Acil kilo vermem lazım... Lütfen yardım

• Konu Sahibi reddevil3422
  • Başlangıç Tarihi
R

reddevil3422

Ziyaretçi
üniversite öğrencisiym kendimi bildim bileli kiloluym 3senedir bi erkek arkadaşım var ve doğal olarak kilo vermemi istiyor.şuan askerde 4ay kadar zamanım var bu 4 ay içinde 20kilo vermem gerekiyor bitkisel bi hap da kullanıyorum -spor yapmayı sevmiyorum ve zaman da ayıramıyorum ailemden uzak yaşıyorum bi orada bi burada derken spora boşa para vermiş oluyorum gidemiyorum.

bukdar fazla kilo vermiş olanlar varsa tecrübelerinden yararlanmak istiyorum lütfen yardm

4 ayda 20 kilo verilebilir de ya sağlığınız?

bence direk diyetisyene gidin tahlilerini yaptırın kilonuzun fazla olması hormonlarla da alakalı olabilir.
dr. kontrolunde zayıflayın.
hapları ben pek sağlıklı bulmuyorum. ama bir korse varmış yağları yakarak inceltiyormuş onları merak ediyorum doğrusu.

Canim, ben ufakken kiloluydum, 11 yasinda 1.45 boyundayken 55 kiloydum heheheh:))
Sonra hicte saglikli olmayan bir diyet yaptim. Diyet bile degil, ölüm orucu gibi. 13 kilo verdim.
Sonra bi kilo aldim, bi verdim derkeen 2003 yilindan 2010 yilina kadar bi baktim kendiliginden en az 10 kilo vermisim. Su an 1.63 boyundayim ve 11 yasindayken oldugum kilodayim:)) Sonra baktim acaba farkli olarak ne yiyorum ne yemiyorum diye. Eskiden abur cubur cok yerdim, ve tok olsam dahi canim istiyor diye yemekte yerdim. Cikolata sekeri yine cok seviyorum, ama eskisi kadar asla yemiyorum. Canimda istemiyor. Yaptigim sey, düzenli yemek yiyorum ve doyunca birakiyorum.

Kesinlikle sana tavsiyem, hic bir sekilde hap map kullanma, bitkisel hap olsa dahi kullanma canim, sadece seker, cikolata gibi ivir zivirlari kes, haftada bir kez kendine cikolata izni ver, onun disinda yeme.
Ögünlerinide kacirma, sabah öglen aksam mutlaka yemegini ye. Illa diyet yemekleri yapacaksin diye birsey yok, ben herseyi yiyipte kilo verme taraftariyim. O aksam evde mantimi var, bir bir kepce koy tabagina afiyetle ye, 2. tabaga sakin gecme.

Acikcasi diyet programlarini hic sevmiyorum, bence onlar insanin psikolojisini bozuyor, ne o hasta gibi yok sunu ye yok sunu yeme. Herseyi ye, ama az ye canim. 4 ayda 20 kilo sagliklimi bilmiyorum, ama haftada 1-1.5 kilo arasi vermek normalmis. Haftada 1 kilodan hesaplasak 4 ayda 16 kilo yapar. Son 4 kiloyuda sevdigin askerden geldikten sonra verirsin:KK66:

4 ayda 20 kilo verilmez 10 kilo ver yeter yoksa sagligin bozulur ayda 2.5 kg cikolatayi tatli yeme yedigin yemekleride sadece bir porsyon ye kepekli ekmek tercih et aksamlari haslanmis sebze brokoli karnibahar hindi yada tavugun gögüs kismini yagsiz kismini tüket günde yarim saat tempolu yürüyüs yap canin cok tatli cekerse arada bir tane cikolata ye cay kahve tatlandirici yada sekersiz ic eminim bunlari yaparsan vermemen mümkün degil sakin kendini ac birakma sagligin bozulmasin

bak canım önce kiloyu sen istediğin için vermelisin.. biri yada birileri istiyor diye değil. sevgilin istiyor diye sen kilo vermeye çalısırken psikolojik sağlıgından olabailirsin.. buna çok dikkat et.. önce ekmegi hayatından cıkar çok az ekmek ye ve sanahları mutlaka AMA MUTLAKA aç karnına iki bardak ılık suya limon sık ve iç. sık sık açıkıyorsan açıktıgını hissettiğin anda elma ye. bunlar çok işe yarıyor benim kilom çok iyi ama bi kilo fazlam oldugu zaman bunları uyguluyorum çok faydasını görüyorum... dilerin dilediğin kiloya kavusursun canım:1hug:

Hapları kullanma derim. Kendi iradenle yediklerini azaltarak vermeye bak.
Spor çok önemli. İlla spor merkezlerine gitmen, para vermen şart değil. Yürüyüş de yapabilirsin.
Vermen gereken kilo fazla olduğundan yemekten kıssan bile sporsuz sarkmalar olabilir.
Sıkılaşma sporla olur.
Sitenin diyet bölümünde gruplara katılabilirsin. Fikir alabilirsin.:hulya:

20 kilo verilebilir ama herkesin dediği gibi sağlık çok önemli..en sağlıklısı 10 kilo vermek..ama sporsuz olmaz arkadaşım..ben ne zaman tek başına diyet yaptıysam az kilo verdim..sadece spor yaptım çok az verdim(sıkılaştım o ayrı)
ama ne zaman ikisini birlikte yaptım dehşet kilo verdim çok farkedildi...
hem diyet hem spor mecbur canım..

hap fln bunlar yararlı seyler değil..bu haplar yüzünden mide kanaması geçiriyordu bı arkadasım..bitkisel vs hepsi yalan..bir çok zayıflama hapı Türkiye de deneniyor ona göre diğer ülkelere gönderiliyor..
ailenden uzak yaşadığın için düzenli beslenemiyorsun sebze tuketemiyorsun büyük ihtimal..
ilk önce karar ver..o kadar kısa bir sürede o kadar kiloyu verirsen saglıgından olursun..benden sana tavsiye ilk önce kafanda bitir bu olayı..kilo vermeye kararlı ol..ondan sonra bol bol sebze al manavdan bir gün peynirli salata ye mesela bir gün ızgara tavuklu bir gün kofte koy üstüne..vs bir gün sebze yemeği yap,internette dolu tarif var..abur cubur yemek yok..maddi imkanın varsa diyetisyen en iyisi ama yoksa sağlıklı ve düzenli beslenerek kilo verebilirsin..spor a zaman ayırsan aslında..daha 1 ay olmadı pilates yapıyorum ve baya daraldim,toparlandım..tavsiye ederim..

bencede 4 ayda 20 kilo abartılı. sağlığını düşünmezsen mümkün ama tavsiye etmem..
başta azim önemli.. ben gebeliğimde 40 kg aldım ve 11 ayda verdim..
bence sende o azimi elde edersen çok rahat verirsin fakat 4 ayda 20 kg veriyim gibi düşünceye kapılma çok hastalığa davetiye çıkarırsın bilgine...

4 ayda 20 kilo aklinialirimsmile aman diyeyim yapma hayat yaşamaya değer canım..ancak versen versen 10 kilo ver...yeter..diyetisyene gidip vucuduna göre yapılan tahliller sonucu bir liste çıkarttır..ve o listeye tam anlamıyla uy aç kalmadan sağlıklı beslenerek zayıfla..bunun için herhangi bir üniversite hastanesine başvurabilirsin.

Seni seven böyle sevmis ve umarim sevgilin sagligini düsündügü icin kilo vermeni istiyordur-ki sagligini düsünse sana "4aylik bir zaman" vermez..

20kilo ne demek canim biliyormusun... 4 tane 5litrelik yag tenekesi düsün(tabi dolu) o agirligi 4 ayda nasil verebilirsin?

Versen bile en kisa zamanda tekrar geri alirsin canim cünkü zayiflamak istiyorsan kendini zaman sarti koymayacaksin.

Saglikli vermeye calis, ama 10 ayda ama 20 ayda.. yeter ki uzun süreli ve saglikli bir sekilde olsun.

Kendine de lütfen stres yapma bu konuda canim, cünkü stres yaptikca inan ters tepiyor (kendimden biliyorum).

Sana tüm kalbimle basarilar ve saglik dolusu bir hayat diliyorum canima.s.

ayda 5 kilo vermesi fazla değil kızlar zaten haftada 1 ya da 1.5 kilo vermeyi sağlıklı buluyor uzmanlar.

haftada 1 kilo civarını vermek için de çok ağır diyetlere gerek kalmaz yeme düzeninde değişiklik ve sporla rahatlıkla verilebilir eğer hormonsal bir sorun yoksa

önce bir diyetisyene gitmelisin canım tahlillerini yaptırırsın ve diyetisyen sana uygun bi beslenme programı verir sağlıklı bi şekilde kilolarından kurtulursun

Güzelim yanlis anlamada, bu erkek arkadasinin 3 sene evvel gözleri nerdeymis?:hulya:

Neden kilo vermeni istiyorki? Zayif bayanlardan hoslaniyorduda neden seninle beraber?
Ay sinir oluyorum bu erkekleremirmirmirmir

Kilo vermek istiyorsan bunu kendin icin yapmalisin bence, kimsenin sözüne gazina gelerek degil. Kilo vermek olsun, sigarayi birakmak olsun, ya ne bileyim herhangi bir aliskanliktan kurtulmak icin olsun bu insanin kendi beyninde bitmeli.....tik yapicak.....karsindaki sana istedigi kadar kilo vermen gerek, sunu yapman gerek desede sen bunu kendin tama manasi ile istemedikten sonra saglikli bir sonuc alamazsin.
Sahsi fikrim...:kahve:

Ayrica ulasmak istedigin hedef biraz ucuk gibi geldi bana.benneyaptımki

4 ayda 20 kilo verebilmen icin tamamiyle beslenmeni degistirmen ve cok düzenli SIKI bir spor programin olmasi lazim.....Sporu sevmeyen biri olarak bunu basarman biraz zor olur.fisfisfis

Kilo vermeyi sende cani gönülden istiyorsan, bedenini begenmiyorsan tabikide zayiflamaya calis güzelim, ama kücük adimlarla ve saglikli bir sekilde.a.s

Allah yardimcin olsun

eyvahedigeldismilesakınnnnnnnnnnnnn

Güzelim yanlis anlamada, bu erkek arkadasinin 3 sene evvel gözleri nerdeymis?:hulya:

Neden kilo vermeni istiyorki? Zayif bayanlardan hoslaniyorduda neden seninle beraber?
Ay sinir oluyorum bu erkekleremirmirmirmir

Kilo vermek istiyorsan bunu kendin icin yapmalisin bence, kimsenin sözüne gazina gelerek degil. Kilo vermek olsun, sigarayi birakmak olsun, ya ne bileyim herhangi bir aliskanliktan kurtulmak icin olsun bu insanin kendi beyninde bitmeli.....tik yapicak.....karsindaki sana istedigi kadar kilo vermen gerek, sunu yapman gerek desede sen bunu kendin tama manasi ile istemedikten sonra saglikli bir sonuc alamazsin.
Sahsi fikrim...:kahve:

Ayrica ulasmak istedigin hedef biraz ucuk gibi geldi bana.benneyaptımki

4 ayda 20 kilo verebilmen icin tamamiyle beslenmeni degistirmen ve cok düzenli SIKI bir spor programin olmasi lazim.....Sporu sevmeyen biri olarak bunu basarman biraz zor olur.fisfisfis

Kilo vermeyi sende cani gönülden istiyorsan, bedenini begenmiyorsan tabikide zayiflamaya calis güzelim, ama kücük adimlarla ve saglikli bir sekilde.a.s

Allah yardimcin olsun

Aynen gülsüm sultan çok tuhaf erkekler...
:1ninca:
Yani kusura bakma da erkek arkadaşının seni olduğu halinle sevmesi lazım...
:lepi:
Yani spor yapsan iyi olur cidden çok faydalı hem de öğrencisin vaktin bol...
hihoyyyt
Ben bile vakit ayırıp haftada 2-3 kere spora gidiyorum vücudun şekilleniyor...
:teytey:
kilom aynı kalsa bile (benim kilo problemim yok.) vücut kilo vermiş gibi toparlanıyor...
Zamandan kısacaksın gideceksin spora lami cimi yok...
şakkıdı

Aynen gülsüm sultan çok tuhaf erkekler...
:1ninca:
Yani kusura bakma da erkek arkadaşının seni olduğu halinle sevmesi lazım...
:lepi:
Yani spor yapsan iyi olur cidden çok faydalı hem de öğrencisin vaktin bol...
hihoyyyt
Ben bile vakit ayırıp haftada 2-3 kere spora gidiyorum vücudun şekilleniyor...
:teytey:
kilom aynı kalsa bile (benim kilo problemim yok.) vücut kilo vermiş gibi toparlanıyor...
Zamandan kısacaksın gideceksin spora lami cimi yok...
şakkıdı

Vallaha bende taktim kafaya, bende gidicembayanssulusmile....sporu sadece kilo vermek icin bir arac olarak degil gercektende sagligimiz icin cok önemli bir unsur olarak görmemiz lazim.
Dedigin gibi zamandan kisacaksin gideceksin, baska cözümü yok bu isin.:hulya:

üniversite öğrencisiym kendimi bildim bileli kiloluym 3senedir bi erkek arkadaşım var ve doğal olarak kilo vermemi istiyor.şuan askerde 4ay kadar zamanım var bu 4 ay içinde 20kilo vermem gerekiyor bitkisel bi hap da kullanıyorum -spor yapmayı sevmiyorum ve zaman da ayıramıyorum ailemden uzak yaşıyorum bi orada bi burada derken spora boşa para vermiş oluyorum gidemiyorum.

bukdar fazla kilo vermiş olanlar varsa tecrübelerinden yararlanmak istiyorum lütfen yardm

o gelene kadar boyunu kaç cm uzatman gerekiyormuş?

bunu da belirledi mi ?-tatlicadiarzu-

yata yata kilo verilmez benim bildiğim

ne olduğunu bilmediğin para tuzağı ilaçları kullanıpta sağlığını hiçe saymafisfisfis

o gelene kadar boyunu kaç cm uzatman gerekiyormuş?

bunu da belirledi mi ?-tatlicadiarzu-

yata yata kilo verilmez benim bildiğim

ne olduğunu bilmediğin para tuzağı ilaçları kullanıpta sağlığını hiçe saymafisfisfis

10 cm caaanım...
Mankenlik yarışması var sanki kilo ver değiş vs...
:eek:lmaz:
Kilo vermek için spor şart...
:eek:

4 ayda verdiğin kiloyu 6 ay sonra 5 kilo fazlasıyla geri alma ihtimalin %90
Kilo vermek sorun değil ki. Bir şekilde verilir. Önemli olan istediğin kiloda kalabilmek.Bu da uzun sürede yapılan akılcı ve sağlıklı diyetlerle ve sonrasında beslenme alışkanlığını değiştirerek mümkün olur.

Sporu en azından yürüyüş şeklinde de olsa yapmazsan vücudunu deforme edersin.

Sporsuz hayatta 20 kilo veremezsin..
Hem sağlıksız olur..
Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için spora başla ve bir diyetisyene git..

X