Kayınvalidemin ısrarları ....

• Konu Sahibi aLiNyAziMsIn
  • Başlangıç Tarihi
A

aLiNyAziMsIn

Ziyaretçi
Önclikle herkese merhaba arkadaşlar
aslında tam olarak dert demeyiyimde fikirlere ihtiyacım var bir konuda.
Kayınvalidem kendi fikirlerini etrafına uygulatmaya çalışıyor.benim kızdığımı ve dinlemediğimi bilerek.
Mesela eşime çok karışıyor ve eşimde bundan rahatsız.
Örnekler ; eşime çok beğenerek aldığımız bir kazak vardı, kayınvalideme göre boyu kısaymış, çıkart onu, at onu, kızım bunu giydirme falan diyo.diyorumki; ben seviyorum giymesini istiyorum.amannn başka kazakmı kalmadı ya, paranız yoksa ben alırım diyo !! bende paramız var ama beğeniypruz o yüzden diyorum.bi gün aklına takmış, gitmiş kazak almış, zorla giydirdi, bende bişey demeyince beğenmedin sen galiba diye sordu? yoo beğendim ama o kazağı seviyodum dedim, aman atın gitsin falan şeklinde konuştu.
kahvaltıya gidiyoruz, oğlum dişlerini fırçala hadi, fıçam yok diyo, var burda hadi fırçala diyo.tbirazdan eve gideceğiz orada fırçalarım diyor kızıyo eşim, yok ille fırçalayacaksın.bide bana sen söylesene falan diyo kayınvalidem, evde fırçalar ya üzerine gitme diyorum, yok onun dediği olacak.
Saçını kestir oğlum, tıraş ol oğlum, duş al oğlum, oğlum oğlum oğlum yani.
Eşim çok kızıyo buna, uyar ben olmadan diyorum eşime.Görüyosun işte anlatamıyorum anneme taktımı takıyo diyo.
Bunu bir şekilde aşmam gerekiyor benim, açıkçası bu konuda rahatsızım.ve en çok kızdığım şey benim beğenime rağmen hayır kötü deyip zorlaması iyice sinirlendiriyor.Eşim yinede bildiğine yapıyo ama bu konuya kayınvalidemle konuşacağım.
Açıkçası kırmakta istemiyorum, benim bir fikrim var nasıl anlatacağıma dair ama sizlerinde bakışını, fikrini merak ediyorum.
Sanırım bu konuda benim gibi sıkıntıya yaşayan arkadaşlar varsa onlarada yardımcı olacaktır.

oğlum oğlum oğlum kaydirigubbakcemile3

evlenmeden önce de oğluna karşı böyle miymiş?

bence "oğlum evlendin ama beni unutma, yine benim sözlerimi dinle, ben senin annenim" demek istiyorakannehir

CANIM BENİM YAAA.. HEP BÖYLEMİDİR BU KAYINVALİDELERRR alsanaalsanasmilealsanaalsanasmile ALLAHTAN EŞİN ÖYLE DEĞİL ONA UYMUYO VALAA . BELKİ SEN DEĞİLDE EŞİNİN ANNESİYLE İKİLİ Bİ KONUŞMA YAPMASI DAHA DOĞRU OLUR. SEN KONUŞURSAN OĞLUMLA ARAMA GİRİYO POZİSYONUNA DÜŞEBİLİRSİN HER NE KADAR EŞİN DE RAHATSIZ OLSADA. BENCE ONLAR KONUŞMALI..zemuszemus

Senin aklındaki fikir nedir o fikir üzerinden konuşalım bence...
Çünkü eşini de kaynananı da en yakından tnıyan sensin doğruya en yakın yöntemi gene en iyi sen bilirsin....
Sen fikrini söyle biz doğrusunu yanlışını yada eklemeleri yapalım....

Aynı kayınvaldeden bir adette bende var alsanaalsanasmile
Oğlu için deli divane oluyor yanpıları bu bence..
Duymamaya görmemeye çalış...
Çünkü eğer uyarırsan bakarsın alınır eşine der daha fazla sorun olur...
Madem eşin de rahatsız bu durumdan eşin uyarsın

Kaynan işte yaw bazen bakıyorum acaba bizimki de böyle olucak mı diyorum.
Şimdi Allah Var Herşey çok mükemmel ama sadece gelin adayıyım. sanırım ondan Dolayı.:kedi:

Şimdi Allah Var Herşey çok mükemmel ama sadece gelin adayıyım. sanırım ondan Dolayı.:kedi:

düğün sonrasını bekle sipiidim...alsanaalsanasmile

canım o konuda oğlunun tepkilerine rağmen devam eden bir kayınvalideye sözlerin pek yerni bulur gibi gelmiyor bana....

mavrulam sende bendensin desene :KK43:

yani kayınvalidem eskidende böyleydi hemde fazlasıyla, ama eşime yinede çok karışamıyo başkalarına karııştığı kadar.

benim fikrimde şu ; Kayınvalidemle, eşimle beraber konuşalım diyoruz.Anne bak biz ayrı bir ev açtık, başka bir aile olduk, bizler artık sizin küçük çocuklarınız değiliz, tamam sizin gözünüzde öyleyiz belki hala ama bizimde bazı şeyleri başkalarının hatırlatması olmadan yapmamız lazım.bizimde kendi hayatımıza alışmamız lazım içeriğinde, yapıcı bişeyler konuşmak istiyoruz.

çünkü kayınvalidem, eşimin bana yardım ettiğini duyuncada suratı değişiyo, ah benim oğlum kıyamam ben ona, yoruluyodur o bilmez sen yap herşeyi mesajını vermeye çalışyor. buda beni cidden rahatsız ediyor.

Aslında bu konuda eşim konuşsun istedim başta ama tam emin değilim.Dediğiniz gibi benim konuşmam onun gözünde farklı yorumlara sebep olabilir ama tek ses olduğumuzuda bilsin istiyorum.

Birde yarın öbür çocuk sahibi olduğumuzda çocuğumun gözünde yöneten bir babane olmasını istemiyorum.kayınvalidem lafını ailesindeki herkese yaptırır elinden geldiğince, sessiz görünsede fazlasıyla baskın maalesef.işin kötüsü bende baskın karaktere sahibim ve hassasımdır.Hassasiyetim anlaşılmazsa sonuda kötü olabiliyor.bunları yaşamak istemiyorum onunla.

eşin dediklerini yapmıyosa rahatsız oluyosa problem yok demektir.bence 3 maymunu oyna boşyer konuşupta huzursuzluk çıkarma yine senin canın yanar.

canım o konuda oğlunun tepkilerine rağmen devam eden bir kayınvalideye sözlerin pek yerni bulur gibi gelmiyor bana....

Eşimin tepkileri şu bakımdan eksik kalıyor, genelde insanları kırmamak için büyük bi çaba sarfeder.Ama bu konuda sinirleniyo ve sinirinden gülüyo adam.Kayınvalidemse o gülüşün sinirden değil nezaketten olduğunu sanarak pes ettirene dek ısrar ediyor.

`kaynana degilmi ya hepsi ayni iste

benimkide ayni ayri ulkelerde oldugumuz icin telde ve msnde soyler

sana benden bir tavsiye canim kafana takma umursama duyma cunku o kadin DEGISMEZ hic birzaman
sen gormemezlikten ve duymamazliktan gel baska cagren yok

dilerim o şekildede devam eder ama yüzdelik dilimlerde benimki gibiler daha ağır basıyo
umarım sen şanslılardan olursun :)
eşin dediklerini yapmıyosa rahatsız oluyosa problem yok demektir.bence 3 maymunu oyna boşyer konuşupta huzursuzluk çıkarma yine senin canın yanar.

`kaynana degilmi ya hepsi ayni iste

benimkide ayni ayri ulkelerde oldugumuz icin telde ve msnde soyler

sana benden bir tavsiye canim kafana takma umursama duyma cunku o kadin DEGISMEZ hic birzaman
sen gormemezlikten ve duymamazliktan gel baska cagren yok

duymazlıktan geliyorum ama bu davranışım sanki kayınvalidemde zafermiş gibi cevap buluyor.
Onun laflarını dinemek zorundaymışız gibi davranıyor.Buda beni rahatsız ediyorum.çünkü susuyorum ama bi yerde açık verince fena patlıyorum.Konuşunca laftan anamıyor değil ama yeri geldimide yaptığım yanlışmış gibi suçlayabiliyor.

Maalesef konuşmakla çözüleceğini düşünmüyorum bu sorunun. Çünkü kayınvalide mantığıyla değil, zaaflarıyla hareket ediyor.

Bende de "çocuklarına düşkünlüğü yüzünden tedavi görmüş" bir kayınvalide mevcut. Varın halimi siz düşünün.

Her ne kadar yüksek eğitimli, kültürlü biri olsa da konu çocukları oldu mu algı, mantık kalmıyor kadında.

Ee ne oluyor sen de bunalıyorsun bu tavırlardan, eşin de.

öyle yada böyle baskıları oluyor benimki sana uymaz seninkide bana uymaz

elerinde elek sürekli eliyorlar onları duvara asmaları zamanı gelsede

mutlaka bizlerle uğraşıyorlar bazen yarışa giriyorlar
kaydirigubbakcemile

Maalesef konuşmakla çözüleceğini düşünmüyorum bu sorunun. Çünkü kayınvalide mantığıyla değil, zaaflarıyla hareket ediyor.

Bende de "çocuklarına düşkünlüğü yüzünden tedavi görmüş" bir kayınvalide mevcut. Varın halimi siz düşünün.

Her ne kadar yüksek eğitimli, kültürlü biri olsa da konu çocukları oldu mu algı, mantık kalmıyor kadında.

Ee ne oluyor sen de bunalıyorsun bu tavırlardan, eşin de.

inanmıyorum yaa :KK43:( size çok daha fazla sabırlar diliyorum :KK43:(
maalesefki çok can sıkıcı bu konuda kayınvalideler :KK43:

dilerim o şekildede devam eder ama yüzdelik dilimlerde benimki gibiler daha ağır basıyo
umarım sen şanslılardan olursun :)

yakındır canım ocak sonundan sonra gerçekleri görücez.
Ak koyun kara kayun ortaya çıkıcak sözden sonraki günlerde vereliniortak

istersen benim yaptigim gibi dinliyormusu gibi davran sonra dalga gecercesine bir gul yetrli olacaktir
onunlada hizini alamadin ise eger espiri ile karisik anne kocani karistirdin galiba bu benim kocam dersin gulersn olur biter
soyledigin butun sozleri sakayla karisik soyle :))
onlarin yaptigi gibi

canım bence annen hala eşini 10 yaşında sanıyor.. onun gözünde hala büyümemiş.. eğer eşin bundan cidden rahatsızsa sakin oldukları birgün, annesiyle başbaşa konuşmalı..
"annecim, beni düşündüğünü biliyorum ama neden böyle yapıyorsun, ben hala 9-10 yaşında çocuk değilim, nolur herkonuda ısrar etme, bak beni eşimin yanında da küçük duruma düşürüyor bu yaptığın, ben artık bi aile babasıyım, tavsiyelerine her zaman açığım sonuçta sen benim annemsin, 50 yaşıma da gelsem senin desteğine muhtacım, ama böyle ısrar kıyamet olmaz.. fikirlerini benden esirgeme ama baskı da yapma nolur" demeli.. yanlız başına yapmalı ama bunu, sen varken k. valden gurur yapabilir, senin yanında oğlundan nasihat almak ağır gelebilir..
kolay gelsin canım... :hulya:

Yada o konuşurken başka yere bak,televizyona felan bak,bön bön bakıyormuş gibi yap..Yada sözünü kesip alakasız bişey söyle..

X