Boyunda çıkan ve aylarca geçmeyen sivilcelere dikkat!!!

nimesaybycn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2008
2.210
748
arkadaşlar 2 hafta önce yazın boynumda çıkan ve bir türlü geçmek bilmeyen sivilcelerim için dermatologa gittim.o da bana"çene ve boyun kısmında çıkan sivilceler genelde yumurtalıklarda ki bir soruna işarettir dedi"dedi kan testi yaptırmamı istedi ve sonucunda hormon değerlerimde biraz artış görüldü daha sonra ultrasona girdim ve yumurtalıklarımda kist çıktı.bu kistler her kadında olabilirmiş tehlike arzeden bir durum değil yani.ama kistler adet düzensizliğine,adet döneminde ağrıye neden oluyor.adet düzensizliği de strese neden oluyor.bu 3 faktör adet düzensizliği kist ve stres birbirini tetikleyen şeyler.ben şimdi 3 ay ilaç tedavisi görücem kistlerden kurtulucam inşallah sivilcelerim de kuruyacak.

Önceden çene bölgemde hiç çıkmazdı sivilce horman değerlerim 5-6 ay önce normaldı ama bende gidip bir kan testi yaptırayım herşeyin başı sağlık arkadaşlar...

doktor bu ksitlerin çok önemli olmadığını söylemişti ama yine de adet düzensizliğine neden oluyor bu da sinirleri etkiliyormuş.ve bi arkadaşım anlatmıstı kuzeni 2 ay regl olmamıs meğer kist oluşmuş rahminde rahmini almışlar 18 yasında.ihmale gelmez arkadaşlar gidin bi görünün...

benim de çenem ve boynumda genelde sivilce çıkar
ben de yumurtalıklarla ilgili bi problem yüzünden tedavi oldum
tedavi bitti ve yumurtalıklar bakımından olumlu sonuç aldım
ama malesef boynumda sivilce çıkmaya devam ediyo :KK43:

ilaç tedavisi mi gördün.ben 3 ay ilaç kullanıcam sonra kontrole gidicem.aynı zamanda akne tedavisi de görüyorum antibiyotik ve krem kullanıyorum.

bendede cene ve boyun bölgesinde sivilce çıkıyo. tabi bunun yanında yanak alında cabası. doktora gittim sivilceler derinden çıktığı için roaccutane verdi.adet düzensizliği yada kıllanma yok. sadece adet dönemini sancılı geçiriyorum ve majezik alıyorum.

akne şeklindeki sivilcelerin başka nedenleri de olabiliyor arkadaşlar.bence kan testi yaptırın.yani sadece sivilcelerinize bakıp ilaç yazdırmayın.karaciğerdeki problemlere de işaret olabilirmiş akne

akne şeklindeki sivilcelerin başka nedenleri de olabiliyor arkadaşlar.bence kan testi yaptırın.yani sadece sivilcelerinize bakıp ilaç yazdırmayın.karaciğerdeki problemlere de işaret olabilirmiş akne

canım öncelikle tşk ederim benimde çene bölgemde sivilce çok oluyor ve geçmiyor bir türlü ama geçen gün kadın doğum uzmanına gittim her hangi bişi söylemedi direk ilaç yazdı neyse en kısa zamanda başka bir dr a daha gideyim

aynıları ben de var. ama geçen hafta boynuma sir ağda yaptırmıştım. tüyler var diye. Belki ondan olmuştur. ama bilmiyorum tabi en iyisini doktor bilicek

X