yeni dogum yapanlar demir ve vitamin ilacı?

irem4006

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
3.256
1.995
yeni dogum yaptım,hamilelikte kullandıgım vitamin ve demir hapını içmiyorum
doktorum bu konuda bişey demedi
sizler içiyormusunuz,
kullanmam gerekiyormu acaba?

canım bende iki ay önce doğum yaptım sezeryanla gerek görmedi doktorum eşim ısrar etti iç iç die ama dinlemdim onu içmedim doğumdan sonra vitamine ihtiyacım yok düzenli besleniyorum die düşünüyorum tabi ama sen yinede doktoruna danış

ben bi müddet dewam eetim saç dökülmesi olmasın diye.saç kandan beslendiği için kansızlık saç döküyo biliyosunuz.1-2 ay dewam edebilirsin.bi sakıncası yok aksine toprlarsın.demire dewam etsen yeterli olur

Bende 2 ay önce doğum yaptım doktor bana da birşey demedi ama sağlık ocağına bebeğimin aşıları için gittiğimde hemşire kullanmam gerektiğini söyledi ben her ikisini de iki aydır kullanıyorum çünkü bebek bütün enerjini vitaminini alıyor senden halsiz kalıyorsun ben öyle oluyorum bu haplar toparlanmama yardım etti ben daha 4 ay devam edeceğim ayakta durmam lazım

bencede kullan bugun doktorlar programında ızledım dogumdan sonrada vıtamınlerımızı 2ay kullanmamız gerekıyormus hem dogum sonrası yaralarım veya kesıklerın daha kolay ıyılesmesı için hemde daha erken kendımızı toparlamamız için ve sutumuzun kalitesını artıyormus benım dr dogumdan sonrada kullancaksın demıstı

Ben doğum yapalı 83 gün oldu bende kullanmadım.dr bişe demedi zaten bende kullanmadım.Hamd olsun şimdilik birşeyim yok...

ben doğumu almanyada yaptım doktorum vitamin ve demir hapına devam etmemmi tavsiye etti.zaten benim demirle ilgili sorunlarım var.hamilelik boyuncada demir seviyem oldukça düşüktüü.o yüzden ben devam ediyorum.bir zararı olucağınıda düşünmüyorum.

X