hamile kalıp bebeğini kaybedenler paylaşalım

selif

umutlu bekleyiş
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2009
96
2
38
arkadaşlar ben 5 yıldır bebek özlemi çekenlerdenim.başarısız aşılama ve tedavilerden sonra tüp bebeğe karar verdik.ilk denememde 4 embriyo transfer edildi ve üçüzlerime hamile kaldım.doktorum üçüz tehlikeli birinin kalbini iğneyle durduralım diye önerdi. fakat bunu biz göze alamadık bukadar hasret çekmişken nasıl kıyarız o na dedik ve izin vermedik.fakat yavrularım 6.aya kadar dayanabildiler.bir anda suyum gelmeye başladı.hastaneye gittiğimde 4.5 cm lik açıklık vardı ve birisi karnımda ölmüştü.o an dünya başıma yıkıldı.ertesi günde doğum yaptım fakat yaşamadılar.birisinin karnımda,:a015:birisinin doğum anında:a015: diğerininde doğum dan 15 dakika sonra kalbi durdu.:a015:3 ay oldu fakat daha atlata bilmiş değilim.çok zor günler :a015::a015:paylaşak istedim. inşallah hepimiz kavuşuruz birgün bebişlerimize:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

seni çok iyi anliyorum arkadasim.bende iki kez tüp bebek yöntemi ile kaybettim bebeklerimi.1 sene olcak ama hala atlatmis degilim.allahim yardimcimiz olsun.büyük aciler dilsiz olurmus....

selif çok kötü günler geçirmişsin çok zordur toparlaması bilirim bende birini normal yolla olan bebeğimi 2 yıl önce kaybettim birde tüp bebekle hamile kaldım onuda 1 aydan fazla oldu kaybettiğim çok zor çoook
inşallah bundan sonra sende bende hepimizde bebeklerimize kavuşuruz da onu hiç kaybetmeyiz sağlıklı hayırlı bir şekilde büyütürüz
allahım çok sabır versin sanada

angelcim senin kaybettiğini biliyorum canım öncedn okumuştum evet büyük acılar dilsiz olurmuş allah sanada sağlıklı hayırlı bebekler nasip eder inşallah

canım beniiiiiiim kıyamaaam.allah sabır versin.sıkma canını nolur emin ol gene güzel haberler alıcaksın bak daha okurken onu hissettim.yeterki sende sağlıklı olmaya bak üzülme rabbim nasıl aldıysa gene vericektir..
bende tüp bebekle üçüze hamileyim şimdi..inan bana öyle ders oldunki ne yapıcağımı karar veremiyodum , benimde bebişimin bitanesini hatta ikisini almak istiyolar ama işte gönlüm razı olmuyo kalbini nasıl durdururum diyee:KK43:(ben eşimle ikiz kalsın diye ikna etmeye çalışıyoruz doktorları..bakalım bu hafta içinde birisini aldırmaya gidicem:KK43:(((allah yardımcım olsun ..dualrımdansın sende..allaha emanet ol sağlıcakla kal

yasadiklariniz gercekten cok zor bi olay allah kimsenin basina vermesin.
Bizler bu bebeklerimize kavusa bilmek icin neler yapiyoruz ama kurban oldum ALLAHIM daha zamani degil diyip ya hic vermyior yada ellimizden alyior.
ALALH hepimizin yardimcisi olsun..

ah canım seni çok iyi anlıyorum inan.ben12 yıllık evliyim.ilk tüp bebeğim 5 haftalık düştü.ikinci hamileliğim 1 yıl önce kendiliğinden oldu 4 aylık erken doğumla oğlumu kaybettim.5 ay önce tüp bebek yaptırdık ikizlere hamile kaldım ama biri gelişemedi.diğeride 15 gün önce 21 haftalık erken doğumla dünyaya geldi ama kızım 3 saat yaşaya bildi.rabbim bize güç verir inşlh.rabbim hepimizin yardımcısı olsun.toparlana bilmek çok zor.

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.rabbim en kısa zamanda mutlu sona ulaştırsın.
:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

baby_love canım doktorunun tavsiyesini dinle.gerçekten çok zor üçünü kucağına alman.ben dinlemedim. hamileliğim süresince çok dikkat ettim sürekli yattım sadece doktora gitmek için dışarı çıktım ama sonuç malum.:gitme:kaç haftalık oldular şimdi canım.inşallah hayırlısıyla alırsın kucağına

Son düzenleme:
selif çok kötü günler geçirmişsin çok zordur toparlaması bilirim bende birini normal yolla olan bebeğimi 2 yıl önce kaybettim birde tüp bebekle hamile kaldım onuda 1 aydan fazla oldu kaybettiğim çok zor çoook
inşallah bundan sonra sende bende hepimizde bebeklerimize kavuşuruz da onu hiç kaybetmeyiz sağlıklı hayırlı bir şekilde büyütürüz
allahım çok sabır versin sanada
teşekkür ederim canım allah hepimize sabır versin .seneler geçsede yaşadıklarımızı unutamayız heralde.:çok üzgünüm:

ah canım seni çok iyi anlıyorum inan.ben12 yıllık evliyim.ilk tüp bebeğim 5 haftalık düştü.ikinci hamileliğim 1 yıl önce kendiliğinden oldu 4 aylık erken doğumla oğlumu kaybettim.5 ay önce tüp bebek yaptırdık ikizlere hamile kaldım ama biri gelişemedi.diğeride 15 gün önce 21 haftalık erken doğumla dünyaya geldi ama kızım 3 saat yaşaya bildi.rabbim bize güç verir inşlh.rabbim hepimizin yardımcısı olsun.toparlana bilmek çok zor.
allah yardımcın olsun canım sende çok zor günler geçirmişsin.sabredelim elbet bir gün kavuşacağız yavrularımıza.:emir_bebek:

allah yardımcın olsun canım sende çok zor günler geçirmişsin.sabredelim elbet bir gün kavuşacağız yavrularımıza.:emir_bebek:

sabretmekten başka çaremiz yok zaten.ama birde korkularımızı yenebilsek.yine aynı şeyleri yaşarmıyım diye ödüm kopuyor.allah hepimizin yardımcısı olsun

sabretmekten başka çaremiz yok zaten.ama birde korkularımızı yenebilsek.yine aynı şeyleri yaşarmıyım diye ödüm kopuyor.allah hepimizin yardımcısı olsun
evet korkular bende aynı durumdayım ya tekrar aynısını yaşarsam of ne zor ya :emir_bebek:ama tekrar yaşamayı göze almak lazım yoksa nasıl kavuşuruz bebişlerimize :ecrin_bebek:

arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun Allah sabırlar versin.bende 15 gün önce tüp bebekle kavuştuğum yavrumu 5+4 haftalıkken kaybettim sizin acınız bi nebzede olsa anlayabiliyorum. benim sizlere sormak istediğim birşey var size herhangi bir tetkik yapıldımı dna kromozom testi gibi düşüklerin sebebi biliniyormu?

arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun Allah sabırlar versin.bende 15 gün önce tüp bebekle kavuştuğum yavrumu 5+4 haftalıkken kaybettim sizin acınız bi nebzede olsa anlayabiliyorum. benim sizlere sormak istediğim birşey var size herhangi bir tetkik yapıldımı dna kromozom testi gibi düşüklerin sebebi biliniyormu?

nöbetçi melek bende 2 kez tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım ilk bebeğimi 7.haftada kalp atışlarını duymaya gideceğim gün kaybettim.daha sonra ikinci denemede ikizlerime hamile kaldım fakat tedavi sırasında küçük bir miyom vardı.doktorlar zararsız oldunu hamilelikte eridini söledi ve benim 10.haftamda aniden başlayan kanamam ve 3 gün hastanede yattıktan sonra yarım saat içinde gitti bebeklerim.düşük nedenini araştırmak için genetik ve kromozom testlerini yaptırdım temiz çıktı.6 ocakdada hiperoskopi yapıldı rahim ağzında açıklık olduğu ve bu denememde 12 haftalık olunca dikiş atılacak(sarkaj) sanırım hamileliğimi hep yatarak geçiricem ama olsun ben dutlarım dediğim ikizlerimi tekrar içimde istiyorum:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

nöbetçi melek bende 2 kez tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım ilk bebeğimi 7.haftada kalp atışlarını duymaya gideceğim gün kaybettim.daha sonra ikinci denemede ikizlerime hamile kaldım fakat tedavi sırasında küçük bir miyom vardı.doktorlar zararsız oldunu hamilelikte eridini söledi ve benim 10.haftamda aniden başlayan kanamam ve 3 gün hastanede yattıktan sonra yarım saat içinde gitti bebeklerim.düşük nedenini araştırmak için genetik ve kromozom testlerini yaptırdım temiz çıktı.6 ocakdada hiperoskopi yapıldı rahim ağzında açıklık olduğu ve bu denememde 12 haftalık olunca dikiş atılacak(sarkaj) sanırım hamileliğimi hep yatarak geçiricem ama olsun ben dutlarım dediğim ikizlerimi tekrar içimde istiyorum:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

benimde kromozom testi için parçalar gönderildi ama şubat ortasında çıkacak sonuçlar onu bekliyorum sabırsızlıkla. bu hiperoskopi dediğin şey doktorun isteğiylemi oluyor yoksa herhangi bir hastaneye gidip yaptırabilirmiyim istek üzerine birde nasıl bi işlem bu?bu arada umarım bu sefer herşey yolunda gider Allah yardımcın olsun

mavielle bu arada başka bir yere yazdığın yazını okudum beni hüngür hüngür ağlattın duygularıma tercüman oldun.

"ben asla anne olamıcakmıyım hamile kalmamakmı yoksa hamile kalıp onların kıpırdanışlarını görüp kaybetmekmi hangisi daha zordu bu soruya bir türlü cevap bulamıyorum." demişsin şu anki psikolojimi anlatan cümle benimde aynen bu

evet bende anne olamayacakmıyım hatta hamile bile kalamıycam derken ikinci denememde hamile kaldım hemde ikizdi büyük mutluluktu.tam karnımda tekmelerini hissedecek zamanda 13 haftalıkken birinin kesesinden su geldi ve diğerinide etkileyip aldı götürdü kardeşinide. meğer birbirlerine çok yakınlarmış beraber 2 günde gittiler.oysa ne kadar beklemiştim onları,beklemiştik di mi?sorduğun sorunun cevabı yok gerçekten.allah bir daha yaşatmasın bu acıları bize.rabbim bizim evlerimizi şenlendirsin inşallah

mavielle bu arada başka bir yere yazdığın yazını okudum beni hüngür hüngür ağlattın duygularıma tercüman oldun.

"ben asla anne olamıcakmıyım hamile kalmamakmı yoksa hamile kalıp onların kıpırdanışlarını görüp kaybetmekmi hangisi daha zordu bu soruya bir türlü cevap bulamıyorum." demişsin şu anki psikolojimi anlatan cümle benimde aynen bu

meleğim bizi bizden başkası anlayamaz zaten bebeklerim kalsaydı 24 haftalık olucaklardı bu gün ama nasip değilmiş demekki daha bu yolda yaşama gerekenler var.bu seferde üçüz olucak ve bir tanesinden vaz geçmem gerekicek diye korkuyoyorum.
ayrıca hiperoskopi işlemini tekrarlayan düşükler sebebi ile doktorum istedi.anestezi altında rahim içine kamerala girip herhangi bir yapışıklık yada rahimde şekilsel bozukluk varmı diye bakılıyor.benim için sölenen rahim ağzında açıklık var hamileliğinin 12.haftasında dikiş atılacak denildi.28 ocakta muhtemelen adet olucam ve tekrar tedavi süreci başlıycak rabbim hepimizin gönlüne göre versin :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

evet bende anne olamayacakmıyım hatta hamile bile kalamıycam derken ikinci denememde hamile kaldım hemde ikizdi büyük mutluluktu.tam karnımda tekmelerini hissedecek zamanda 13 haftalıkken birinin kesesinden su geldi ve diğerinide etkileyip aldı götürdü kardeşinide. meğer birbirlerine çok yakınlarmış beraber 2 günde gittiler.oysa ne kadar beklemiştim onları,beklemiştik di mi?sorduğun sorunun cevabı yok gerçekten.allah bir daha yaşatmasın bu acıları bize.rabbim bizim evlerimizi şenlendirsin inşallah

yasmincim seni çok iyi anlıyorum rabbimin en büyük müjdesi en büyük hediyeleriydi bize bebeklerimiz ben umudumu yitirmedim sende yitirme bebeklerimiz tekrar bizimle olucak internette çok fazla hikaye okudum inan ne kadar acı olsalarda sonları hep mutlu hikayelerdi.bizim hikayemizde mutlu bitecek bak hatta burda yazıcaz ay teyzesi benimki gaz sancısından uyutmadı beni yok efendim süt içmek istemi hatta bazende ayyyy çok yaramaz dayanamıyorum bile yazıcaz biz anneliği hakeden özel insanlarız bizim bebeklerimiz ansızın gelen bebekler değil biz onları çok isteyerek ve sabırsızlanarak sahip olucaz bizim bebeklerimiz bizler gibi anneleri beklettikleri için kendilerini af ettirip mükemmel bebekler olucaklar hakkımızda hayırlısı olsun güzelim:Saruboceq:

X