarım sorun cıkmaz sağlıkla alırsın kucağına..
başka bir dr a daha görünmen sart bence de arkadaşlar haklı..
sanırım antalyadasın dr önerisi istersen yardımcı olmaya calışırım..gönlüne göre versin canım..

canım aynı şeyleri hemen hemen bende yaşadım ilk gittiğim doktor bu bebek kesinlikle düşücek dedi özürlü olabilir dedi sen riks altındasın falan filan.başka uzman doktora gittim şimdi gayet iyiyim.canım doktorunu değiştir.

canım bence de başka doktorlarada git , bende buna benzer şeyler yaşadım değişik doktorlara git hangisi aklına yatarsa ona devam edersin , bu arada antalyadaymışsın giittiğin ilk doktorunun ismi neydi ?

canim bencede baska bir doktora git ama diger doktorlardan seni muayene ettikten sonra dediklerinden bahsetmesen daha iyi olur..boylece kendi dusuncelerini ve gorduklerini anlatir doktor..
carelr cok strese sokma kendini cnm..cok gereksiz bence hemde bu devirde.

Bende herkesle aynı şeyi düşünüyorum.Bir başka doktora daha git.Kafan rahatlasın hiç değilse... Geçmiş olsun....

cnm hiç moralin bozma ilk dr saçmalamış tüpe yakınsa daha kese bile değildir göremez yok gördü rahimdeyse tüpe yakın olamaz r sonuçta insan eşref saatine denk gelmiş olabilirsin şizofren drlar bile var sen başka bi dra daha git için rahat olsun hamileliğinde keyfini çıkar

selam kızlar birşey soracam. 23 hafatlık hamileyim. arko nem gece bakım kremi ellerim için sürüyorum. ancak içeriğindeki neler olduğunu bilmiyordum. dün gece baktım. retinyl palmatite yazıyor. anlamı A vitamini demekmiş. ne yapıcam ben. bebeğime bir şey olmuşmudur. korkuyorum ya. offff. Allahım sen bebeğimi koru yarabbim. gece sabaha kadar uyuyamadım. kızlar içinizde kullanan varmı. yardım edin kızlar. kafayı taktım ben cevaplarınızı bekliyorum.

arko nem gece bakım kremi içerinde çok fazla madde var. çok küçük yazıyordu. büyüteçle baktım. aralarında retinyl palmatite yazıyordu yani a vitamini demekmiş. kafayı yiyecem ya.

boyle sacmalik duymadim iki yila yakindir bu siteyi okuyorum tupte olmayan kese neden o derece sorun olsunki resmen sacmalamis, bebegin nereye yerlestigi onemlidir ama basta tupe yakin yerlesip bir haftaya ortaya inmez cok ilerki aylarda kese ykari cikar ya da asagi dogru gelisir. senin doktorun bir pok gorudugu yok bence ayrica o insan gb insan olsaydi hamile bir kadinla boyle konusmazdi, kafayi yemis manyak!!!!!!!!!!
bosuna uzmus seni docent gormus zaten, cidden bosuna uzuluyorsun ayrica kimse kusura bakmasin ama hamilelik oyle bir seymis ki, doktorlarin demeseiyle ilerlemiyor bana 11. haftada bu bebek hayyatta dusmez cok buyumus cok saglikli aaa bak beyni bile nasil gelismis dediler, ertesi gun kaybettim. daha ne diyeyeim size ya da burda bir cok kadina bu bebek gider dediler MAsallah yavrulari kollarinda gayet saglikli. kalbini duydun mu bebek gelisiyor mu? bitti gerisi Allah'a emanet. hic uzulme canim, saglikla kavusursun bebegine Insallah. :nazar:

canım bence de başka doktorlarada git , bende buna benzer şeyler yaşadım değişik doktorlara git hangisi aklına yatarsa ona devam edersin , bu arada antalyadaymışsın giittiğin ilk doktorunun ismi neydi ?

canım manavgatta yaşıyorum ben ama antalya da figen diye bir doktor ismi duymuştum,varmı bildiğin iyi bir doktor canım,tavsiye edebileceğin?

bebek tutunamazsa düşer kardeşim iç kanama geçrmek şok geçirmek saçmalamış ilk doktor..

ayy sinir oluyorum böylelerine kötükedihüso

X