Bebeklerimizin Eğitimi İçin Neler Yapıyoruz?

karazeytin

Guru
Kayıtlı Üye
7 Mart 2009
6.782
69
merhaba güsel kasım anneleria.s.
bebişlerimiz çok çabuk büyüyorlar.allah hepsine sağlıklı uzun ömürler verir inşallah
eğitim hepimizin bildiği gibi anne karnında başlar.
ama belkide bir çoğumuz hareketli geçen bu günlerde farkında olmadan bir çok şeyi eksik yapıyor olabiliriz. bu yüzden çoçuklarımıza şimdiden vereceğimiz eğitimleri (deneyimleri)burada paylaşalım ki bizlerde bir bakıma burda eğitilmiş olalım:)olumunekankayizsmile

merhaba güsel kasım anneleria.s.
bebişlerimiz çok çabuk büyüyorlar.allah hepsine sağlıklı uzun ömürler verir inşallah
eğitim hepimizin bildiği gibi anne karnında başlar.
ama belkide bir çoğumuz hareketli geçen bu günlerde farkında olmadan bir çok şeyi eksik yapıyor olabiliriz. bu yüzden çoçuklarımıza şimdiden vereceğimiz eğitimleri (deneyimleri)burada paylaşalım ki bizlerde bir bakıma burda eğitilmiş olalım:)olumunekankayizsmile
eline sağlık güsel topic olmuşş
cnm ben gün boyu sohbet ediyorum ağzını burnunu elini vs.. gösteriyorum masal anlatıyorum bi de her sabahh biras oynadıktan soona namaz surelerini okuyom oğluşuma şimdiden kulağı alışsın ilerde kolay ezberlesinn bi de bireysel emeklilik yaptırdımdı hamileken eşim adına her ay 70 tl birikiyo 1.000-tl yi buldu nerdeyse :) ilerde lasım olur oğluşum okula başliinca

kizi iki gundur duzene soktun ya, egitimi dusunmeye basladin hemen.delikafadulden

saka bi yana bende bol bol konusuyorum, kitap okuyorum falan. benim iki cocukda yurt disinda dogduklari icin orda paralari birikiyor, ileride egitimleri icin kullanmayi dusunuyoruz.zemuszemus

cnm ben gün boyu sohbet ediyorum ağzını burnunu elini vs.. gösteriyorum masal anlatıyorum bi de her sabahh biras oynadıktan soona namaz surelerini okuyom oğluşuma şimdiden kulağı alışsın ilerde kolay ezberlesinn bi de bireysel emeklilik yaptırdımdı hamileken eşim adına her ay 70 tl birikiyo 1.000-tl yi buldu nerdeyse :) ilerde lasım olur oğluşum okula başliinca

ülen ebiş annadık bankacısın gıııı kaydirigubbakcemile3

ay valla ben heçç bişe yapamiyom şu gaz gitmeden de yapacak gibi durmuyo :sinifsinif:
biizmki sadece altını değiştirirken mutlu dötü açık olduğunda sessiz oliyy zeytin tizesine çekti zaarrr :roflol:
anca o zaman konuş oynaş vücudunu tanıt falan
oyun halısını çıkarsam ii olcak aslında artık anlar dimi ya hatunlar ordaki hayvancıklar hışır hışır renkli falan CADIARZU

bende sürekli konuşmaya çalışıyorum yaptıklarımı anlatıyorum gece uyumaya başlamadan önce anne karnında dinlediği müzikleri dinletiyorum oyun halısının oyuncaklarına bakmaya bayılıyor onlara ne gülücükler atıyor ne oyunlar yapıyor cerin sende çıkar biran önce artık ilgilerini çekiyor

karazeytin çok güzel düşünmüşsün bacım teşekkrler bende ahmed saidle gün boyu konuşuyorum şarkılar ilahiler söylüyorum oda agularıyla eşlik etmeye çalışıyor kuran dinletiyorum akşamlarıda eşim okuyor onaa çok dikkatli dinliyor bizim çocuk şanslı annanesi dedesi daısı herkes oynuyo onla şimdiden tatilde teyzeside katılırr inş sosyal biçocuk olurr

ay ne güsel bizim bir birkimimiz mevlütte takılanlar oldu gızkaydirigubbakcemile3
anam bizde bir hesap açak bari üç beş toplanır demi yabilmiyorumkismile
sureleri sesli okumak çok iyi.vereliniortak bende hergün okuyodum kızıma ama sessizkaydirigubbakcemile3 bugünden başlayımda sesli sesli okuyum kulağı alışsın yavrumun.
kizi iki gundur duzene soktun ya, egitimi dusunmeye basladin hemen.delikafadulden
:roflol::roflol::roflol: he nan anca dötümüzü kaldırabildiklaelaelaelaelae

saka bi yana bende bol bol konusuyorum, kitap okuyorum falan. benim iki cocukda yurt disinda dogduklari icin orda paralari birikiyor, ileride egitimleri icin kullanmayi dusunuyoruz.zemuszemus
seni çakallllll seni :mymeka:
nan ben dün gece masal kipatını aldım elime okum dedim kız ağlamaya başladı hemensenağlama kocişde ben olsam bende sıkılırım demez mi ne anlar şincik deyü ya:jeyyar: bizde müzik açtık öle sustu zilli oynak olcak benim gız herhalde

bende sürekli konuşmaya çalışıyorum yaptıklarımı anlatıyorum gece uyumaya başlamadan önce anne karnında dinlediği müzikleri dinletiyorum oyun halısının oyuncaklarına bakmaya bayılıyor onlara ne gülücükler atıyor ne oyunlar yapıyor cerin sende çıkar biran önce artık ilgilerini çekiyor

oyun halısı iyi fikir vereliniortak
ben hala alacam bir dönencemiz bilem yok
o yüzden paso ben şaklabanlıklar yapmak zorunda kalıyom
evde ki oyuncakları elimle tepeden sallıyom onları konuşturuyom falan anca ilgisini çekiyor.bir an önce benimde bu eksiklerimi tamamlamam lazım

karazeytin çok güzel düşünmüşsün bacım teşekkrler bende ahmed saidle gün boyu konuşuyorum şarkılar ilahiler söylüyorum oda agularıyla eşlik etmeye çalışıyor kuran dinletiyorum akşamlarıda eşim okuyor onaa çok dikkatli dinliyor bizim çocuk şanslı annanesi dedesi daısı herkes oynuyo onla şimdiden tatilde teyzeside katılırr inş sosyal biçocuk olurr
ya bizde çok konuşuyoz kızımla ama doğru düzgün bir agusunu duymadım ya:kedi:
özellikle kociş konuşunca daha bir heyecanlanıyo ama sıra ona gelince sadece gülüyo ama kelime çıkmıy ağzından inilti gibi bişeyler diy anlamıyomkaydirigubbakcemile3
kalabalık ortamda bebekler daha çabuk konuşmayı öğrenirler ne güsel
bundan sonra bende kuranı sesli okuycam:sm_cool:

ülen ebiş annadık bankacısın gıııı kaydirigubbakcemile3

ay valla ben heçç bişe yapamiyom şu gaz gitmeden de yapacak gibi durmuyo :sinifsinif:
biizmki sadece altını değiştirirken mutlu dötü açık olduğunda sessiz oliyy zeytin tizesine çekti zaarrr :roflol:
anca o zaman konuş oynaş vücudunu tanıt falan
oyun halısını çıkarsam ii olcak aslında artık anlar dimi ya hatunlar ordaki hayvancıklar hışır hışır renkli falan CADIARZU

wannacımın dediği gibi 2 gündür kız düzene girdi anca başlayabildik bişeylere
yoksam konuşmamızı bile dinlemiyordu acısından yavrum
seninkide düzene giriyo sanırım sende başlarsın bişeylere
hem yarın bi gün işe başlayacan çok fazla zaman ayıramayabilirsin cnm
şimdiden başlamamız daha iyi
şurda 15-20 güne inşallah bişeycikleri kalmaz yavyularımızda rahat rahat bişeyler öğretiriz:Saruboceq:
kız oyun halısı hemen çıkar şuan tam ilgisini çekmese bile yavaş yavaş alışacaklar
nasıl bişey gız oyun halısı nerden aldın bakem zımbırtıları çokmu
netteki çok pahalı dedi kociş:umursamaz: bizde bir piyasayı araştırıyoz işte

ebiiş bişe dicem hacı
biz de başlatcaz da bireysel emeklilik
bebişin adına olunca olmiimi gıı sen bi aa ele bişe dedindi

zeytin bişe dicem o oyun halısı eccük pahalı ama zımbırtısı baya çok diğerlerine göre daha ii gibi geldi baa

kartanem ben çok beğendim aslında kociş pahalı buldu
bide dedi bizim kız ters şimdi onla oynamazsa boşuna almış olmayalım dedi
bende almadan bilemeyiz dedim de öle kaldı bu konu
ana kucağı aldıydım ya netten bizim kızı yatıramadık içindede ondan diy iştebilmiyorumkismile
zaten bulamazsak mecbur alacaz ondan
bide 3 aya bir girsin diyoz en azında daha rahat olur düzen tam oturur diye bakalım bizi neler bekliy
ya şu bireysel emekliliği bende merak ettim
bebişlerimiz adına açabiliyozmu acaba
bide sabit ücretmi yatırıyoz kafamçokkarıştı

kıslar ya oyun halısından esinlenmiştim
kızımın beşiğine ayna koydum uyandığında kendini görüp tanımaya başlasın diye
acaba yanlışmı yaptım hem yanlız hissetmez kendini diye
yoksam korkarmı gerçi o zamandan beri kendi yatağında uyuyo yavrumda bilemedim işte
kuş misali yaptım kızımı hani kafesine koyarız ya ayna yanlız olmadığını bilsin diye kaydirigubbakcemile3

seni çakallllll seni :mymeka:
nan ben dün gece masal kipatını aldım elime okum dedim kız ağlamaya başladı hemensenağlama kocişde ben olsam bende sıkılırım demez mi ne anlar şincik deyü ya:jeyyar: bizde müzik açtık öle sustu zilli oynak olcak benim gız herhalde

niye kitap cok mu sikiciydi?:roflol: keyfi yerinde olunca okuycan. oyle her zaman olmaz. ben banyo oncesi soyuyorum, kucagima yatirip okuyorum. dinledigi kadar artik.

niye kitap cok mu sikiciydi?:roflol: keyfi yerinde olunca okuycan. oyle her zaman olmaz. ben banyo oncesi soyuyorum, kucagima yatirip okuyorum. dinledigi kadar artik.
yok nan çirkin ördek yavrusunu okuydumzemuszemus
kızım üstüne alındı herhaldekaydirigubbakcemile3 ondan mı acep ağladısenağlama
cıbıldakolsun benim kızda dinler gız öle mi yapsam ama üşütürüm yavrumu yazık
sonra her soyduğuma ister omas
ben en iyisi keyfinin olduğu anları yakalayam barikaydirigubbakcemile2

bizde oglumu yüzüstü yatırıp ayaklarının altına ellerimizi koyup ileri dogru ilerletiyoruz 20 günlükten beri ve baya bi faydası oldu ayak ve elleri sürekli hareketli... maşallah...birde kuran okuyoruz sesli
oyun halısı alma şansım yok malesef burdan :KK43:....

ben ve babası şarkı söyleyip konuşuyoruz kızımızla. henüz eğitim adına bişe yapmışlığımız yok malesef:kedi:

bizde oglumu yüzüstü yatırıp ayaklarının altına ellerimizi koyup ileri dogru ilerletiyoruz 20 günlükten beri ve baya bi faydası oldu ayak ve elleri sürekli hareketli... maşallah...birde kuran okuyoruz sesli
oyun halısı alma şansım yok malesef burdan :KK43:....
bende yapcam bende bendevereliniortak
benim kız zattın hep yüzükoyun becerir herhaldekaydirigubbakcemile2
oyun halısı yaşadığın yerdemi yok cnm
netten alsana o zmnbilmiyorumkismile

ben ve babası şarkı söyleyip konuşuyoruz kızımızla. henüz eğitim adına bişe yapmışlığımız yok malesef:kedi:
sanırım hepimiz en çok bunu yapıyoruz
yavyularımız daha yeni görmeyi keşfettiler yavaş yavaş başlarız hepimz cnm
seninki aguya başladımı

kıslar ya balık yağı içiyonuzmuCADIARZU
ben haftada 1 balık yiyom o yüzden 1 kerede balık yağı içiyom
zeka gelişimlerini olumlu yönde etkilermiş
sütten geçiyordur herhalde

bende yapcam bende bendevereliniortak
benim kız zattın hep yüzükoyun becerir herhaldekaydirigubbakcemile2
oyun halısı yaşadığın yerdemi yok cnm
netten alsana o zmnbilmiyorumkismile

sanırım hepimiz en çok bunu yapıyoruz
yavyularımız daha yeni görmeyi keşfettiler yavaş yavaş başlarız hepimz cnm
seninki aguya başladımı

yok canım ben yurtdışındayım vee çoook pahaalı masesef türkiyeden 3 4 misli pahalı hemde hiç bişeye benzemiyo çoğu çin malı zaten kıyafetlerini bilem yazın türkiyeden getirdim:nazar::sm_confused::çok üzgünüm:

X