2010 da Özel Hastanelerde Doğum,Kontrol ve Tahlil Ücretleri Paylaşımı (İstanbul)

bende medıcıne gittim geçenlerde ilk defa,hastaneyi bizde çok beğendik fiyatları da uygun doğumu orada yapmaya karar verdim,sen hangi dr a gittin acaba o hastanede..
msj attım canım sana ben sibel yazana gittim bi akrabamda onda spinal sezeryanla dogum yaptı oda çok memnun kaldı bnde begendim ulrasonda gayet güzel baktı a.s.

Merter De Hizmet hastanesi var, Siyahi bi manken vardı en son o orda doğum yapmıştı Sait bey diye bır doktorda , hastaneyi aradım doğum fıyatı alamadım ama Muayenesi 40+12 katkı payı ile 52 TL
bilgi vereyim dedim.

Ben avicennaya gidiyorum gayette memnunum.Ssklıya Muayene ücreti 20 tl , normal doğum 300 sezaryende 600 tl gibi bişeydi.Bütün kadın doğum doktorları kadın bu yöndende rahat.Bide doğumdan sonra her türlü olasılığı düşünmek lazım küvezi yoğun bakım üniteleri war.

Ben avicennaya gidiyorum gayette memnunum.Ssklıya Muayene ücreti 20 tl , normal doğum 300 sezaryende 600 tl gibi bişeydi.Bütün kadın doğum doktorları kadın bu yöndende rahat.Bide doğumdan sonra her türlü olasılığı düşünmek lazım küvezi yoğun bakım üniteleri war.

hangi avicenne esenlerı mı Gültepe mı?

selam arkadaşlar,
ben ağustos gibi hamile kalmayı düşünüyorum inşallah. bana doktor ve hastane önerebilir misiniz? bir de özel sağlık sigortaları hakkında fiyat bilginiz var mı? şimdiden çok teşekkürler

selam arkadaşlar,
ben ağustos gibi hamile kalmayı düşünüyorum inşallah. bana doktor ve hastane önerebilir misiniz? bir de özel sağlık sigortaları hakkında fiyat bilginiz var mı? şimdiden çok teşekkürler

canım bende öncesinde sağlık sigortası yaptırmadığım için pişmanım çünkü doğum fiyatları sigorta fiyatlarının üstünde maalesef. ssk da çok az bir kısmını karşılıyor:gitme:
ama söyle bişey var; şimdi sigorta yaptırdığında belli bir süre hamile kalmaman gerekiyor; yoksa doğumu karşılamıyor sigortan.
iyice öğren ve çok geç kalmadan yaptır bence canım.

Ağustos ayında eşimin işyerinden özel sigortamız yapıldı şimdi 4 haftalık hamileyim ve müşteri hizmetlerinden sordum doğuma kadar 1 yıl geçtiği için doğumumu özel sigortamla yapabileceğim inşallah..Ama hangi hastanede yapacağım ona karar vermek için çok erken..

canım bende öncesinde sağlık sigortası yaptırmadığım için pişmanım çünkü doğum fiyatları sigorta fiyatlarının üstünde maalesef. ssk da çok az bir kısmını karşılıyor:gitme:
ama söyle bişey var; şimdi sigorta yaptırdığında belli bir süre hamile kalmaman gerekiyor; yoksa doğumu karşılamıyor sigortan.
iyice öğren ve çok geç kalmadan yaptır bence canım.

Haklısın canım ya sadece koç alianz 5 hamile kalmadan 5 ay önce yapıldığı takdirde hamileleik sürecindeki tüm muayene ve test vs leri karşılıyor ama senede 3000tl istiyor,diğer sigortalar ise 1 yılı doldurmuş olma şartı sunuyor. Hiç bilemedim ne yapsam:sm_confused:

Haklısın canım ya sadece koç alianz 5 hamile kalmadan 5 ay önce yapıldığı takdirde hamileleik sürecindeki tüm muayene ve test vs leri karşılıyor ama senede 3000tl istiyor,diğer sigortalar ise 1 yılı doldurmuş olma şartı sunuyor. Hiç bilemedim ne yapsam:sm_confused:

Canım, ben 15 gün falan önce özel sağlık sigortamı allianz'dan yaptırdım. Sadece yatarak seçeneğini tercih ettim. 1/3fiyatına geliyor. Normal muayene, röntgen, tahlil vs için de ciddi indirimleri oluyor. Memorial'ı aradım, normal dk ücreti 160 liraymış, sigorta indiimi ile 95 e muayene oluyorsun. Medicana'da sosyal güvence farkı 55 lira bir de devlete kesilecek 15 lira eklenince 70 liraya çıkıyor muayene ücreti. Eğer sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorsan acele et derim ben. Eğer doğum için bir yılım var diyorsan da acıbadem güzel güvenceler veriyor. Onu da araştır.

merhabalar,
ethica ya gittim muayeneye ,
bana bazı testler verdı. Toksoplazma 2 çeşit rubella 2 çeşit bıde CMv 2 çeşit hepsine 235 TL istediler SSK lı fıyat tabiki yaptırmadım.... yarın Okmeydanı SSk ya gidip şansımı deneyeceğim :))).belki bedava yaptırabılırım....
Ya ben hala nerede doğum yapacağıma karar vermedım :KK43:(((

Canım, ben 15 gün falan önce özel sağlık sigortamı allianz'dan yaptırdım. Sadece yatarak seçeneğini tercih ettim. 1/3fiyatına geliyor. Normal muayene, röntgen, tahlil vs için de ciddi indirimleri oluyor. Memorial'ı aradım, normal dk ücreti 160 liraymış, sigorta indiimi ile 95 e muayene oluyorsun. Medicana'da sosyal güvence farkı 55 lira bir de devlete kesilecek 15 lira eklenince 70 liraya çıkıyor muayene ücreti. Eğer sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorsan acele et derim ben. Eğer doğum için bir yılım var diyorsan da acıbadem güzel güvenceler veriyor. Onu da araştır.

Sağol canım ya gerçekten çok zor karar vermek.

Sağol canım ya gerçekten çok zor karar vermek.

Benim son 2 yıldır, axadan özel sigortam var dogum kapsamı %100 ödemeli ve 5500TL, ama 2010 fiyatlarını duyunca kısa süreli bir sok yasadım :S Bu limitin herşeyi kapsaması pek mümkün değil gibi. Hem biz yanlızca dogum oncesini düşünüyoruz, allah esirgesin dogum sonrasıda bir cok komplikasyon olabilecegini dusunerek, bende koc allianzdan yanlızca yatarak tedavi (dogum ameliyatını) ve limitsiz kapsaması icin ek bir sigorta yaptırıyorum, 600 civarı bir sey oldugu soylendi 5 ay bekleme süresi var, ama sonrası en azından daha rahat olurum diye düşünüyorum... bence bu masrafları en düşük düzeye indirebilmek icin rutin test ve kontrolleri, ssk dan yaptırıp, ameliyat için özel sigorta (yanlızca yatarak tedaviyi) yaptırabilirsin...

Benim son 2 yıldır, axadan özel sigortam var dogum kapsamı %100 ödemeli ve 5500TL, ama 2010 fiyatlarını duyunca kısa süreli bir sok yasadım :S Bu limitin herşeyi kapsaması pek mümkün değil gibi. Hem biz yanlızca dogum oncesini düşünüyoruz, allah esirgesin dogum sonrasıda bir cok komplikasyon olabilecegini dusunerek, bende koc allianzdan yanlızca yatarak tedavi (dogum ameliyatını) ve limitsiz kapsaması icin ek bir sigorta yaptırıyorum, 600 civarı bir sey oldugu soylendi 5 ay bekleme süresi var, ama sonrası en azından daha rahat olurum diye düşünüyorum... bence bu masrafları en düşük düzeye indirebilmek icin rutin test ve kontrolleri, ssk dan yaptırıp, ameliyat için özel sigorta (yanlızca yatarak tedaviyi) yaptırabilirsin...

Doğru diyosun arkadaşım öyle yapayım

Kızlar b.evler Medical Park'ın sitesine bakıyorum Tülin Kocatepe yok hekimler listesinde.Artık orda değil mi acaba?

arkadaşlar merhaba, bende yeni üye oldum siteye 10+ haftalık hamileyim şuan medicana bahçelievlerde Düzgün Korkmaz'a gidiyorum. iyi bir doktor bir şikayetim yok. muayene ücreti ssklıya 37 lira ama ilk gittiğimde bazı idrar ve kan tahlilleri istemişti doktorum bende orda yaptırdım ve 158 lira ödedim. bana biraz fazla gibi geldi. 2 hafta sonra ikili test yapıcaz dedi ona ne kadar ödeyeceğim bilmiyorum. daha önce medicana bahçelievlerde bu testleri yaptıran ve yakın zamanda orda düzgün beyle doğum yapmış olan varsa fiyatları konusunda bilgi rica ediyorum.

ben centralhospıtala gıttım
ılk testler 400 tl tutuyormus gıttım ptt hastanesınde 1 kurus vermeden yaptırdım
testlerımı ptt, goztepe ssk veyada zeynep kamılde yaptırmatyı dusunuyorum ama dogum ıcın dr ve hastane bakıyorum
aradıgım özellıkler dr ıcın normal dogum yanlısı az dıkıs atan
hastane ıcın ucuz ama ılgılı ve temız bır hastane arıyorum bılgısı olan yardım ederse sevınırım anadolu yakasında bostancı cıvarında oturuyorum

arkadaşlar bende ilk muayene için devlete gıttım üstte de yazmıştım... aslında muayene için değil sadece gebelık tahlili istedim ama bütün testlerimi yaptırdı... üstelık ultrasonu da ultrason doktoru çektı ve ben çok memnun kaşmıştım ,
her neyse sonrasında Bakırköy de Ethıca ya gıttım ... 25 tl ssk lıya ... ve benden rubella-tokso-ve cmw testleri istedi, rakam 235 TL tuttu tabiki orda yaptırmadım ... Safkan gibi gidip devlette yaptırdım (okmeydanı ssk ) bi kuruş ödemedim... biraz zaman aldı ama olsun...
sırada 2.li test var onuda devlette yaptıracağım... özelde de muayenelerıme ve doğuma gıtmeyı planlıyorum... bu testlerın hepsının özelde yaptırsaydım bı doğum parasıda testlree verecektım...

Bakırköyde Hızmet hastanesi var... şimdi oraya bı bakmayı düşünüyorum , bı ark.arkadaşı 1 hafta önce orda normal doğum yapmış,
fıyatları ondan öğrenıp sisi<nle paylaşırım..bu arada Ebeleri çok iyi ve tecrubelıymış.. malum normal doğumu ebeler yapıtırıyoır :KK43:( doktorda dıkmeye gelıyor...

X