Saçlarım Dökülüyor

selina79

Guru
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
1.489
2
Benim iki gündür saclarim dökülmeye basladi ama avuc avuc. :sinifsinif: İlk dogumumdan sonrada saclarim cok döküldü ve sac derim baya ortaya cıkmısdır. Simdi ayni sey olucak diye korkuyorum. Sizde böyle bir durum varmi? ne yapabilirim ???

benımde hamıleyken ne sacım dokuluyodu artı karnımda kıllanmalar olmustu doktora sordum oda hormanlardan dolayı dedı dogumdan 2-3 ay sonra dokulmeye baslar sacında tüylerde dedi gerçektnede dokuluyolar

benimde 1 haftadır acayip saçım dökülüyo önceden hiç dökülmüyordu belki de hamilelikte vitamin kullanıyorduk bırakınca dökülmeye başladı bide halk arasında bebek anneyi tanımaya başlaynca annenin saçı dökülürmüş tabi ne kadar doğruysa :)

benimde 1 haftadır acayip saçım dökülüyo önceden hiç dökülmüyordu belki de hamilelikte vitamin kullanıyorduk bırakınca dökülmeye başladı bide halk arasında bebek anneyi tanımaya başlaynca annenin saçı dökülürmüş tabi ne kadar doğruysa :)

evt ben de aynı şeyi duydum kaşlar bile dökülüyomuş ole dediler. eğer dogruysa benim kızım hala beni tanımıyor ne kotuu senağlama

hadi ya, hiç duymamıştım bunu ilginçmiş.
ben şu şeyden kullanıyorum hani bio ile başlayıp markette satılan şamp. varya o iyi geliyor bayaa.

ben hamile kaldığımdan beri tek tel saçım dökülmedi desem yeri... doğumdan sonrada hiç dökülmedi taki bu aya kadar ve bu ay regli oldum yani hormonlarım normale dönmeye başlayınca saçlarda normale döçnmeye başladı

bnm de sacım dökülüyo..beni tanıyor gözlerıyle takip ediyor :))yalnız oğlumunda dökuluyo arka kısım baya dökuldu yavrumun yenısı cıkıyor sanırım alttan ufak ufak... bnde onu tanıyorumkaydirigubbakcemile3

demir eksikliği saç dökülmesi yapıyor. özllikle doğumdan sonra çok sık görünüyor hamilelik ve doğum sırasındaki kan kaybı yüzünden. saçları dökülenler kan değerlerinize baktırın kızlar. ben doğumdan sonra da 1 ay demir ilacı kullanmıştım 1 tel saçım dökülmedi.

demir eksikliği saç dökülmesi yapıyor. özllikle doğumdan sonra çok sık görünüyor hamilelik ve doğum sırasındaki kan kaybı yüzünden. saçları dökülenler kan değerlerinize baktırın kızlar. ben doğumdan sonra da 1 ay demir ilacı kullanmıştım 1 tel saçım dökülmedi.

bnde kullandım cnm. ama son 15 gundur falan dökuluyo bnmki :KK43:

benim aksine hamilelikte gürleşti ve hala daha aynı :))bayanssulusmile bu arada oğluşum uzun zamandır tanıyor beni:asigim:

Benimde çokkkkkkkkkk dökülüyr..bizden 12 gün önce doğum yapan kuzenimle konuşuyoduk bu akşam,onunda dökülüyomş..Bizde mevsimsel filan diyoduk demekki bundanmışş eyvahedigeldismile

kızlar bu ay saç döklme ayı felanmşş öle duymştum benm avuç avuç dökülüo.oğlmn pipisnde bile saçım var nere baksam saçımı görüorumm.ve canm sıkılıorr çok dökülüo benmde..

benim bildigim hamile sürecinde hormonlardan dolayi saclarimiz kuvvetlenirmis daha cok sac cikarmis
ee hamilelik bitti hormonlar gitti simdi cikan saclarni dökülmesinde sira
yani normal bi nevi bize ödünc verildi o saclar

Benim iki gündür saclarim dökülmeye basladi ama avuc avuc. :sinifsinif: ılk dogumumdan sonrada saclarim cok döküldü ve sac derim baya ortaya cıkmısdır. Simdi ayni sey olucak diye korkuyorum. Sizde böyle bir durum varmi? ne yapabilirim ???

ayni sorun bendede var cok uzuluyorum zaten oncesindede dokulurdu ama 1 aydir avuc avuc dokuluyor ...cok uzuluyorum saclarim cok gurdu cok azaldi doktora gidicemsenağlamasenağlama

Son düzenleme:
benim bildigim hamile sürecinde hormonlardan dolayi saclarimiz kuvvetlenirmis daha cok sac cikarmis
ee hamilelik bitti hormonlar gitti simdi cikan saclarni dökülmesinde sira
yani normal bi nevi bize ödünc verildi o saclar

katılıyorum.. ben de bir yerlerde okumuştum bu bilgiyi.. benimkiler de dökülmeye başladı bu arada..

okudum yazıyı , 2*3 ay ile 6 ay süresince devam edebilirmiş, amannnnn Allahım 6 ayda saç kalmaz bende, taramaya korkuyorum benimki de avuç avuç.. hamilelikte ne kadar seviniştim gürleşti diye. :KK43:....

X