Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 4 aylıkken bebeğiniz kaç kiloydu?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

pembekzm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2009
211
7
merhaba 4 aylık bebeğim var 10 kilo 69 cm
benim yeğenim 1.5 yaşındaa 10 kilo
sadece anne sütü veriyorum obez olacak diye korkuyorum doktorlar anne sütü ile beslendiği için bişe demiolar
doğuma girerken 74 tüm şimdi 52 ve inanın taşıyamıorum kollarıma kramp girio
sizin bebişler nasıl

merhaba benim oğlum 4 aylıkken 7.300 dü şu an 5 aylık 8.500 kg.ben de yalnızca anne sütü veriyorum.ben benim tosuncuğa çok diyordum seninki daha çokmuş.merk etme bişey olmaz verir kiloları.

ohhh ohh maşallahhh canim benim kızım 13 aylık 11 kilo yaa:))ama merak etme obez falan asla olmaz çünkü anne sütü alıyor..gereksiz beslenmiyor yani..boyu uzadıkca kilosuda sabitkalacaktır..kafana takılacak bişi yok merak etme..ama evet sen nasil taşıyosun maşallah tosun paşanı:))

merhaba benim oğlum da normalin altında galiba 4 aylık 6,5 kilo .. bir tanıdığımızın oğlu 2 aylıkken 9 kiloymuş onlarda çok korkmuşlar ama zamanla vermiş zaten kiloyu. zaten sizde doktora götürmüşsünüz takip edersiniz bişey olmaz inşallah hepimizin bebişlerini allah bağışlasınnn

oturması yürümesi geç olmazmı cnm bnm nasıl bişi demiyolar saat aralıgıyla emzir falandamı demediler agır bebek kenbdinide tutamaz bildigim kadarıyla maşallah cnm bnmmmkızım 4aylık 6kilo

valla devamlı gittiğim doktorum var bebeğim kilolu olmasına rağmen kıpır kıpır hiç durmuyo desem yeri eli dursa ayağı durmuyo destekle oturuyo ayağa kaldırdığımda yürümeye çalışıyo daha doğrusu uçuyo zannedersin yatırdığımda başına kaldırıyo elinden tuttuğumda kendini kaldırıyo gerçekten kilosuna göre hareketli tosun paşam
allahtan hareketli hareketli olmasa dahada tosun olur benim canım egem:)

benim bebeğim 4 aylıkken 6.750 şuan 5.5 aylık henüz sağlık ocağına gitmedim yeni kilosunu bilmiyorum
önemli olan sağlıklı olması

benim oğlum 4 kilo doğdu. 4 aylıkken 7 kilo civarındaydı sonra kilo alımı çok durdu emmeyi bıraktı sağarak verdim 5 ay daha. şimdi 15 aylık 10 kilo civarı.

merhaba bnm oğlum 4.5 aylık 7.5 kg boyu 68 cm seninki normalin baya üstünde heralde maşallah diyelım yınede...ama bence dr danşmalısın

sadece anne sütü veriyorum obez olacak diye korkuyorum doktorlar anne sütü ile beslendiği için bişe demiolar
sizin bebişler nasıl

Her bebeğin kendine özgü bir gelişim süreci vardır.Karşılaştırma yapmak yanlış olur bence.
Bu linkteki yazıyı oku ve doktoruna bu konuda danış...Aşırı kilo almasının nedeni TSH yüksekliğinden de kaynaklanıyor olabilir...Eğer doktorunda uygun görürse bir TSH taraması yaptırırsın bebeğine...

ÇOCUKLARDA TSH VE YÜKSEKLıĞı - Sağlık ve Tıp Makaleleri Kütüphanesi -TavsiyeEdiyorum.com

Son düzenleme:
canim sen nasil besleniyorsun annenin beslenmesiyledealakali sanirim kendineiyi bakiyorsun dogal olarak bebeginede yansiyor anne sutunun bence hic bir zarari olamaz massalah bebegine :emir_bebek:

canim sen nasil besleniyorsun annenin beslenmesiyledealakali sanirim kendineiyi bakiyorsun dogal olarak bebeginede yansiyor anne sutunun bence hic bir zarari olamaz massalah bebegine :emir_bebek:

çokta dikkat ettiğim sçylenemez aslında ama yarıo yarasın tosun paşama

bnada yaz walla benim bebegimin kilosu hep boyuna gidiyo walla birazda enlemesine alsa super olcak :) aman zayiflamasindan iyi bence kilo almasi nazar degmesin cok seker olularlar tosun bebecler:)

sizin bebişler nasıl

oy oy ne tatlıdır onun yanakları benim kızımında 7.5 kiloydu 4 aylıkken ek besinlere geçince biraz yerinde saydı birde emmeyi reddetti baya zor günler geçirdim.
gerçi suan 1.5 yasında 11 kilo düşün yürümeye emeklemeye baslayınca zayıflıyorllar ben de senin gibi zayıftm kollarm kopardı kız.
zayıf insanın cocugu daha sağlıklı oluyo gerçekten hemde sütü yarıyo valla ben hep gördüğüm oydu :ecrin_bebek:

benim kızım 4.5 aylıkken 10 kiloydu.70 cmdi.şimdi 6 aylık kilosu bayağı durdu.çok az alıyo.boyu uzuyor ama.merak etme sabit kalacaktır kilosu.

benim bebeğim 1 aylıkken 2 kilo aldı.sonra gelişimi yavaşladı.şimdi doymuyo:KK43:(...geçen hafta boğulmuş fıtıktan ameliyat oldu:KK43:.geçen hafta 6,480 gramdı.şimdi ne kadar bilmiyorum.hastalığı yüzünden kilo kaybetti dolim:KK43:...sütüm gelmiyo artık.ne yapmam gerekiyo?ne yedirebilirim? (cici bebe,meyve püreleri,meyve suyu,mama ve yemeklerin suyundan az az veriyorum)

benim bebeğim 1 aylıkken 2 kilo aldı.sonra gelişimi yavaşladı.şimdi doymuyo:KK43:(...geçen hafta boğulmuş fıtıktan ameliyat oldu:KK43:.geçen hafta 6,480 gramdı.şimdi ne kadar bilmiyorum.hastalığı yüzünden kilo kaybetti dolim:KK43:...sütüm gelmiyo artık.ne yapmam gerekiyo?ne yedirebilirim? (cici bebe,meyve püreleri,meyve suyu,mama ve yemeklerin suyundan az az veriyorum)

kaç aylık canım?geçmiş olsun

X