Acil kilo vermem lazım... Lütfen yardım

• Konu Sahibi reddevil3422
  • Başlangıç Tarihi
ayda 5 kilo vermesi fazla değil kızlar zaten haftada 1 ya da 1.5 kilo vermeyi sağlıklı buluyor uzmanlar.

haftada 1 kilo civarını vermek için de çok ağır diyetlere gerek kalmaz yeme düzeninde değişiklik ve sporla rahatlıkla verilebilir eğer hormonsal bir sorun yoksa

önce bir diyetisyene gitmelisin canım tahlillerini yaptırırsın ve diyetisyen sana uygun bi beslenme programı verir sağlıklı bi şekilde kilolarından kurtulursun

ben de senın gıbı dusunuyorum
haftada bır kılo kaybetmek ıdeal demıstı benım dıyetısyenım

kaldı kı ben 4 ayda 20 kılo verdım + hergun 90 dakıka tempolu yurudum

herkesın bunyesı aynımıdır bılmyıorum arkadasım yapabılrsın ama bole sartlandırman yanlıs olur

sen bunları dusunmeyeceksın kı elınden gelenı yapıp gerısını vucudunun yapısına bırakcaksın

sporsuz asla olmaz yanılız soyleyeyım

bu ısın ılk boyutuydu yanı evet 4 ayda 20 kılo verılır gerıde alınmaz ama bunu hayat sıtandartı halıne getırırsen
ben verelı 1,5 yıl oldu hal kılomu koruyorum ama hala elımden geldıgınce yarım saat da olsa ara da olsa yuruyorum ve saglıklı 3+3 beslenıyorum

ama işin bi de öbür yönu var
eger sana ay sınırlamasını sevdıgın getırdıyse bu cok yanlıs olmus aklı neredeymıs daha once ne kadar ayıp

sen onun degıl de kendın ıcın vermelısın canım
elımden gelen destegı verırırım kaydirigubbakcemile5

canim nisanlin istiyor diye degilde kendin istedigin icin kilo vermen gerekiyor. Sen kendine inanmazsan zaten veremezsin. Ayrica nisanlin seni böyle tanidi, sevdi, simdi niye degistirmeye calisiyorki seni ????
Buna neden izin veriyorsun?

sanırım yanlış anlaşıldım ben.. sevgilim bana bi sınırlama getirmedi 4ayda şukadar vericeksin gibilerinden.. onun asker dönüşü ben değişmek istediğim için 4ay diye kendim belirledim zamanı. o sadece biraz vermemden yana okadar.ne zamanı belirledi ne de vermem gerekeni. belirlediğim zaman ve kilo miktarı tamamen kendi isteğim.

yorum yapan herkese teşekkürler öncelikle.evet öğrenci hayatı yaşadığımdan dolayı düzenli beslenme alışkanlığım yok.abur cubur yediğimden ya da tatlıyı çok sevdiğimden çok yemek yediğimden değil yani kilolarım.düzensiz beslenmekten sabah kahvaltısını 1 de yapıp,akşam yemeğini 8de yemekten aldım kilo eminm buna.abur cubur önceden çok yerdim ancak 8aydır kestim.bir bardak çayı 2 şekerli içerdim,artık şekersiz içiyorum.hatta siyah çay da değil yeşil çay içiyorum.yani alışkanlıklarımı bırakalı çok oldu.bu süre içinde ne kdar verdin derseniz hazirandan buyana 7 kilo verdim.84.5 kiloydum haziranda şuan 77.5. ekmek arası bişeyler atıştırmayı çok severdim ,bunu da bıraktım

şuan nasıl beslendiğimi söyliym ben size.sadece sabah kahvaltısını sağlam yapıyorum.akşam da yediğim öğrencilikte meşhurdur makarna ve en çok yenen şeydir.ben de aynen böyle besleniyorum akşamları makarna. günde 2 öğün yiyorum bunun dışında doğadan form yeşil çay gibi içecekler içiyorum gün içinde.bazen de akşamları bi simit bi çay.böyle düzensiz bir yaşam.vucudn alması gereken her besini alamıyorum.doğru düzgn yemekler ayda bir evime gittğmde ancak ozmaan yiyebiliyorum.kilo almıyorum ama kilo da veremiyorum zaten sorun da bu. hormonlarda bişeymi var diceksinz onu da yaptırdm sonuçlar normal.

diyetisyen demişsinz ama maddiyat olarak şuan bir bütçe ayıramıyorum buna. spor yapmıyorum ama gideceğim heryere yürüyerek gidiyorum.şimdi tepki gösterenler olabilir aranızdan.ne diyetisyen ne spor.böyle olmaz diyebilirsinz.evet belki de olmaz.benm hedef 20 ancak bu 4 ayda değilde 8ayda olur bilmiyorum.ancak 4ay içinde en az10-15 vermem gerekiyo.ben anlattığm şartlarda uygulayabilceğim bi diyet programı ya da evde kendim yapabilceğim egzersizler danışmak istedim. tecrübesi olanlardan rica ettm hepsi bu.

canim kac kilosun bilmiyorum ama benim cizelgeyi gördügün gibi bende kiloluyum ama göstermiyorum, seni bizim topige davet ediyorum

89-80 kilo topigi.

kac kilosun bilmiyorum, ama diyet bölümüne gir görürsün, orda sana yardimci oluirlar, ve 4 ayda 20 kilo benimde hedefim, basarirsin, haftada 1 kilo, ayda 4 kilo, oluir cnmm

sanırım yanlış anlaşıldım ben.. sevgilim bana bi sınırlama getirmedi 4ayda şukadar vericeksin gibilerinden.. onun asker dönüşü ben değişmek istediğim için 4ay diye kendim belirledim zamanı. o sadece biraz vermemden yana okadar.ne zamanı belirledi ne de vermem gerekeni. belirlediğim zaman ve kilo miktarı tamamen kendi isteğim.

yorum yapan herkese teşekkürler öncelikle.evet öğrenci hayatı yaşadığımdan dolayı düzenli beslenme alışkanlığım yok.abur cubur yediğimden ya da tatlıyı çok sevdiğimden çok yemek yediğimden değil yani kilolarım.düzensiz beslenmekten sabah kahvaltısını 1 de yapıp,akşam yemeğini 8de yemekten aldım kilo eminm buna.abur cubur önceden çok yerdim ancak 8aydır kestim.bir bardak çayı 2 şekerli içerdim,artık şekersiz içiyorum.hatta siyah çay da değil yeşil çay içiyorum.yani alışkanlıklarımı bırakalı çok oldu.bu süre içinde ne kdar verdin derseniz hazirandan buyana 7 kilo verdim.84.5 kiloydum haziranda şuan 77.5. ekmek arası bişeyler atıştırmayı çok severdim ,bunu da bıraktım

şuan nasıl beslendiğimi söyliym ben size.sadece sabah kahvaltısını sağlam yapıyorum.akşam da yediğim öğrencilikte meşhurdur makarna ve en çok yenen şeydir.ben de aynen böyle besleniyorum akşamları makarna. günde 2 öğün yiyorum bunun dışında doğadan form yeşil çay gibi içecekler içiyorum gün içinde.bazen de akşamları bi simit bi çay.böyle düzensiz bir yaşam.vucudn alması gereken her besini alamıyorum.doğru düzgn yemekler ayda bir evime gittğmde ancak ozmaan yiyebiliyorum.kilo almıyorum ama kilo da veremiyorum zaten sorun da bu. hormonlarda bişeymi var diceksinz onu da yaptırdm sonuçlar normal.

diyetisyen demişsinz ama maddiyat olarak şuan bir bütçe ayıramıyorum buna. spor yapmıyorum ama gideceğim heryere yürüyerek gidiyorum.şimdi tepki gösterenler olabilir aranızdan.ne diyetisyen ne spor.böyle olmaz diyebilirsinz.evet belki de olmaz.benm hedef 20 ancak bu 4 ayda değilde 8ayda olur bilmiyorum.ancak 4ay içinde en az10-15 vermem gerekiyo.ben anlattığm şartlarda uygulayabilceğim bi diyet programı ya da evde kendim yapabilceğim egzersizler danışmak istedim. tecrübesi olanlardan rica ettm hepsi bu.

89-80 topigine gel canimm, ben 20 olucam, senin yasin kac bilmiyorum ama fazlada fark oldugunu düsünmüyorum ?
bizim topik cok cana yakin, yardimci olucaklar gel

89-80 topigine gel canimm, ben 20 olucam, senin yasin kac bilmiyorum ama fazlada fark oldugunu düsünmüyorum ?
bizim topik cok cana yakin, yardimci olucaklar gel

ben 89luyum canım. şuan kilom 77.5 yanlız topiği ben bulamadm :KK43: forumun yabancısıym

hapı falan boşver sen,spor yapmayı sevmiyorum die bir şey kilo vermek isteyen birisinin kullanmayacağı bir kelimedir..

spor salonuna ayıracak paran yoksa sabah 1 saat erken uyan yürüyüş yap,dışarı çıkamam dersen,evde yapılan sporları yap(cdler falan var evde spor için)

muhakkak bir doktora git tahlillerini yaptır,diyetini al(devlet hastaneside yapıyor,babanın üstünesindir sen zaten daha öğrenci olduğun için,ayıracak bir bütçe durumu olmaz yani)
abur cuburu bırak,bol bol su iç
sürekli acıkıyorum dersen maydonoz,dere otu al gün boyu bunları tüket

ama bu yolda gitme,her yerin sarkar,çatlakların oluşur,bin pişman olursun benden demesi..

Son düzenleme:
Kesinlikle spor şart..
Spor yapamıyosan bile bol bol yürüyüş yap..
heryere yürüyerek git.. yada mesela asansör kullanmak yerine merdiven çık bol bol..
yani devamlı ayakta ol hareket halinde ol.. sakın üşenme.. ve bence inanırsan başarırsın herşey senin elinde yerimseniben

eğer dışarı çıkıp yürüyüş yapmaya üşeniyorsan walk at home var..leslie ile yürüyüş..Evde 30 dk yada 45 dk yürüyüş yapabilirsiniz.Ben başladım gayet faydalı..

bebeğimden fırsat bulabilsem sabah akşam en az 1 saat koşarım yürürüm.
bekarsın işte kıymetini bil
azim şart.. azim olmadan oturduğun yerde kilo verilseydi keşke de malesef yerimseniben

bende şuan diyet yapıyorum aslında çok yemem tatlıyla çikolatyala aburcuburla alakam yoktu sadece 3 öğün yiyordum bunu dr 6 öğüne çıkardı çünkü az öğün yemek metabolizmayı yavaşlatıyormuş 3 saatte bir muhhakak bişeyler yiyorum az yiyorum çabuk acıkıyorum sürekli bünyem çalışıyor öğünlerini artırp miktarlarını azaltmalısın

peki diyet listeniz nasıl kaç kalorilik ve sürekli böyle ızgara et balık falan içeriyo mu? bu tarz diyet listelerini uygulamam mümkn olmuyo bi öğrenci evinde.daha basit maliyeti yüksk olmayan ve kolay hazırlayabilceğim birşeyler olsn istiyorm.:KK43::KK43::KK43::-):-)(

canım bence öncelikle bi diyetisyene görün
ben geçen sene gittim ve 2.5 ayda 13-14 kilo verdim
ve halada koruyorum kilomu
her hafta gidip tartılıp değişik bi liste alıyordum
gerçi listeler hemen hemen birbirinin aynı ama sürekli kontrol altında olmak daha iyi oluyo
ayrıca diyet yapıyodum ama hiç bi zaman aç kalmıyordum
kendi kendine diyet yaparsan sağlığını bozabilirsin canımopuyorumnanaktan

Seni anlıyorum öğrencilikte zordur elbet; ama biraz da koşulları zorlaman gerekiyor.
Diyet listelerinden bahsediliyor, öğrenci evindeyim diyorsun; diyetisyene git deniyor bütçem yok diyorsun; spor deniyor, spor sevmem diyorsun.
Ama istedikten sonra herşeyin hayatta bir çözümü var.
Önce diyetisyenden başlayalım, üniversite öğrencisi olduğuna göre okulunun Mediko'sunda dahiliyeciye görünebilirsin. Ya kendisi yardımcı olur ya da seni diyetisyene yönlendirir. Bir bütçe ayırman gerekmez.
Diyet listelerine gelince. Evet öğrenci evindesin ama illa ızgaradır, lüks yemektir demek değil ki diyet yapmak. Mutlaka öğün sayını altıya çıkaracaksın. Ara öğünlerde yoğurt, meyve, kepekli kraker yemelisin. Bunlar pahalı şeyler değil. Kahvaltını sağlam yap, ama akşam makarna yerine sebze ye. Yarım kilo pırasa bir paket makarnadan daha pahalı değil, pişirmesi de daha zor değil.
Spora gelince tatlım, sevmek zorundasın. ılla spor salonuna gitmek anlamında değil. Ders arasında, akşam, sabah ne zaman olur; bilemem. Ama yarım saatle başlayıp bir saate kadar çıkaracaksın tempolu yürüyüş süreni. Bu ŞART. Bir de spor, sadece spor yaparak da olmuyor. Örneğin tv izlerken kaç dakikada bir ayağa kalkıyorsun, örneğin kantinde ya da otobüste hemen ilk buldupun sandalyeye oturmak mı istiyorsun? Basit basit şeyleri toplarsan baya bir fark eder yaktığın günlük kalori. Evde de yarım mekik, bacakları havada çevirme gibi basit hareketler yapabilirsin. Netten araştırsan, ev ortamında sakatlanmadan yapabileceğin bir sürü hareket bulursun.
Bunun dışında bol sıvı tüketeceksin, ki bu da ne maliyetli ne de zor hazırlanan birşey. Elinde sürekli bir bardak ya da şişe suyla dolaşman yeterli.
Yani istersen koşullarını hedefine uyarlayabilirsin. "Koşullarım bu; ben diyete uyamam, diyet bana uysun." demekle zorlaşır işin.
Bu arada, bence de 4 ayda 20 kilo vermek doğru değil. Verilir mi? ılk iki ay beşer kilo verilir ama giderek zorlaşır, çünkü ideal kilona yaklaştıkça yavaşlayacak kilo vermen. Ama versen bile saç dökülmesi, baygınlık hissi, demir eksikliği gibi bir sürü şey yaşama ihtimalin var. O yüzden diyetisyen kontrolünde devam etmelisin.
Sevgiler.

Son düzenleme:
PEKİ GİİDŞ NASIL HİÇ VEREBİLDİNMİ KİLO. BENİM Bİ ARKADAŞIM VARDI SEVGİLİ VARDI FARKLI ŞEHİRDE O GELENE KADAR KİLO VERİCEM DİYE KYMUŞTU KAFASSINA VE DE VERMİŞTİ İNCECİK OLMUŞTU İNAN EN ÖNEMLİSİ PİSKOLOJİK OLARAK VE GERÇEKTEN İSTEMEN. AY BEN YAPAMAM VEREMEM SU İÇSEM YARIYO FELAN DEĞİL ELİNDEN GELENİ YAP YÜRÜ SEBZE YE AKŞAM YATMDAN BİRAZ HAREETLER YAP SABAH KOŞ VS İNŞ İSEDİĞİN KİLOY ULAŞIRSIN AMA SAĞLIKLA.zemuszemus

kendini rejimdeyimm ve 4 ayım var diye şartlama çünki nefis şartlanmayı sevmez.kendi kendine artık rejimdeyim deme çünki bu düşünce bi müddet sonra sıkıcı olabilir,kendi kendine benim artık bundan sonra beslenme şeklim böyle olucak de.üç beyazı yani unu,tuzu ve şekeri çok tüketmemeye çalış,abur cubur çikolata diye bişey yok farzet ama ekmek dahil herşeyden ama her şeyden azar azar küçük porsiyonlarda yiyip nefsini doyur.mantı bile ye ama mesala önce bi tabakmı yiyodun şimdi 2 kaşık ye..sağlıklı vermeye çalış bence.şok diyetler uygulama derim ben.

20 kilo çok fazla sağlığın tehlikeye girer.

katılıyorum ama bıryandanda sunu demedn gecemıyorum senı bole begenmıskı sevgılı olmusunuz bence ayıp sana kılo ver demesı sen once kendı saglıgın ıcın kendın ıcın kıo ver canım baskası ıcın deıl

Benim bi arkadaşım kendince bi diyet uyguladı ve 2 ayda tam 12 kilo verdi. Halen de veriyor.
Sabahları normal kahvaltı, öğlen normal yemek ama ekmek yok, akşamları da çorba ve salata.
Yanısıra biraz hareket. Canının çok çektiği şeylerden de tadımlık, nefsi körelsin diye.
Ben de düşünüyorum bunu uygulamayı.

ayy böyle bir film vardı.kadının birine tv yarışmasından teklif geliyor. o da gençliğinden kalan bir elbiseyi giymeye heves ediyor ve bir diyetisyene gidiyor.o da buna güya bitkisel ilaçlar veriyor ve kadın bir süre sonra kafayı yemeye başlıyor,evin içindeki buzdolabının üstüne yürüdüğünü zannediyor,koltuklarla konuşuyor falan.en sonunda tımarhaneye düşüyor,elektroşok falan derken ölüp gidiyor.eyvahedigeldismile
üstelik bu film gerçek hayattan alıntı.
aman deyim öyle her doktorum,diyetisyenim diyene de güvenmeyin,bitkisel ilaçları da masum sanmayın.:1no2:

X