2010 da Özel Hastanelerde Doğum,Kontrol ve Tahlil Ücretleri Paylaşımı (İstanbul)

yenibosna nisa hastanesi'nde; muayene 25 tl
nst 8 tl
normal doğum 275 tl
sezeryan 650 tl
isteğe bağlı sezeryan 1000 tl

Hizmet hastanesi 40 +12(ssk katkı payı) toplam 52 tl muayene... Normal doğum 1000+%8 KDV sezeryan 1700+%8 kdv....
Medicana 100 tl mayene... normal 2000tl... sezeryan 3000tl

Medical park Fatih ve Bahçelievler aynı fyatlar 42 tl muaene.... normal 1250.. sezeryan 2000 (epidural sezeryan için +300tl)

Balat Or-ahayim 25 tl muayene... zam gelmiş fiyat belirlememişler daha doktorunuzla konuşun dediler...

Kararsız kaldım çok...

Hizmet hastanesi 40 +12(ssk katkı payı) toplam 52 tl muayene... Normal doğum 1000+%8 KDV sezeryan 1700+%8 kdv....
Medicana 100 tl mayene... normal 2000tl... sezeryan 3000tl

Medical park Fatih ve Bahçelievler aynı fyatlar 42 tl muaene.... normal 1250.. sezeryan 2000 (epidural sezeryan için +300tl)

Balat Or-ahayim 25 tl muayene... zam gelmiş fiyat belirlememişler daha doktorunuzla konuşun dediler...

Kararsız kaldım çok...

Valla bende çok karasızım, hizmet hastanesine bi kere de olsa muayene için gıdeceğim....
medıcal park lara tamamen para tuzağı dıyorlar...
başkada yakınlarda ıyı hastane yok... aslında varda çok doğum yapılan hastanelere pek guvenemıyorum... kasap gıbı oluyorlar---hemen kesıp atıyorlarmış... normal doğum için özellıkle....

ben halkalıda oturuyorum normal doğumm anında hemen yetişebilmem önemli o yüzden bakırköy taraflarına bakıyorum... sen nerdesın

herman işçi'ye gidiyorum cok memnunum. evet ssklı fiyatları bunlar.
:ecrin_bebek:

Merhaba ben de Herman Bey'e gidiyorum ve yaında hamilelik planlıyorum. Ancak kendisi bana normal doğumun 5000-TL, sezeryanın 7000-TL olduğunu ve bunun Avrupa Hastanesi için geçerli olduğunu söylemişti. Bu konuda acaba yanlış mı anladım sizi? Yanıtlarsanız sevinirim.

heroine cim. ben halıcıoğlundayım.. Ama benim bu civarlarda mecidiyeköy taraflarında hastane fiyatarı çok uçuk....
Özel sağlık sigortası araştırırken hamile kaldım, dolayısıyla faydalanamıyorum...
O yüzden ben de Medikal park fatih ve balat or-ahayim arasında gdip geliyorum.. Teyzem doğumunu hizmet hastanesinde yaptığı için hizmeti de düşünüyorum o çok memnun kalmıştı...
Ama normal-sezeryan kararını vermedim daha emin değilim...
Ama mümkün olduunca yakın bir hastane olsun istiyorum....

Medical parklarla ilgili ne aıdan para tuzağı diyorlar???

heroine cim. ben halıcıoğlundayım.. Ama benim bu civarlarda mecidiyeköy taraflarında hastane fiyatarı çok uçuk....
Özel sağlık sigortası araştırırken hamile kaldım, dolayısıyla faydalanamıyorum...
O yüzden ben de Medikal park fatih ve balat or-ahayim arasında gdip geliyorum.. Teyzem doğumunu hizmet hastanesinde yaptığı için hizmeti de düşünüyorum o çok memnun kalmıştı...
Ama normal-sezeryan kararını vermedim daha emin değilim...
Ama mümkün olduunca yakın bir hastane olsun istiyorum....

Medical parklarla ilgili ne aıdan para tuzağı diyorlar???

benım bı ark.eşi orda amelıyat oldu... başhekım yardcsı tanıdıkları olduğu halde , gereksiz testler yapılıyormuş... ve bunlar herşeyın yarı fıyatını ödedıler buna rağmen 1500-2000 TL arası bı rakam çıkmıştı...yanı kız tanıdığı olduğu halde o hastaneyı bır daha düşünmem dıyor... bilemıyorum bende onun yalancısıyım....

Bide dıkkat ettınızmı bılmıyorum ama her doğan cocuğu mutlaka bı kaç gun küvözö koyuyorlar bunada özel hastanelerın oyunu dıyorlar ama malum çok ince bir nokta sonuçta bebeğin o an herşeyden öte oluyor ve para pul önemını yitiriyor ve neden dıye sorgulayamıyorsun buda başka bir ayrıntı???

ya ben hala hangi hastaneye gıdeceğime karar vermedim... ne yapacağım ...epidural normal doğum hakkında bilgisi olan varmı?

medical şparka belli bi süre gittim gereksiz bi ton test ve para alıyorlar bana bugün kolon hastanesini tavsiye ettiler giden herkes çok memnun kalmış

ben bütün testlerimi samatya ssk da yaptırdım telle randevu alınıyo saatinde gidiyosun ve hemen işlemin özel hastanedeki gibi hallediliyo yanlız telde randevu alırken hamile iseniz kadın doğum değil ,gebelik bölümünden randevu alın 23 ü tuşlayın.birde bakırköy devlet için iyi olduğunu duydum tavsiye ederim

Haklısın canım ya sadece koç alianz 5 hamile kalmadan 5 ay önce yapıldığı takdirde hamileleik sürecindeki tüm muayene ve test vs leri karşılıyor ama senede 3000tl istiyor,diğer sigortalar ise 1 yılı doldurmuş olma şartı sunuyor. Hiç bilemedim ne yapsam:sm_confused:

ben allianz optimum sigortaliyim ilk sene 2500 tl odedim..5 ay yaziyorda 6 ay sakin hamile kalma yoksa bisey cikartip 5 ay dolmamis falan gibi biseyler diyorlarmis...ikinci senede 3500 tl odedim... muayenelerin ve testlerin %80 nini dogumun ise %100 unu karsiliyor...acibademe gidiyorum memnunum simdilik.. ama bana toplamda maliyet simdilik 6 milyara geldi..

fiyatlari uygun sigortalar var ama onlari iyice arastir derim cunku limitli yada dogumu karsilamiyor olabiliyorlar.. sonra sinirlerin bozulmasin canim

arkadaşlar ben 9 haftalık hamileyim bana kartal bölgesinde bi hastane tavsiye edebilirmisiniz

arkadaşlar, ben 19 haftalık hamileyim. şu ana kadar medical park göztepe'de gökmen bey'e gittim. bilgisine gerçekten güveniyorum. gereksiz herhangi bir test istemedi. ama gerçekten medical park pahalı. doğum için başka hastane araştırıyorum. ama bir yandan da doktoruma çok güveniyorum. arada kaldım :KK43: bu arada ben de kartal ve pendik bölgesi ile ilgili tavsiyede bulunursanız memnun olurum.

ben allianz optimum sigortaliyim ilk sene 2500 tl odedim..5 ay yaziyorda 6 ay sakin hamile kalma yoksa bisey cikartip 5 ay dolmamis falan gibi biseyler diyorlarmis...ikinci senede 3500 tl odedim... muayenelerin ve testlerin %80 nini dogumun ise %100 unu karsiliyor...acibademe gidiyorum memnunum simdilik.. ama bana toplamda maliyet simdilik 6 milyara geldi..

fiyatlari uygun sigortalar var ama onlari iyice arastir derim cunku limitli yada dogumu karsilamiyor olabiliyorlar.. sonra sinirlerin bozulmasin canim

Canım teşekkür ederim verdiğin bilgi için. 2 hafta kadar önce yapı kredi sağlık sigortası yaptırdım 1 sene içinde hamilelik olursa karşılamıyor o nedenle yıllığı 680 tl olan paketini seçtim daha sonraki yıl için de doğumu da içeren doğum limiti 4000tl olan paketini seçicem o da yıllık 2400tl olacak.Beni cezbeden yanı doğumdan sonra bebekle ilgili tüm tetkikler ve allah korusun doğumdan kaynaklanan bir hastalık durumunda bebeğin tüm masraflarını karşılayacak kapasitede. Doğumu da b.evler medical parkta düşünüyorum orda en pahalı doğum 2.500.Artı muayene masrafları da var.Kısacası toplamda sigortaya 3000tl ödicem ve bebek de ben de her konuda güvende olucaz inşallah.

arkadaşlar, ben 19 haftalık hamileyim. şu ana kadar medical park göztepe'de gökmen bey'e gittim. bilgisine gerçekten güveniyorum. gereksiz herhangi bir test istemedi. ama gerçekten medical park pahalı. doğum için başka hastane araştırıyorum. ama bir yandan da doktoruma çok güveniyorum. arada kaldım :KK43: bu arada ben de kartal ve pendik bölgesi ile ilgili tavsiyede bulunursanız memnun olurum.

canım merhaba.bende acıbadem hastanesine gidiyorum,şuan 26. haftamızdayız.doktorumu çok seviyorum ama doğum fiyatları 8 milyardan başlıyor.özel sigortamda yok,bende doğumu göztepe medical parkda düşünüyorum.daha o hastaneyi hiç görmedim.doğum fiyatları hakkında da bir bilgim yok.eğer bana bilgi verebilirsen çok sevinirm.

canım merhaba.bende acıbadem hastanesine gidiyorum,şuan 26. haftamızdayız.doktorumu çok seviyorum ama doğum fiyatları 8 milyardan başlıyor.özel sigortamda yok,bende doğumu göztepe medical parkda düşünüyorum.daha o hastaneyi hiç görmedim.doğum fiyatları hakkında da bir bilgim yok.eğer bana bilgi verebilirsen çok sevinirm.

merhaba canım, acıbadem hastanesi çok kaliteli ama çok pahalı bir hastane...
medical parklar ona nazaran çok uygun kalıyor...
sanırım telefonda ücret bilgisi veriyorlar..

Ben Balat Orahayim e gidiorum muayene ücreti ssklıya 32 TL Normal Doğum da 1500 TL imiş sezeryan hakkında bilgim yok şaunda ,,ama hastaneden memnunum

slm kızlar bende fatih medikal parka gidiyorum ssk lı normal 1250 sezeryan 1750 fakat tabi bunla kalmıyor epidural olmak istiyorum buda +500 demek ve herhang,i bir sorunda allah korusun çok daha fazlası tutacaktı bende daha uygun bir hastane istiuorum huzur hastanesini. düşünüyorum hakınnda duyumu olan varmı

Ben Balat Orahayim e gidiorum muayene ücreti ssklıya 32 TL Normal Doğum da 1500 TL imiş sezeryan hakkında bilgim yok şaunda ,,ama hastaneden memnunum

Epidural normal doğum hakkında konuştunmu hiç o hastanede uygulanıyormu veya doktorun tavsıye edıyormu?

Epidural normal doğum hakkında konuştunmu hiç o hastanede uygulanıyormu veya doktorun tavsıye edıyormu?

canım şuan için epidural düşünmüorum o yüzden de hiç sormadım.Epidural biraz riskli olduğundan her hastaneye güvenmemek lazım,,

X