Hamilelikte karında sertlik?

Canım 2 gündür ağrılı saniyelik kasılmalar bende de başladı.Zaten son bir aydır ağrısız kasılma oluyordu aşağıda baskı karnımın tümünde sertlik oluyordu.Şimdi o kasılma belime ve kasığıma hafif sancı eşliğinde oluyor.Sanırım son aylar diye alışmaya çalışıyorum şimdide bunlara....

benim için cok erken degilmi daha 25. haftadayım karnımın heryeri sert cok canımı sıkıyor bu durum

kızlar doktora gittim bugün hiç bir problem yok görünüyo karnımın sertliğini anlayamadım hala doktorumda tam aydınlatamadı beni galiba bi baska doktora daha görünecem

benim için cok erken degilmi daha 25. haftadayım karnımın heryeri sert cok canımı sıkıyor bu durum

Bebek büyüyor bu nedenle karın sertleşiyor.Hem sancısız kasılmalar bazılarında erken başlayabiliyor.Bir sorun olmuyor genelde rahim doğuma hazırlık çalışmaları içerisine giriyormuş.Bence minişin büyüdüğü için karnın sertleşiyor canım.Ama tabii yinede içinin rahat etmesi için bir doktora daha görün...

Canım 2 gündür ağrılı saniyelik kasılmalar bende de başladı.Zaten son bir aydır ağrısız kasılma oluyordu aşağıda baskı karnımın tümünde sertlik oluyordu.Şimdi o kasılma belime ve kasığıma hafif sancı eşliğinde oluyor.Sanırım son aylar diye alışmaya çalışıyorum şimdide bunlara....

ya benımde dun geceden berı sag kasıgım kasılıyo. ıgneler batıyo gıbı uyusuyo kasılıyo gecıyo sonra. adet olucakmısım gıbı agrım war bıde. kız hareket ettıkce karnım kaskatı oluyo dısarı fırlıcakmıs gıbı nefesımı kesıyo. aman ne bıleyım ya 35.haftaya gırdım normal dıyorum artık eyvahedigeldismile

Senin ağrılı kasılmalar başladı demek.Hadi hayırlısı rahim hazırlık yapıyor demekki...

33.haftamdayim bu karinde sertlesme rahatsiz ediici ama elimi koydugumda minik oglusumun poposunu sirtini ayaklarini net hissetmem cooook hosss...bazen kendini karnima öyle dayiyorki cikcak sanki...bide rahmimda cok sanci oluyo kasiklarda oluyo...offf bi gelseydide kurtulsaydik

bende korkuyodum bu sertlık nıye oluyo dıye.ama oğluşummuş başını dayıyo oraya yatıyo:) bıraz acı verıyo ama olsun:emir_bebek:

10 haftalık hamilegim karın altım cok sert ellesem sertlik oldukca hissediliyor yururken bile dik duramıyorum o derece..bebek buyudugu icinmi acaba?

Kislar konu acilali cok olmus ama dedginiz seyler bendede mevcut karnim hep sert .birde arada ozellikle gobek cevresi sertlesip yumusuyo bu durum canimi skiyo..sizler dogum yapmissinizdir simdiye bi sorun oldumu ne onerirsiniz.ayrica 26 haftalik gebeyim

Son düzenleme:
arkadaslar karnıma dokunduğum zaman hep sert özellikle ayaktayken sizinde öylemi yani niye anlayamadım rahim büyüyo bebek büyüyo ondanmı yoksa bu bi sorunmu erken doğum gibi korkuyorum yardımcı olurmusunuz

benimde sağ kasığımda beze gıbı bırsey var ara ara batıyo acaba hamıle olabılırmıyım :/ adetımde bu ay bı tuhafta dıger adetım bıttıkten 15 gun sonra ara kanama gıbı bısey oldu ılk kahveydı sonra kırmızıya dondu mıdemde bulanıyo karnımdada sıslık var lutfen yardımmm :KK43: :KK43:

benim karnımın sert olduğunu doktor bana söyledi, bebeğin suyunda bir sıkıntı yokmuş ama daha fazla su içmem gerekiyormuş az su içtiğim için karnım sertmiş, 3 lt içmem gerekiyormuş, ben 2 lt rahat içiyorum ama şimdi biraz daha zorluyorum su içmek için :KK43:

Arkadaşlar ben 12+3 'üm, ama hamile olduğumu öğrendiğim haftalardan bu yana midemde sertlik,şişlik var,özellikle de yemeklerden sonra hatta yemsem bile ve çok az yememe rağmen. Mide dediğim yer karnım değil, göğsümle göbek deliği arası olan bölge.Başka bir rahatsızlığım mı var acaba diye çok korkuyorum,tüm karın ultrasonunda bişey çıkmadı ama endoskopi falan yaptıramıyorum bu dönemde. Bazen öyle şişiyor ve sertleşiyor ki bükülmek durumund akalıyorum,dik durmaya çalışsam geriliyor ve acıyor.

Arkadaşlar ne olur gebelikte böyle bir sıkıntı yaşayıp tecrübe edeniniz varsa benimle paylaşın.

Arkadaslar merhaba ben 11 haftaligim bu sabah kalktigimda gobek deligimin ustunde sertlik ve aci vardi emin olamadim ama yatarken kasilmista olabilir yatamiyorum cunku sizce buyudugu icin mi bebegim tesekkurler

Değerli anneler ve anne adayları, 23.haftamdan gün alıyorum, 1 haftadır karnımın üst kısımları daha bir sert bazen hissediyorum bebiş oralarda geriliyor veya vücudunun bazı kısımlarını dayıyor, herhangi bir ağrı vs yok ama bariz sert.Artık bebişim yukarı kısımlara vuruyo,büyüdü de ondan mıdır? Yoksa erken kasılma olup olmadığını nasıl anlarız?

Benimde yemekten sonra cok fazla sislik ve karinda sertlik oluyor ve gaz yapan yiyecekler yedigimde cok fena oluyor, 10+2 yiz erken mi basladik ne.

Benim ben hamileliğin ilk aylarından beri yaşıyorum şişliği sadece 4-5. aylarda iyiydi midem biraz,şimdi ise mide şişliğinden de öte sertlik var.

31 haftalık hamileyim karnım çok gergin sertlesiyo ve aciyo göğsümün tam altında oliyor o sertlik ne yapmam gerekiyor korktum şimdi

31 haftalık hamileyim karnım çok gergin sertlesiyo ve aciyo göğsümün tam altında oliyor o sertlik ne yapmam gerekiyor korktum şimdi
Slm arkadaş benimde 23.haftam Karnım çok gergin oluyor uykular bile bölüyo gece 5-6 kez kalkiyorum doktora soruyorum hamilelikte olur kimilerinde diyor internetten bakıyorum karın iç zarı dar olabilir diyor kisacasi tam açıklayıcı bişey bulamadım bizim gibi çeken oldu mu acaba normal mi böyle olup doğum yapan arkadaşlar var mı bizi aydınlatsa

X