Aile Planlaması ertesi gün hapı ve adet gecikmesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

my_baby

masumdum..artık ürkeğim:(
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2009
146
2
41
geçen ay adetimin 4. günü korunmasız ilişki sonrası tam 8 saat sonra ertesi gün
hapı aldım..her ay normalde adetlerim gecikir 3-4 gün bu ay 7 gün gecikti ve hala adet olmadım..iki gün önce idrar testi yatım negatif çıktı..önce göğüs ağrılarım vardı 3-4 gündür yok ve akıntım oldu azaldı..acaba bu belirtiler ilacın yan etkisi mi yoksa hamilelik belirtisi mi aranızda bu hapı kullanıp bu belirtileri yaşayan ya da adeti geciken varmı

canım bennim 2 aylık bi oğlum var hamile kalmadanda kondomla korunuyorduk sonrasında da onla devam ettim ben kaza oldu sandım panik yaptım ve hemen sabah eşime ertesi gün hapı aldırdım adet oldum zamanında inş sanada bişey olmaz ben lohusa sonrası kimi süt korur falan diyor ama güvenilmez tabii

kaza sonrasında bende kullandım çok şükür hamile kalmadım ve adetim herzamanki tarihte geldi deişen bişey olmadı umarım seninde düzelir bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir

geçen ay adetimin 4. günü korunmasız ilişki sonrası tam 8 saat sonra ertesi gün
hapı aldım..her ay normalde adetlerim gecikir 3-4 gün bu ay 7 gün gecikti ve hala adet olmadım..iki gün önce idrar testi yatım negatif çıktı..önce göğüs ağrılarım vardı 3-4 gündür yok ve akıntım oldu azaldı..acaba bu belirtiler ilacın yan etkisi mi yoksa hamilelik belirtisi mi aranızda bu hapı kullanıp bu belirtileri yaşayan ya da adeti geciken varmı

Norlevo yani ertesi gün tabletini kullandıktan sonra, genellikle; adet dönemi, normal tarihte görülen adet döneminden, geç olunmadığı, aksine; ertesi gün tabletini kullandığınız zaman, normal adet döneminizden, daha erken bir dönemde regl olursunuz.
Fakat; sağlık durumunuza göre, ve ya iş yoğunluğunuzdan ötürü, stresten ötürü,sık olmamasına rağmen, ertesi gün tabletini aldıktan sonra, adet döneminiz normal adet döneminizden; daha geç olabilir
Tabi eğer gebe kalmadıysanızbilmiyorumkismile

Örneğin; normalde her ayın, 6 ve ya 8'nde adet oluyor sunuz. Bu ay; ertesi gün tabletini kullandınız. Bu durumda; ya ayın 6 ve ya 8-9-10' unda adet olursunuz.
Ya da ertesi gün tabletini kullandıktan, bir kaç gün sonra, adet kanaması şeklinde, kanamanız olur.(kahve renki lekeler, kanama değildir).

Umarım gebe kalmamışsınızdır:sinifsinif:Rahat olun ve stres yapmayın, en geç: bir hafta daha bekleyin. Eğer, bir hafta sonrada; adet olmaz iseniz; mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Son düzenleme:
Ben su ana kadar 2 kez norlevoyu kullanmak durumunda kaldim, birinde adetim erken geldi, digerinde ise normalden tam 1 hafta gec geldi ben de cok endiselenmistim senin gibi. Konuyu bir arkadasima actigimda ayni seyi onun da yasamis oldugunu ogrendim. Bu haplarin etkisi kisiden kisiye degisebiliyor. Bende her 2 durum da oldu. Hem erken gelmesi hem gecikme durumu. Adetinin gecikmesi stresten de olabilir. Endiseleri kafandan at, ancak biraz daha gecikirse kan testi yaptir derim. umarim hamile degilsindir..

kızlar delirmek üzereyim lütfen bi akıl verin 3 hafta önce nişanlımla birlikte olduk tam ilişki olmadı fakat ne olur ne olmaz diye 24 saat dolmadan norlevo içtim bir hafta dolmadan kanamam oldu adet tarihimden 5 gün önce normal adet kanaması gibi oldu tam içim rahatladı derken 3 gündür mide bulantısından ölüyorum resmen hamile olabilirmiyim sizce lütfen biri bişey yazzsın

Merhaba bende de aynı durumlar mevcut 1 hafta geçtikten sonra çok hafif bir kanamam oldu ve adetimin üzerinden 8 gün geçmesine rağmen hala adet olmadım sence bende endişelenmeli miyim

kızlar delirmek üzereyim lütfen bi akıl verin 3 hafta önce nişanlımla birlikte olduk tam ilişki olmadı fakat ne olur ne olmaz diye 24 saat dolmadan norlevo içtim bir hafta dolmadan kanamam oldu adet tarihimden 5 gün önce normal adet kanaması gibi oldu tam içim rahatladı derken 3 gündür mide bulantısından ölüyorum resmen hamile olabilirmiyim sizce lütfen biri bişey yazzsın
Hamile olabilirsiniz derhal doktora gorunun

X