Doğum sonrası korunma...

Hymarry

SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :)
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
7.046
40
Canlarım,

gerek tedaviyle,gerek normal yolla çoğul hamile kalıp doğum yapsak da sonrasında korunma şansa bırakılamaz sanırım,
bende bugün spiral taktırdım,herkeste farklı bir reaksiyon gösterirmiş,bakalım..

siz neler yaptınız arkadaşlar,yada bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Hymaryim öncelikle sanırıme n etkili çözüm o. acıdımı takılırken merak ediyorum cesaretim yok gibi . şansa bırakanlardanım ben içim içimide yiyor açıkçası .

valla pamuğum doktoruma her konuda güvendiğim gibi bu konuda da gözümü kapattım,bi seferde taktırdım,
doktorum da hiçbirşeyin yüzde yüz garantisi olmadığı gibi,en etkili yöntemin bu olduğunu söyledi,
ama dediğim gibi şansa da bırakmak lazım,

canım,rahim filmi çektirdiysen bilirsin,hafif ona benzer bir ağrı oluyor,ama doktorumun eli çok çabuktu ve 3dk.da taktı,
ama genel anesteziyle yapılacak kadar sıkıntılı da değil canım,

yok canım çektirmedim ilk alttan muayeneyide doğuma yakın olmuştum . vel hasılı korkutan beni acısı değil ne acılar çektik ama sonrası korkutuyor. ablamınki içine kaçmıştı kaydirigubbakcemile3 hiç araştırmadım nasıl bişeydir belkide ondan bu kadar cehaletim mazur gör bişey yapmam lazım benimde tez vakitte boshayallersmile

yok canım çektirmedim ilk alttan muayeneyide doğuma yakın olmuştum . vel hasılı korkutan beni acısı değil ne acılar çektik ama sonrası korkutuyor. ablamınki içine kaçmıştı kaydirigubbakcemile3 hiç araştırmadım nasıl bişeydir belkide ondan bu kadar cehaletim mazur gör bişey yapmam lazım benimde tez vakitte boshayallersmile

canım ben de araştırmadım,herkesde farklı reaksiyon gösteriyormuş evet,
doktorum bunun bir tanımının olmadığını tamamen bünyeden bünyeye değişeceğini söyledi,bakalım zamanla görücez,
bir değişiklik olursa burda acıdı,içime kaçtı,kanadı falan da yazarım :kedi:sırnaşık şey

hymary guzel bı konu ............aslında bu herkese ve bunyeye gore degısıyo...........bazılarına ıyı gelmıyoo taktırnmak cok sıkıntı yasayan bırakan var kımıne hap almak daha ıyı sonyıllarda haplar daha az yanetkılı amaaa bana sorarsan bırakın kendı halıneeeeeeeeeeeeeee:umursamaz:.................hehe bu hususta yardımcı ancak böle olurum cunku onyedı yıllık evlı bırı olarak hıç korunmadım cunku........bılemıceem..............ya tutarsa dedık ama hıç dr olmadan tutmadııı............oğlumdan sonra sızın gıbı ne olur ne olmaz dedmıştım bıkac ay hap kullandım sonra yanetkı olunca bıraktım nerdeeeeeeeeeeeeeeeee kırkımda yıne kendımı tedavı de buldum kısmet bu ışler hangısı sızını ıçın ıyı olursa onu deneyın.................kolay gelsın hatunlar

hymary guzel bı konu ............aslında bu herkese ve bunyeye gore degısıyo...........bazılarına ıyı gelmıyoo taktırnmak cok sıkıntı yasayan bırakan var kımıne hap almak daha ıyı sonyıllarda haplar daha az yanetkılı amaaa bana sorarsan bırakın kendı halıneeeeeeeeeeeeeee:umursamaz:.................hehe bu hususta yardımcı ancak böle olurum cunku onyedı yıllık evlı bırı olarak hıç korunmadım cunku........bılemıceem..............ya tutarsa dedık ama hıç dr olmadan tutmadııı............oğlumdan sonra sızın gıbı ne olur ne olmaz dedmıştım bıkac ay hap kullandım sonra yanetkı olunca bıraktım nerdeeeeeeeeeeeeeeeee kırkımda yıne kendımı tedavı de buldum kısmet bu ışler hangısı sızını ıçın ıyı olursa onu deneyın.................kolay gelsın hatunlar

ama yinede içinde bi korku olmuştur dimi muallimim. azcık midem bulansa tühh hamileyim diye dolanıyorum size kardeş geliyor diye masallar bilenem anlatıyom yavrucaklarıma opuyorumnanaktan

valla oglumdan sonra dedıgın gıbı uc bes ay öle oldu sonra ya bırakalım nasıl olsa üç sene sonra tedavıyle olmuştu tamam dedık bırakalım bırakış o ...........hadı bı yıl hadı ıkı yıl gectı erken zaten dedık ama sonra aradakı yas uzayınca olsun dedık ..........sımdı sızde haklısınız bıde sızın ıkız tekde degıl enazından uç sene bes sene olmasın yanı hymary yı bılemem o bundan sonra üçüz dogurcekk gıbızemuszemus................hakkınızda hayırlısı ols..............ama dedımya hersey kısmet ben evlılıgımde bastan berı tum yolları actım koruunmak yok olmadı tedavısız arkadasımın bırı spralle hamıle kaldı üçüncüye .........ve spralle dogurdu kaymış megersemm dedım ya kısmet olacagı varsa oluyoo engel yok ama sız bıkac yıllık alın tedbırlerı

yani muallimim kendi açından haklısın tabi,
tedavili yada tedavisiz,bu iş Rabbimin işi,olmaz olmaz,ikizlerin üstüne oluverir,yani düşünmesi bile zor,,
bana drum hap için direk hayır dedi,artık kilomdan dolayı mı,garantisinden mi bilemiyorum,,

pamuğum bende araştırmadım ama dinen caiziyet boyutunda çeşitli görüşler var gibi,bakıyorum..

anaaaaaaaaaaaaaaa kııııııııııııııııııııı sizin çocuklardan oynaşmaya vaktiniz kalıyormu...... bende artık unuturz birkaç sene diyordum..hehe............... amaaaaaaaaaaaan saldım çayıra mevlam kayıraaaaaaaaaa......

kayra haklısın ......:kedi:eyvahedigeldismile bu hatunlar uslanmıyoooooooooooooooo..........................

Ay kızz o taktırdığın şeyden çok korkuyorum...
Hapta kullanamıyorum karaciğerimki rahatsızlıktan dolayı.
geriye bir seçenek kalıyor anla sen..öyle korunuyoruz.:eek:

hahahytt alemsiniz kızlarr yaa o şeylere grek duymuyorum zaten tedaviyle oldu ee bundan sonra normal hamile kalırsam yine doğururm 1 taneyi nede olsa havada karada doğururm kaydirigubbakcemile3 haa bu arada kayracım vakit olsada açıkcası bu aralar en güzel şey uyumakkkkk boshayallersmile

hayırlı olsun hümayracım kaydirigubbakcemile5

bilmiyorumkismileBizde şu an şansa bırakanlardanız,zaten tedaviyle oldu diye ama hiç belli olmaz tüp bebek sonrası normal yoldan hamile kalan çok duydum...3 aylık koldan yapılan iğneler varmış ondan düşünüyorum ben fakat süt verirken bebeğe zararlımıdır onu bilmiyorum...Hymarry cnm dra gitmişsin kanamaların için ne dedi?

anaaaaaaaaaaaaaaa kııııııııııııııııııııı sizin çocuklardan oynaşmaya vaktiniz kalıyormu...... bende artık unuturz birkaç sene diyordum..hehe............... amaaaaaaaaaaaan saldım çayıra mevlam kayıraaaaaaaaaa......
çocuklar yatağa ben yatağaaaaaaaaaaaabayanssulusmilelaelaelaelaelae
kayra haklısın ......:kedi:eyvahedigeldismile bu hatunlar uslanmıyoooooooooooooooo..........................
yok bi ara verin dedi zaten doktor muhahahahhaahha :roflol:

bilmiyorumkismileBizde şu an şansa bırakanlardanız,zaten tedaviyle oldu diye ama hiç belli olmaz tüp bebek sonrası normal yoldan hamile kalan çok duydum...3 aylık koldan yapılan iğneler varmış ondan düşünüyorum ben fakat süt verirken bebeğe zararlımıdır onu bilmiyorum...Hymarry cnm dra gitmişsin kanamaların için ne dedi?

ya şaka bi yana nevracım açıkçası bizde ciddi bir sorun yoktu,doğumdan çıktıktan sonra da doktorum dikkat edin tekrar hamile kalmaman için bir sebep yok dedi,
yani sonuçta bu işler pat diye olmuyor evet ama doğumdan sonra dediğin gibi nasılsa olmuyor diye tekrar hamile kalabilenler olabilir,
ki burda tedavisiz çoğul gebelik ve doğum yaşayanlar da var,

canım dediğim gibi doktorum bana bu hormonal şeyler kesinlikle önermedi,sütün kalitesini de bozuyormuş,
kanamalar daha çok ilişki sonrası kanamalar olduğpundan bu bölgedeki dokunun bozulduğundan,yada en önemlisi emzirmeye çalıştığımız için salgılanan hormonların yumurtlamayı engelleyici bazı görevleri olduğundan yumurtalar ilişki kasılamalarıyla beraber zamanından önce atılabiliyormuş,
bendeki muayenede normal dedi buna,fakat yinede dokunun düzelmesi için 3 tane fitil verdi,onu kullanıp haftaya spiral muayenesi için tekrar gidicem inşallah,o zaman yine bakıcak,
ama doktor en garanti işin bu olduğunu ve bırakılıdığı zaman da hormonal bir değişiklik ve düzenleyicilik olmadığından herhangi bir tembellik oluutmryacağını ve hemen hamile kalabilineceğini söyledi,
işte böyle,bence cidden bu hormonal işler pek doğru değil,
yine de bu konuda bir çizgi çizmek lazım cnaım,
senin açından bir gelişme olursa burada paylaşırsan sevinirim canım..

Ay kızz o taktırdığın şeyden çok korkuyorum...
Hapta kullanamıyorum karaciğerimki rahatsızlıktan dolayı.
geriye bir seçenek kalıyor anla sen..öyle korunuyoruz.:eek:

pppooffff bize de doktor aynısını tavsiye etti,en iyisi o aslıdna ama beceremiyoruz işte dedi eşimekaydirigubbakcemile3
gerçekten beceremiyoruz,

korkulacak hiçbişey yok ki,
ben gözüm kapalı gittim cahil cesaretiyle her zamanki gibi,millet genel anesteziyle yaptırıyormuş bu işi,yok canım o kadar mesele edilecek bişey değişmiş inan,
ayrıca dün takılmasına rağmen,şuan hiçbişey hissetimiyorum,
rahatlık canım yaaa,tavsiye ederimm..

Son düzenleme:
hahahytt alemsiniz kızlarr yaa o şeylere grek duymuyorum zaten tedaviyle oldu ee bundan sonra normal hamile kalırsam yine doğururm 1 taneyi nede olsa havada karada doğururm kaydirigubbakcemile3 haa bu arada kayracım vakit olsada açıkcası bu aralar en güzel şey uyumakkkkk boshayallersmile

hayırlı olsun hümayracım kaydirigubbakcemile5

canım biz de uyumuyor,yemiyor içmiyor değiliz yaani,abartma allasen,beni de burda millet şey sanacak yani,utandım artıkkaydirigubbakcemile3
ya işte canım ne biliyim garanti olsun yaa,ben bu yavruların üstüne bi tane daha şimdilik düşünemiyorum açıkçasıeyvahedigeldismile,
hakkında hayırlısı olsun senin de canım benim,

pppooffff bize de doktor aynısını tavsiye etti,en iyisi o aslıdna ama beceremiyoruz işte dedi eşimekaydirigubbakcemile3
gerçekten beceremiyoruz,

korkulacak hiçbişey yok ki,
ben gözüm kapalı gittim cahil cesaretiyle her zamanki gibi,millet genel anesteziyle yaptırıyormuş bu işi,yok canım o kadar mesele edilecek bişey değişmiş inan,
ayrıca dün takılmasına rağmen,şuan hiçbişey hissetimiyorum,
rahatlık canım yaaa,tavsiye ederimm..

canm belki abartı korkulcak birşey değildir ama ben rahim filmi çekilmişitim anestezisiz ondan beri tırsarım.
bizde erkek faktörü var gebelik olması zor bir htimal . Ama işte belli olmaz bu işler çok duydukk süprizleri. o nedenle işi garantilemek içinn .....:eek:

X