Çocuk Hastalıkları kızıma absans epilepsi teşhisi kondu.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

zehram_26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
87
4
42
herkese selam.şu aralar moralim çok bozuk..kızımda 2-3 aydır belirli zamanlarda göz dalmaları oluyordu.açıkcası çok üzerinde durmamıştıkdık. oysaki buda epilepsinin bir çeşidiymiş.şuan ilaçlara başladık. çok hareketli ve nazlı bir çocuk.istediği olmayınca sürekli ağlıyor. ağlatmamak için elimden geleni yapıyorum.çalışan bir bayanım .kızımla ilgilenmekten işler güçler yığılıp kalıyor.buda beni daha çok sitrese sokuyor.bu hastalığın geçme durumu söz konusu ama neler yapacağımı bilmiyorum.neler yapmalı nelerden uzak tutmalıyım kızımı.? sizlerde veya çevresinde aynı rahatsızlığı olanlar varsa yardım ederseniz memmun olurum.ALLAH yardımcımız olsun.

Cnm ne olduĞunu bılmıyorum ama rabbım Şıfasını da gÖndersın tez zamanda ınŞallah

canım sen yazdıktan sonra biraz araştırdım genetik olabileceğini söylüyorlar.ama erken teşhisde düzelmesi mümkünmüş.nekadar zor durumda ve moralinin nasıl olduğunu tahmin ediyorum ama atlatıcaksınız bence bu durumu.dualarım sizinle canım.ayrıca çok tv izlemesi onun dalmalarını artırabilir.ağlaması bence kötü deği doktor nediyor bilmiyorum ama ağlamaısn diye her dediğini yapmak ilerde belki dahada sıkıntı olabilir.belki daha çok arkadaşlarıyla aynı ortamda durması onun kendini daha iyi hissetmesini sağlar.naçizhane söyleyebileceklerim bukadar.birde kaç yaşında kızın merak ettim canım.kucak dolusu sevgiler kızına ve sana

çok teşekkürler güzel dilekleriniz için .kızım 19 aylık. benim ailemde yok. eşimin ailesinde de bildiğim kadarıyla yok. Derdi veren ALLAHım dermenıda verir inş.

canım iyi bir uzmana götürmeni tavsiye ederim, benim yiğenimde de var aynı durum
onun beyninde leke var teşhis epilepsi...
ilaç tedavisi kullanıyo onda 6 aylıkken çıktı aslında doğuştandı ama anlamadılar sonradan
yüksek ateş belirtisiyle götürdüklerinde belli oldu şu an 3,5 yaşında ve öyle üzücü ki yürüyemiyo konuşamıyo anne sürekli onunla ilgilenmek zorunda öyle zorki Allahım kimseye dermansız dert vermesin
Sana tavsiyem kayseri de oturduğunuzu görüyorum orada iyi doktorlar vardır ama Ankarada bu alanda uzman kendini çok iyi geliştirmiş doktorlar var oraya götürmeni öneririm Allah tez zamanda şifasını versin canım yavrunun
gelişmelerden haberdar et olurmu

herkese selam.şu aralar moralim çok bozuk..kızımda 2-3 aydır belirli zamanlarda göz dalmaları oluyordu.açıkcası çok üzerinde durmamıştıkdık. oysaki buda epilepsinin bir çeşidiymiş.şuan ilaçlara başladık. çok hareketli ve nazlı bir çocuk.istediği olmayınca sürekli ağlıyor. ağlatmamak için elimden geleni yapıyorum.çalışan bir bayanım .kızımla ilgilenmekten işler güçler yığılıp kalıyor.buda beni daha çok sitrese sokuyor.bu hastalığın geçme durumu söz konusu ama neler yapacağımı bilmiyorum.neler yapmalı nelerden uzak tutmalıyım kızımı.? sizlerde veya çevresinde aynı rahatsızlığı olanlar varsa yardım ederseniz memmun olurum.ALLAH yardımcımız olsun.

Arkadaşım Allah acil şifa versin.Kesinlikle televizyon bilgisayar ve hareketli cisimlerden (mesela sürekli yanıp sönen ışık gibi) uzak tutmalı ,bakmasını engellemelisin.Kesinlikle aç kalmamalı,üzülmemeli ve yorulmamalı çünkü bunlar nöbetleri tetikleyebiliyor.Bence acilen güvendiğin bir çocuk nöroloğuyla çalışmalısın anladığım kadarıyla seni tam olarak bilgilendirememiş doktorun.İstanbulda Çapa da konusunda uzman Prof.lar var,istersen tavsiye edebileceğim doktorlar var.Bebeklikte varolan epilepsinin iyileşme ihtimalinin oldukça fazla olduğunu biliyorum, ileri yaşta ortaya çıkan epilepsilerin tedavisi pek mümkün değil .Tekrarlamak zorundayım doktor çok önemli.Allah tekrar şifa versin

hepinize çok teşekkürler. kayseride bi doktorumuz var. sürekli irtibat halindeyiz. ama ankaraya götürmeyide düşünüyorum yarı yıl tatilinde. tahlillerini bide orada gösterelim istiyorum.televizyon ve bilgisayardan uzak tutuyoruz.annennemiz yanımızda. bize büyük bi moral oldu.Allah yardımcımız olsun arkadaşlar..

zehram_26 Allah acil şifalar versin.Bizde yaklaşık 1 haftadır aynı hastalıkla uğraşıyoruz bizimde resmen dünyamız karardı ama araştırmalarım sonucu bu absans epilepsinin ilaç tedavisiyle geçtiği ve kalıcı olmadığı.Derdi veren Allah inşallah dermanınıda verir.Adrenalin1 in yazdıklarının aynısını doktorumuz bizede söyledi bunu da dikkate al bence.Ayrı yetten eşimin internette araştırdığına göre epilepsiye Arı poleni çok iyi geliyormuş.sabah akşam bir tatlı kaşığı meyve suyu veya sütle karıştırp içirebilirsin tabi bu alternatif uygulamak size kalmış.polen alerjisini anlamak içinde poleni elinizle ezip dudağına sürün kızarırsa alerjisi var demektir.dediğim gibi bu alternatif uygulamak size kalmış Allah şifalar versin.AMıN

Allah ım acil şifalar versin hilalcim. çok geçmiş olsun. sizin bebeğiniz kaç yaşında. haplara devam ediyoruz. dalmaları yok denecek kadar azaldı.MR da beyinde ufak bir leke görüldü. teşhis koyamadılar. bir çok sebebi olabilrimiş. şuan birşeyde demiyorlar. 2 yaşından sonra tekrar MR çekilecek..ALLAH ım Bütün evlatlarımıza sağlık versin..

canım çok geçmiş olsun,rabbim yardımcınız olsun..
benim 5 aylık prematüre doğan bebeğimdede kasılmalar oldu geçen hafta,çok korktuk hemen çocuk nöroloğuna götürdük.eeg çekti ve beyin ultrasonu istedi.çektirdik çok şükür bişe çıkmadı.ama bikaç ay sonra mr çekilmeli dedi.şimdilik korkulacak bişe yok dedi.
canım sizin teşhisiniz eeg sonucumu yoksa mr sonucumu çıktı.bide kızında kasılmalarda oluyomu merak ettim.allahın izniyle atlatır yavrun bu hastalığı erken teşhis çok önemli,ilaç tedavisiyle kurtulur inşallah meleğin.

benim 5 aylık prematüre doğan bebeğimdede kasılmalar oldu geçen hafta,çok korktuk hemen çocuk nöroloğuna götürdük.eeg çekti ve beyin ultrasonu istedi.çektirdik çok şükür bişe çıkmadı.ama bikaç ay sonra mr çekilmeli dedi.şimdilik korkulacak bişe yok dedi.
canım sizin teşhisiniz eeg sonucumu yoksa mr sonucumu çıktı.bide kızında kasılmalarda oluyomu merak ettim.allahın izniyle atlatır yavrun bu hastalığı erken teşhis çok önemli,ilaç tedavisiyle kurtulur inşallah meleğin.

Allah şifasını versin epilepsi tanısı için eeg sonucu çok önemli tabiki mr da önemli eeg de bişey çıkmadıysa pek fazla endişelenme rahat ol Allah şifa versin.

Allah yardımcınız olsun.Tez zamanda şifa bulsun yavrularınız..

kasılma falan olmuyor kızımda canım. sadece 4-5 saniye süren göz dalmaları oluyordu gün içinde. eeg de belli oluyor genelde. MRı beyinde herhangi bir sorun varmıacaba bu yüzdenmi oluyor diyerek çektirdi doktorumuz. zaten teşhis koyabilmek için eeg ,MR, kan tahlilleri. idrar thl. hepsini istiyorlar. inş bir problemi yoktur bebeğinin. geçmiş olsun.

canım öncelikle geçmiş olsun Allah şifalar versin sadece göz dalmalarından dolayımı götürdünüz doktora yoksa başka bi belirtisi mi vardı bneim kızımda 7.5 aylık bazen gözleri dalıyo ama önemsemiyorum acıkcası tedirgin oldum şimdibilmiyorumkismile

inşallah minik yavrun en kısa zamnda sağlığına kavuşur Allah yardımmmcınız olsun tüm hasta yavrulklarımızada ALLAH acil şifalar versin inşallah

Öncelikle çok geçmiş olsun. Kasılmaları nasıl anladınız bebeğiniz ne yapıyor? Emerken oğlum kendini kasıyor ama bilmiyorum telaşlandım şimdi.

kasılma falan olmuyor kızımda canım. sadece 4-5 saniye süren göz dalmaları oluyordu gün içinde. eeg de belli oluyor genelde. MRı beyinde herhangi bir sorun varmıacaba bu yüzdenmi oluyor diyerek çektirdi doktorumuz. zaten teşhis koyabilmek için eeg ,MR, kan tahlilleri. idrar thl. hepsini istiyorlar. inş bir problemi yoktur bebeğinin. geçmiş olsun.

zehracım çok geçmiş olsun allah şifalar versin benim oğlumda 4,5 aylık ondada oluyo bazen göz dalmaları ben doktora sordum her çocuk dikkatini çeken cisime gözünü oynatmadan dikkatli bakabilir dedi ama şimdi yazdıklarını okuyunca acaba dedim benimkide bazen dikiyo gözünü tavan ölece bakıyo haerektsiz seninde böle mi oluyodu

X