Örgü Ponpon ipten bebek battaniyesi nasıl örebilirim?

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

_katya_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2009
101
0
merhaba kızlar,
örgü konusunda fazla deneyimim yok ama hediye olarak ponpon ipten bebek battaniyesi örmek isteyorum.
masıl yapabilirin yani düz örsem ponponlar düzgün şekilde oluşurmu ve kaç numara şiş kullanmalıyım?
bide sanırım tek kat ince oluyor uzun örüp katlayıp dikiyormuyuz
nasıl yaparım ?:hulya:

Canım 50 ılmekle baŞla ıkı ılmegı ıkı ponpon arasındakı ıple Örerek denkgetırırsen sıralı bı Şekılde olucaktırr..yanı enıne 25 tane ponpon yanyana dızılecek .ınŞallah aÇıklayıcı olmuŞtur.en fazla ıkı saaate Örersın okadarda Çabuk bıtıyoo.boyunu ne kadar ıstersen uzatabılırsın ortalama 60 uzunlamasına ponpon yeterlııı

merhaba kızlar,
örgü konusunda fazla deneyimim yok ama hediye olarak ponpon ipten bebek battaniyesi örmek isteyorum.
masıl yapabilirin yani düz örsem ponponlar düzgün şekilde oluşurmu ve kaç numara şiş kullanmalıyım?
bide sanırım tek kat ince oluyor uzun örüp katlayıp dikiyormuyuz
nasıl yaparım ?:hulya:

arkadaşım şimdi bebekler küçük nohut büyüklüğünde pon pon ipler çıkmış. sen hangisinden bahsediyosu bilemiyorum ama ben dediğimden yeni bitirdim süslemesini yapıyorum. alizenin ipi. netten bakarsan bulabilirsin. 22 telden 22 sıra bir pembe bir beyaz ördüm. arka kısmına pazen alıp dikicem sıcacık tutsun. neden ipi katlamayı düşündün bence birde böyle düşün kafanda bence hoşuna gidicek. kenarlarına da hazır fırfır dikicem. renklerin birleştiği göbeklerede pon pon ipten ilmkeler çekerek çiçek yaptım. birde düz örgü olmuyor sanırım ponpon ipte. çünkü ben alırken haroşe örmemi söylediler. umarım kafanı karıştırmadım...

X