Hamile kalmak isteyen arkadaşlar glucophage kullanın

kuvars

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
5
0
Merhaba arkadaşlar, ben 4,5 yıllık evliyim.1,5 yıl yasmin adlı doğum kontrol hapını kullandım. Bebek yapmaya karar verince ilacı bırakmadan dr.gittim.kilolu olduğum için kilo vermem gerektiğini başka bir sorunum olmadığını söyledi. Aslında adet görmeye başladığımdan beri düzensizlik yaşıyordum, kilo ve tüylenme sorunum vardı.1 yıl da öyle geçti sonra araştırma yapmaya başladım ve glucophage buldum, biraz kullandım ama kendi başıma almaya korktuğum için bıraktım.Başka bir dr gittim pko lu olduğumu ve glucophage içmemi önerince almaya başladım.yaklaşık 6 ay içtim. Bu arada eşimde varikosel şüphesi olduğu söylendi ama hemen inanmayın dr.lara .başka 2 dr.daha gitti ve değerleri normal çıktı.Ümidinizi kaybetmeyin. Sabredin ve allaha bıraktık deyin.İnanın kalbinize göre oluyor.Şu an hamileyim.Darısı sizlerin başına...:lepi:

canım tebrikler sağlıkla gelsin inşlhh bebişin
benim eşimede gizli varikosel amlelyt gerekli demişlerdi ama çok şükür değerlerinin normale döndüğünü öğrendik bugün..dktrum banada regli düzensizliği için yumurtlaıkların iyi gelişmesi ve kilo vermem için bu ilacı verdi

canım sana sorum bu ilacı içerken mide bulnatın veya başka bi rahatsızlığıun oldumu ve ne kadar kilo verdin
bende bu akşam başlıycam bu ilaca inşlhh bizede vesile olur

Çok teşekkür ederim.Allah sanada göstersin.ilk başlarda biraz mide bulantısı oldu ama geceleri 1 adet olarak başlarsan sanırım mide bulantın daha az olacaktır.Açıkcası ben kilo vermedim çünkü rejim yapamadım.Eşimde keçi boynuzu yedi.meyvesini ve marmelatını.suyunu kaynatıp içebilirde.

oncelıkle senı tebrık ederım

ama boyle dırek ılac ısmı verme dr kontrolu dısında kullanılmamalı cunku bır seker ılacı..

bende kullanıyorum aşırı mıde bulantısı yaptıgı ıcın arada aksatıyorum

:ecrin_bebek:çok teşekkür ederim canım.Tabiki haklısın ama doktor reçesiyle aldım ilacı ama kendimde çok araştırdım ve gerçekten işe yaradığını gördüğüm için benimle aynı durumda olan arkadaşlarında kullanabilmesi için yazdım.Allah herkese hayırlısını versin

arkadaşlar bende pkoluyum ve glucophage kullandm 2 ay kadar hemen hamile kaldım bence çok işe yarıyor.

arkadaşlar merhaba bende 5 aydır glukofen kullanıyorum fakat gebelik yok.hamile kalan arkadaşlarm siz bu hapla birlikte başka bişey kullandınız mı? yumurta uyarıcı hap vs...birde kilo verebildiniz mi?ben kilo verip alıyorum dikkat etmedikçe.birde benim reğlim gelmiyor illa duphaston kullanıyorum.sizin böle bir durumunuz oldumu hiç?bu ay regl olsaydm dra gidecektm çocuk tedavisi için yine olamadım.

arkadaşlar bu kullandığınız ilaçlar şeker ilacı.şeker ilacı kullanıp hamile kalınmaz.pko genelde şeker hastalığı yada insülin direnci ve hipotiroidi ile seyreder.şimdi gerekli şeker tahlillerini yaptırmadan bu tür ilaçlar kullanılmamalı.özellikle dahiliye dru tarafından takip edilmelisiniz.ben 5 yıldır kullanıyorum insülin direnci,pko ve hipotiroidim var.her şeyden önce kilo vermek gerekiyor.hamile kalmayı bile çok etkiliyor.ve dahiliye dr u nezaretinde tahliller yaptırarak,hastalığı bilerek yaşamak ve buna göre ilaç kullanmak en güzeli.

X